Jump to content
 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Anime İndüstirisinin Geliri 2.9 Trilyon Yen'i Buldu

   

  anime-industirisinin-geliri-2-9-trilyon-yeni-buldu.jpg?raw=1

  Japonya Animasyon Birliği, yaklaşık 110 anime civarındaki anime prodüksüyon şirketlerini temsil ediyor ve 2016'da anime indüstirisi geliri tarihte ilk defa 2.9 trilyon (yaklaşık, $25.5 US)  yen gelire ulaştı.

  2.png?raw=1

   

  Grubun iş hesaplamaları 9 farklı yerde yapıldı ve bu hesaplamaları; filmleri, televizyon şovlarını, ev videoları dağıtımı ve deniz aşırı dağıtımlar içeriyor. AJA'ya göre, deniz aşırı film dağıtımı ve deniz aşırı ev videoları dağıtımı hesabı satışlarda; yaklaşık 767.6 milyon yen'e (yaklaşık  $6.8 miyon US) ulaştı.

  1.jpg?raw=1

   

  AJA, Japon animasyonunun ülke içinde ve yurt dışında çeşitlikleri artan bir şekilde türlü türlü eğlenme metodlarının, indüstiriyi teşvik ederek büyümesini devam ettirdiği için; Makoto Shinkai'den Your Name gibi, ses aktör etkinlikleri ve mega-popüler filmler adından söz ettirmeye devam ediyor. AJA yardımcı-komite işadamı Hiromichi Masuda deniz aşırı marketlere doğru açılımın sonuçlarının, indüstirinin boyutunun daha da gelişmesine olanak sağlayacağını açıkladı.

   

  Kaynak: Crunchyroll  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.


 • Reklam

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

.

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...