Jump to content
 • Aisaka Taiga
  Aisaka Taiga

  Bir Günde Bitireceğiniz 6 Mükemmel Anime

  1-  Eden of the East

  Bölüm Sayısı: 10

  Türü: Aksiyon, Komedi, Gizem

  PlLogN.jpg

  22 Kasım 2010 tarihinde, 10 füze Japonya'yı vurur. Ancak kimse hayatını kaybetmez ve bu olay sonradan ''Dikkatsiz Pazartesi'' olarak anılmaya başlanır. Bir süre sonra neredeyse tüm halk bu olayı unutur. 3 ay sonra mezun olmak üzere olan Saki Morimi, Amerika'ya geziye gider. Washington Dc'de, Beyaz Saray'ın önündeyken başı beklenmedik bir belaya girer ve şans eseri kendi vatandaşlarından biri tarafından kurtarılır. Kurtaran genç Akira Takizawa'dır ve tam bir muammadır. Hafızasını kaybetmiş, bir elinde tuttuğu silah ve diğer elindeki cep telefonu hariç çıplaktır. Telefon ise tam 8,200,000,000 yen gibi bir paraya karşılık gelir.

  2- Eve no Jikan

  Bölüm Sayısı: 6

  Türü: Drama, Bilim Kurgu

  p6Zo10.jpg

  Android teknoloji üzerinde büyük gelişmelerin olduğu yakın bir gelecekte geçen animede insanlar robortlardan ayırt edilemiyorlar. İnsanlardan bazıları onları sadece yardım robotu olarak görürken bazıları onlara duygusal olarak da bağlanmış durumdalar. Bu duruma son vermek düşüncesiyle androidler için yasalara düzenlemeler getirilir, eklemeler yapılır, androidlerin başlarının üstüne onların android olduğunu gösteren yansılar eklenir ve bu yansıların kapatılması yasaklanmış. Bir lise öğrencisi olan Rikuo Sakisaka ve ailesi de bir android sahibidir. Rikuo son zamanlarda androidleri Sammy'in daha bağımsız davranmaya başlandığını fark eder ve emir dışı evden ayrıldığını, emir dışı aktiviteler yaptığını görünce GPS verilerini inceler. Bir gariplik olur. Tüm veriler olağan görünürken bir tanesinde olmaması gerekn bir yere gittiği yazmaktadır: ''Eve'in Yeri'nde güzel zaman geçiriyor musunuz?'' Bu işin peşine düşen Rikuo, GPS verilerini takip ederek gittiği yeri buluyor ve Eve'in Yeri aslında bir kafe olduğunu öğreniyor. Bu kafeye adımlarını atmalarıyla hayatında yeni bir dönem başlıyor.

  3- Darker Than Black

  Bölüm Sayısı: 27

  Türü: Aksiyon

  BLp0Yg.jpg

  Japonya'nın Tokyo kentinde 10 yıl önce “Cehennem Kapısı” olarak bilinen aşılmaz bir alan ortaya çıkar; aynı zamanda, vicdanlarının bedeline paranormal güçler veren medyumlar da..

  4- Blood +

  Bölüm Sayısı: 50

  Türü: Korku, Gerilim, Aksiyon, Macera

  760bz5.jpg

  Onlar, kendi formlarını değiştirebilen, kendilerini insan olarak gizleyen Chiropterans yaratıkları, yırtıcı ve pisboğaz yaratıklar olarak adlandırılabilir. Kanla beslenen ve ölümsüz olan yaratıklar, insanların arasındayken kendilerini gizlerler. Buna karşı ''Kırmızı Kalkan'' adı verilen bir örgüt onları temizlemek için özel bir savaş yürütür.

  5- Gungrave

  Bölüm Sayısı: 26

  Türü: Aksiyon, Cinayet

  LbV49o.jpg

  Gungrave, Big Daddy’deki Millenion suç örgütünün saflarına katılırken yükselen iki en iyi arkadaşın Brandon Heat ve Harry MacDowell'in hikayesini anlatır. Kız yüzünden çıkan sıradan bir sokak kavgası sonrası olaylar büyür ve mafyaya kadar varan çapraz silahlı çatışmalar arasında kalırlar. Müzik, çizim ve karakterleri ile bize Cowboy Bebop'ı hatırlatır.

  6- Parasyte

  Bölüm Sayısı: 24

  Türü: Korku, Bilim Kurgu, Aksiyon

  qGol7R.png

  17 yaşındaki Izumi Shinichi, annesi ve babasıyla Tokyo'da sakin bir bölgede yaşıyor. Bir gece, Parasytes denen solucan benzeri uzaylılar, insanın beynini ele geçirerek Dünya'yı istila ediyorlar ancak Izumi, bu canlıya karşı dayanıklılık gösteriyor.

  ŞEREFLE ANMA KÖŞESİ 

   EPaqvZ.jpg  PlLoy5.jpg  G98kdr.jpg

  p6Zora.jpg  oODZG9.jpg

   


   

 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

×
×
 • Create New...