Jump to content
 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Anime İndüstirisinin Geliri 2.9 Trilyon Yen'i Buldu

   

  anime-industirisinin-geliri-2-9-trilyon-yeni-buldu.jpg?raw=1

  Japonya Animasyon Birliği, yaklaşık 110 anime civarındaki anime prodüksüyon şirketlerini temsil ediyor ve 2016'da anime indüstirisi geliri tarihte ilk defa 2.9 trilyon (yaklaşık, $25.5 US)  yen gelire ulaştı.

  2.png?raw=1

   

  Grubun iş hesaplamaları 9 farklı yerde yapıldı ve bu hesaplamaları; filmleri, televizyon şovlarını, ev videoları dağıtımı ve deniz aşırı dağıtımlar içeriyor. AJA'ya göre, deniz aşırı film dağıtımı ve deniz aşırı ev videoları dağıtımı hesabı satışlarda; yaklaşık 767.6 milyon yen'e (yaklaşık  $6.8 miyon US) ulaştı.

  1.jpg?raw=1

   

  AJA, Japon animasyonunun ülke içinde ve yurt dışında çeşitlikleri artan bir şekilde türlü türlü eğlenme metodlarının, indüstiriyi teşvik ederek büyümesini devam ettirdiği için; Makoto Shinkai'den Your Name gibi, ses aktör etkinlikleri ve mega-popüler filmler adından söz ettirmeye devam ediyor. AJA yardımcı-komite işadamı Hiromichi Masuda deniz aşırı marketlere doğru açılımın sonuçlarının, indüstirinin boyutunun daha da gelişmesine olanak sağlayacağını açıkladı.

   

  Kaynak: Crunchyroll

 • Yorumlar

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×