Jump to content
 • Mod
 • Madam O'Malley
  Madam O'Malley

  Castlevania: Netflix'den Ezber Bozan Yapım

  Vampir dizileri, animeleri ve kitapları içinde kaybolup bir süre sonra artık güneşten kaçan ve kan emen bu adamların doğasını ezberlemişler için ezber bozan ve bir gecede soluksuz izlediğim bir seri ile karşınızdayım. Öncelikle vampirlerin antik varoluşlarını, tarihsel süreçlerini bir kenarı atın ve gerçek tarihle nasıl bilimin birleştiğini görün.

  images?q=tbn:ANd9GcQVH6JGt9fu91_4f8fdo1D

  Netflix'in yapımını üstlendiği ve bir oyundan ilham alınarak yapılan bu animasyon/anime tarzı yapımın soluksuz hikayesinden biraz söz edelim. 

  Ortaçağda bir kadın doktorun -Lisa- bilim ve şifayı vampirlerin babası olan ve Eflak halkının korkulu rüyası "Kazıklı Voyvoda"dan -seride adı Vlad Tepeş- öğrenmesi ile başlıyor hikaye. 
  Evliliğe giden ilişki sonunda Katolik kilisesinin genç kadını öldürmesi üzerine başlayan bir yok oluşla beraber Voyvoda'nın oğlu, bir sözcü büyücü ve vampir avcısının bir araya gelmesi ile mücadele başlıyor.  

  castlevania-netflix-ign-turkiye_j216.jpg

  Vlad Tepeş olan Dracula ve üçlümüzün mücadelesinin sonunda insanlığın kurtuluşu ya da yok oluşu bizi bekliyor. 

  Grafiklerinin, sahnelerinin ve efektlerinin mükemmeliğine birde muazzam bir hikaye eklendiğinde bizi bekleyen dizi bir solukta bitecek gibi duruyor. Birinci sezonu 2017'de duyurulan serinin içeriği ve karakter zenginliği ile göze hitap eden çizimleri ile karşımızda. 

  Aslen oyunun yanı sıra yazarlığını Sakurako Yamada'nın yaptığı mangadan tanıdığım serinin Netflix'te pilot sezon olarak yayınlanan ilk sezonu dört bölümden oluşuyor. Bölümler 20 dk kadar olup sıradaki sezonun temellerinin atıldığı noktalara değiniyor. 

  Kendimce serinin en can alıcı noktası ise "mangasından yola çıkarak" Dracula ya da çekişmeli savaş değil onun yanında yer alan insan büyücü ler olan Isaac ve Hector'dur. İksinin insanlığa olan nefreti ve bu nefreti besleyen olaylar çizgisine daha çok dizidede yer verilmesi hoşuma giderdi. Onları insanlığın sonunu getirmek ve kontrollü üremeyi destekleyen plana sürükleyen olaylara ve sevgilerinin insanlık tarafından nasıl sömürüldüğünün gösterilmesini tercih ederdim. 

  Bu yüzden önce mangasının okumasını tercih ederim. 

  -Türkçe çevirisi var mı bilmiyorum. Ancak "Tokyopop" tarafından yayınlanan ingilizce olanı oldukça güzel ve kolay okunur bir nitelikte." 

  Genel olarak bu yapımın izlenmesini tercih ederim. Kısa bir tanıtım olarak şu videoya göz atabilirsiniz. 

  Alıntı yap

   

  Şimdiden iyi seyirler dilerim. 

 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...