Jump to content
 • Reklam

 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Eskiler: Jikuu Tenshou Nazca

  Uyan... Savaşçı Bilka!

  Hayır, Ben Kiyoji Miura!

   

  0f8c1749633666136e11dce1119be9960b8224c7

   

  "Ben Savaşçı Yawaru'nun yeniden doğmuş ruhuyum. Burada çok kavim savaşmıştı ve bu toprakları kirlettiler. Bu topraklara çok fazla kan ve gözyaşı döküldü. Güneş tanrısı çok kızdı ve İnkalara, Thauantin Suyunu inşa etmelerini emretti. Bu savaşçılar, aynı barış isteği ile bir araya geldi. Beraber, Thauantin Suyu'nu kurdular. "Dört Krallık imparatorluğu"  Fakat Thauantin Suyu fatihler tarafından yıkıldı. Nitekim... ama yok edemeyecekleri birşeyler vardı... İnka savaşçılarının gururu ve onuru. Bizler savaşçı Yawaru ve Bilka'nın ruhlarıyız."

   

   

  Güney Amerika İnka İmparatorluğu:

  88.jpg

  İnkalar Ekvatorun kuzeyini ve Arjantinin güneyini fethettikten sonra 15. yüzyılda 100 boyunca Muhteşem bir krallık kurdu. Bu muhteşem krallığı kuran İnka İmparatorluğunun resmi adı; Thauantin Suyu'dur. Maalesef ki 16. yüzyılın sonunda 2 kral Huascar ve Atahualpa arasında çıkan şavaş sonrasında, muhteşem İnka İmparatorluğu ispanyollar tarafından yıkılmıştır ve kutsal İnka kenti olan Machu Picchu, Deniz seviyesinden 2.400 metre yüksektedir. Buraya aynı zamanda "Gizemli şehir" de denmektedir. Ne kadar aransada, fatihler bile bulamamıştır, bu yüzden bu zamanlara kadar dokunulmadan kalmıştır.

   

   

   

  Evet arkadaşlar, bugün eski animelerden Jikuu Tenshou Nazca'yı anacağız. Bu anime; 12 bölümlük kısa bir seri olup: reenkarnasyon, antik inanışalar, tarih ile anime'nin harmanlandığı bir anime serisidir kendileri. 1998 yapımı olduğu için çizimler çok özensiz veya birbirine çok benzer gelebilir veya animenin ilerleyişi çok yavaş gelebilir. Buna ek olarak; anime içerisinde birden fazla şaçma olaylar dizisi ve antik müzikler ile klasik müzisyenlerin kısa introları ile dolu olduğundan hemen hemen herkezin zevkine hitap etmeyebilir veya beklentileri karşılamayabilir. Ayrıca anime içinde çok geçen İrra Tezze (tanrının oluşumu olarak bilinen enerji, cennet ve dünyayı kontrol eden güç, asama dağı ise bu gücün ana kaynağı ve anime'de İrya Tezze'i dünya'nın merkezinden alınan güç olarak düşünmektedirler) olarak adlandırılan bir kavram var ki ikinci yan karakter tarafından, tanrının yerine insanlığı yargılamak gibi bir amaç için kullanmaktadır ve animenin ana konusu bu kavram üzerinden dönmektedir. Bunlara rağmen çok kötü bir anime olmayıp, şans vermenizi düşündüğüm anime serilerinden birisidir kendileri :) Umarım beğenirsiniz :)

   

   

  İYİ SEYİRLER...  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.


 • Reklam

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...