Jump to content
 • Sign Up
 • Reklam

 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Anime Tanıtımı: Violet Evergarden "Seni Seviyorum"

  Sign in to follow this  

  Düzenlendi
  Düzenleyen: Creative-miss
  Düzenlenme tarihi: 24.10.2019

   

  Kyoto Animation stüdyolarından 2018 Temmuz'un da çıkan bir anime. 

  6415a603e7d7e004756d5c9bc5beb584.gif

   

  "Onu gördüğümde hissettiğim…

  Bu duygu…

  Ne deniyordu? "

  Bu anime yine aynı ismi taşıyan Kana Akatsuki’nin romanından uyarlanmıştır bir Netflix serisidir.  Hikaye akışı olsun, çizimler olsun, kıyafet tasarımları olsun ve en önemlisi müzikler olsun insanın başını döndürecek kadar nitelikli bir tasarıma sahiptir. 

  Spoiler

   Ayrıca hislerden yoksun Violet'in bir zaman sonra ağlaması insanın yüreğine dokunmuyor değil. (Blog yazarının yorumu dahilinde olduğu için spoiler bülteni içine alınmıştır.)

  Violet'in şefkatini hissetiğinde seyirci adeta dağılıyor... Dram ağırlıklı olan anime sadece 13 bölümlük kısa bir süre içinde insanın ruhuna işliyor. Eğer dram seviyorsanız ve gerçekten bir animede sağlam konuya önem veriyorsanız bu animeyi izlemenmeye değer.

  dd377c904f03256272d687dd8a82660f.jpg

   

   

  Biraz konusuna bakalım. Violet  Evergarden eski bir askerdir. Ağır yaralanmış ve hayatı bu noktada değişecek bir genç kızdır.  Hastaneden yeni taburcu olan Violet, hastanede belli bir süre tedavi görmüştür. Violet ‘i yarbay olan eski tanıdığı Evergarden ailesine götürür. Violet neden Evergarden ailesine gönderildiğini merak etmektedir. Yarbay onu Evergarden ailesine yollayanın Binbaşı olduğunu söyler. Violet, neden Binbaşının onu buraya yolladığını anlayamaz ve eskisi gibi savaşlarda işe yaramayacağını düşünür. Yarbay, Violet’i alır ve kendisinin sahibi olduğu posta şirketine götürür. Burda Violet Otomatik Hafıza Bebekleriyle karşılaşır ve onların yaptığı işe merak salar ve Otomatik Hafıza Bebeği olarak çalışmak ister. Çünkü Binbaşı ona “seni seviyorum” demiştir. Violet "seni seviyorum" cümlesinin ne anlama geldiğini bilmemektedir. Bu cümlenin anlamını öğremek için Otomatik Hafıza Bebeği olmak ister. Olaylar bu akış içerisinde Violet'ın çevresinde dönmeye başlar. 

  İyi seyirler

  Editör puanlaması:

   

  Çizimler/Animasyon: 8

  Müzikler: 9

  Konu: 8

  Karakterler: 10 (ufak kaçamakları dahil edemedim -düzenleyicinin notu-)

  İşleniş: 8 

  Genel puan: 8,9/ 10 (oldukça başarılı)

  • Mutlu 1
  Sign in to follow this   • Reklam

 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...