Jump to content
 • Mod
 • Madam O'Malley
  Madam O'Malley

  Denge, Sınırsız: Fugou Keiji

  Evde kalma günleri uzayıp git gide izleme listemiz tükenirken yeni animeler kendini göstermeye başladı. Düşününce gecikmeli olsa da CloverWorks Stüdyolarının sonunda bize yeni animesi olan "Fugou Keiji: Balance: Unlimed" animesini sundu.  Hızla bir kaç bölümü biriktirip tükettiğimize göre hakkında konuşma vakti geldi.
  Öncelikle biliyorsunuz ki CloverWork stüdyolarından Dakaichi adında bir anime çıkmıştı ve bir çok kişi tarafından sevilmişti. bu sebepten dolayı Milyoner Dedektif animesininde aynı tarzda olmasından endişelenmedim değil. Ve iki bölüm izlemiş olduğum süre boyunca yaoi, Shounen Ai tarzında bir içerik olmadığını anlamış bulunmaktayım. Daha önce manga ve kitap serisi olarak da yazılmış olması ve animenin kitabın temel yapısını koruyacak şekilde ilerlemesinden söz ediliyor. Henüz kitabına göz atmadım. Ama mangası için karakter tasarımından şaşılmadığı ve daha öncesinde Ao no Exorcist animesinde rengarenk hoş karakterler yaratan Keigo Sasaki'nin yine tamda öz niteliklere uygun renk ve karakter tasarımı yaptığını söyleyebilirim. Hatta manga eskilerden olduğu için daha güncele uygun karakterler tasarladığını görüyoruz.

  Fugou-Keiji-BalanceUnlimited-mega-hd.jpg

  Biraz animenin konusuna değinelim. Zengin ve hayatının sahteliğinden sıkılmış olan Daisuke Kambe ailesinin ona sağladığı sonsuz limitli parası ile kendisini dedektifliğe adamaya karar verir. bunun içinde İngiltere'den Japonya'ya geri dönüş yapar. Daisuke para ile herşeyi çözebilecek olduğuna inanan bir karakterdir. Ve bu süreç içinde ise sorunluların atıldığı Modern suçlar birimine girmeye karar verir. Orada bulunan ve daha önce birinci tim denilen oldukça popüler yerden sorunluların atıldığı birim olan Modern suçlara gönderilmiş olan Haru Katou ile ortak olacaktır. İkilinin birinci bölümdeki olayla aralarında sürekli gerilim olacağı ve bu gerilimin çekişmelere sebep olacağı ortaya çıkıyor.  Haru ve Daisuke'nin hayata bakışlarının farklılığı ise animenin adından belli oluyor. Denge Haru tarafından temsil edilirken limitsizlik ise Daisuke tarafından temsil ediliyor. İkilinin gizemleri çözmeye  odaklı olarak aralarındaki sorunları ve hayatlarındaki soru işaretlerini girerek işleyecek olan dedektiflik serisi ilk bölümden merak uyandırdı mı? Eh işte! Ortaya çıkacak sorunların ikinci bölümde daha çok yansıtıldığı ve ön gösterimler ile olayların daha da derinleşeceğini görüyoruz. Gerçi Bungou Stray Dogs animesi ile aynı yelpazede ilerleyeceğini ön görüyorum. Ana karakterleri destekleyen yan karakterlerin öyküleri ile renklenip genişleyeceğe benziyor.

  Fugou-Keiji-Balance-Unlimited.jpg&f=1&no

  Swort art Online yönetmenliğini de yapan Itou sürükleyici şekilde olayları objektif içine alacağını düşünüyorum. İzleyiciye ufak detaylar vererek olayı sonda heyecanlandıracağını ortada.  Müzikler ise Pyscho Pass serisinin müziklerini yapan Yuugo Kanno tarafından yapılmış. Kapanış müziğinin açılıştan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Milyoner Dedektif için en önemli nokta ise sanırım bir süre bizim için uzatıldıkça tadı kaçan serilerden uzaklaşma fırsatı sunacak olması. Yeni karakterler ve yeni öyküler göreceğiz gibi.

  Göz atmanız için fragmanı şuraya bırakıyorum:

  Alıntı yap

   

 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...