Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Aisaka Taiga
  Aisaka Taiga

  Farklı Oyun Dünyalarında Geçen En İyi 5 Anime

  Sign in to follow this  

  Animelerde ünlü bir tema, kahramanın aniden kendi dünyasından farklı bir dünyaya atılması ve buradan dışarı çıkma çabası ya da hayatta kalmayı öğrenmesi. Bunu en güzel şekilde işlemiş 7 anime.

  1.Grimgar of Fantasy and Ash

  9mbJLr.jpg

  Haruhiro uyandığında kendisini karanlık bir odada, yabancılar arasında bulur. Neden orada olduğunu, nasıl oraya geldiğini veya öncesinde ne olduğunu hatırlayamaz. Etrafındaki kişilerde orada olan biteni anlayamaz. Tek bildikleri bizim MMORPG oyunlarındaki gibi fantasik bir dünyada olduklarıdır. Uyananlara bilgi veren bir karakter, onlara gönüllü birer paralı asker olacaklarını söyler. Canavarlar ve düşmanlarla dolu bu dünyada hayatta kalabilmek için bir loncaya üye olmalı; bir görev edinmeli, bir ekip kurmalı ve hayatlarını kazanmak zorunda kalırlar. Haruhiro katıldığı ekipte hırsızlığı seçer. Bu ekibi şifacı ve lider Manato, avcı Yume, büyücü Shihoru, kara şövalye Ranta ve savaşçı Moguzo tamamlar. Grimgar bu insanların yeni gerçekliği olur ve sonrası zorluklar, acı ve üzüntü dolu..

  2.KonoSuba

  JQWo2j.jpg

  Kahramanımız yani Kazuma Satou bir lise öğrencisi, bir video oyun otakusu, sosyal becerileri zayıf bir genç. Bir gün eve dönerken hayatının ilk ve tek kahramanlığını yapıp, genç bir kızın hayatını kurtarıyor ve animenin birinci dakikasında ölüyor. Öteki tarafta uyandığında karşısında genç ama biraz kaba bir tanrı olan Aqua ile karşılaşıyor. Aqua, ona iki seçenek sunuyor, ya sonsuza dek sıkıcı olan cennete gidip öylece oturacak ya da kahramanlara ihtiyacı olan fantastik bir dünyada hayatına devam edecek. Tabii ki Kazuma yeni bir hayata başlamayı seçiyor. JRPG oyunlarındakine benzeyen bu dünyada eğer Şeytan Kral'ı yenerse, istediği bir dilek gerçekleşecek. Bu dünyaya giderken yanında tek bir şey götürmesine izin veriliyor. Tahmin edin o ne seçiyor? Evet, tanrıça Aqua'yı!

  3.Log Horizon

  NZGvkY.jpg

  Elder Tale, Japonya ve çoğu ülkede çevrimiçi bir MMORPG oyunudur. Oyuna gelen yeni bir güncelleme ile ''Novasphere Öncüleri'' ile oyunu oynamakta olan yaklaşık 30 bin oyuncu kendilerini aniden oyun dünyasında bulurlar ve gerçek dünyadaki görünüşlerini kazanırlar. Doğal olarak herkes şok içersindedir ama çoğu oyuncudan farklı olan Shiroe olayları anlamlandırmaya çalışır. Shiroe daha çok analitik düşünen, sürekli planlar ve hesaplamalar yapan bir oyuncudur. Sistematik düşünce yapısından dolayı olayları soğukkanlı ve mantık çerçevesinde düşünür. Oyundaki arkadaşlarından olan Naotsugu(Tank) ve Akatsuki(Assasin/Ninja) ile bir araya gelir ve Elder Tale dünyasını tanımaya çalışırlar. Kendi loncalarını kurup, adını Log Horizon koyarlar.

  4.GATE

  lO4aEE.jpg

  Günümüz Tokyo’sundaki Ginza bölgesinin ortasında, aniden gizemli bir portal açılır. Daha dünyadakiler ne olduğunu anlayamadan, kılıç kalkanlı, yaratıklı ve ejderli bir ordu kapıdan çıkar ve şehre saldırır. Olaya kısa zamanda müdahale eden JSDF (Japanese Self-Defense Forces) bu garip orduyu püskürtür ve ardından da özel bir keşif birliği ile kapının arkasından diğer dünyaya geçerler.Saldırı sırasında bir sivil olan ama Ginza çarpışmasında sıradışı bir beceri gösteren 33 yaşındaki Yoji Itami hemen askere alınır ve keşif birliğinin bir parçası olur. JSDF keşif birliği kapıdan geçtiğinden itibaren fantastik bir ülke ile karşılaşır. Birlik gelir gelmez kısa sürede 100 bin kişilik bir ordunun saldırısına uğrar ama üstün teknoloji silahları sayesinde kolayca kazanır. Savaş bitip ortalık durulduğunda, 6 ekip bu gizemli bölgeyi öğrenmek için göreve çıkar. Itami de bu ekiplerden birine liderlik edecektir ve hayallerindeki her türlü şeye rastlar. Çünkü kapının öte yanı güzel elf kızları, büyücüler, dev ejderhalar, çeşit çeşit canavarlar ve acımasız krallarla dolu bir diyardır.

  5.Sword Art Online

  VrBqER.jpg

  Ana karakter Krigaya Kazuto, namı diğer Kirito, evden çok nadiren çıkıp zamanının çoğunu bilgisayar oyunları oynamakla geçiren bir gençtir. Yeni çıkan ve ilk VRMMORPG yani sanal gerçeklik oyunu olan Sword Art Online'ı satın alır. Bu oyunda, oyuncular NerveGear adı verilen özelleştirilmiş bir kask takarak oyun dünyasına girerler ve kendi bedenlerini kontrol ederek oynarlar. Kirito oyuna girer ama bir süre sonra oyunda çıkış butonu olmadığı anlaşılır. Ondan sonra oyunun yapımcısı olan Kayaba Akihiko tüm oyuncuları bir meydana toplayıp hepsinin görünümlerin gerçek dünyadakilerle eşleştirir, oyundan çıkmanın tek yolunun oyun dünyasındaki tüm 100 katın temizlenmesi olduğunu söyler. Ayrıca şöyle bir mesele vardır, oyunda ölen kişi gerçek hayatta da ölür. Oyunda çıkmanın tek yolunun ölmek olduğunu düşünüp intihar eden binlerce kişi ilk gün gerçek hatta da ölür. Bunun üzerine oyuncular kendi aralarında gruplaşarak katları temizlerler.

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...