Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Aisaka Taiga
  Aisaka Taiga

  En Popüler 5 Gerilim Türünde Anime

  Sign in to follow this  

  Çoğu anime fanı gerilim türündeki animeleri sever. Sonuç sizi sürekli şaşırtır. En iyi anime türlerinden biridir. Bu yüzden bugün size en iyi gerilim animeleri listesi hazırladım.

  1- Future Diary (Mirai Nikki)

  Ana karakterimiz Yuki, bir sabah uyanır ve cep telefonunda o gün içinde yaşanacak her şey yazmaktadır. Telefonundaki olaylar gerçekleşir ve şaşırır. Sonra anlar ki hayali arkadaşı bir zaman tanrısı olan Deus'tur ve gerçektir. Deus, Yuki’yi bir yarışmaya dahil eder. Yuki yarışmada kendisi gibi 11 kişinin daha olduğunu öğrenir ve yarış başlar. Bu 12 kişiden sadece biri sağ kurtulacak ve kazanan kişi yeni zaman tanrısı olacaktır.

  9m05JN.jpg  p6loZr.jpg

  2-Terror in Resonance (Zankyou no Terror)

  Bir Japon nükleer tesisine yapılan terörist saldırısından altı ay sonra, orkestratörlerin yaptığı bir video yayınlandı. Hemen viral oldu. Bunu daha fazla kaos yaratmak ve heyecandan zevk almak için yaptılar. Onları sadece polis durdurabilir.

  EPkqvz.jpg  PlmoXO.jpg

  3- Gankutsuou (Gankutsuou:The Count of Monte Cristo)

  Bu anime, Alexandre Dumas tarafından yazılmış Monte Cristo Kontu romanına dayanmaktadır. Zengin bir asilzade, Monte Cristo Kontu, bir dizi tuhaf olaylar aracılığıyla arkadaş olduğu genç bir aristokrat olan Albert Morcerf'in hikayesini anlatıyor.

  lOmynQ.jpg

  4- Monster

  Kenzou Tenma dahi bir cerrahıdır. Bununla birlikte, hayatını Johan Liebert adlı bir çocuk üzerinde çalıştıktan sonra hayatında bir dönüm noktası olur. Johan'ı öldürmeye çalışırken, onun için yeni bir macera başlatır. Bu animeyi izlediğiniz andan daha heyecanlı olamazsınız.

  rOnVPa.jpg

  5- Death Parade

  Sona koymuş olmama rağmen bu listede benim favorim olan anime diyebilirim. Cehennem ya da cennet yok, sadece kaderinizin kararlaştırılacağı bir bar var. Bu barda ölen ruhlar birbirlerine meydan okuyor. Kazanan kişi reenkarne olurken kaybeden kişi boşluğa atılıyor. Tabii ki kaderine karar verecek oyunlar biraz karmaşık.

  VrmL4B.jpg   G9akdb.jpg

   

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...