Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Starking99
  Starking99

  Guilty Crown Eleştiri

  Bir anime düşünün aksiyon sahneleri ile sizi heyecanlandıracak, duygusal sahneleri ile size duygusal anlar yaşatacak. Bir de müzikleri ile sizi anime ye daha çok bağlayacak. İşte bu anime Guilty Crown. Guilty Crown hem konusu çok iyi olan hem de konusu çok iyi işlenmiş bir anime. Olaylar arasındaki ilişkiler çok güzel anlatılmış ve eksiklik ve ya anlaşılmazlık yaratmamış. Tam bir yapboz gibi. Çok iyi kurgulanmış bir anime Guilty Crown. Karakterlerin gelişimi de çok iyi anlatılmış ve gösterilmiş. Umutsuz bir karakter bir kahramana, bir kahramansa ümitsiz birine dönüşebiliyor. Karakterlerin bir birleriyle olan ilişkileri de çok iyi anlatılmış. Aşk, dostluk ve saygı bunlar anime de çok önemli yer tutan duygular ve bunların işlemesi çok iyi. Bu anime'nin bence en iyi taraflarından biri müzikleri. Müzik seçimleri çok iyi. Bu konuda en iyi müziklere sahip animeler de en baş sıraya koyabilirim. Başka iyi yönü karakter tasarımları. Çizimlerini çok beğendiğim animelerden. Diğer iyi olduğu kısım seslendirmenler. Ana karakter olan Ouma Shu, Yūki Kaji tarafından seslendiriliyor. Yūki Kaji, Shingeki No Kyojin' de Eren Jeager, Boku No Hero Academia'dan Shoto Todoroki'yi, High School DxD'den Issei'yi seslendirmiştir. Bir diğer karakter olan Yuzuriha Inori'yi, Ai Kayano seslendirmiştir. Bu seslendirmen No Game No Life'tan Shiro, Konosuba'dan Darkness, Anohana'dan Meiko Honma'yı seslendiriyor. Anime bu arada 23 bölüm ve 1 Ova'dan oluşuyor. Bu 23 bölümden biri ilk 11 bölümün kısa özeti. Bence bu kısa özetin yapımı çok mantıklı olmuş. Çünkü animede ilk 11 bölüm çok yavaş ilerliyor. Genelde karakterler arası ilişkiyi geliştirmeye ve ana karakterimizin gelişimine odaklanılmış ama sonraki bölümler daha aksiyonlu hareketli ve duygusal. Aslında bu anime 2 sezondan oluşuyor bile diyebiliriz. Eğer ilk bölümlerden sıkılırsanız ve karakterler arası tanışma gibi şeyler size sıkıcı geliyorsa o dediğim bölümü izleyebilirsiniz. Bence o bölüm ile çok güzel özetlemişler. Ama ben animelerde her bölümü izlemeden yanayım çünkü o bölümleri teker teker izleyerek izleyicide o karakterler ile bağ kuruyor ve onlara bir şey olduğunda bu sizi daha çok etkiliyor. Özet gibi bölümlerle bu bağları yakalayamama imkanınız var ve bu animenin etkisini düşürebilir. O yüzden tavsiyem çok sıkılmadığınızı hissetmediğiniz sürece buna başvurmayın. Ben kısaca bu animeyi izlemeden geçmeyin derim. Belki One Piece, Naruto, Bleach gibi bir efsane değil ama bence cidden izlenmesi gereken iyi animelerden. Şimdi konudan biraz bahsedeceğim.

  Konu: Animemiz gelecek Japonya'sında geçiyor. 24 Aralık 2029 yılında biyolojik bir virüs olan Apocalypse virüsü Japonya'da ortaya çıkar ve bir kaosa sebebiyet verir. Bu olay bundan sonra Kayıp Noel olarak anılır. Bu virüsten dolayı Japonya dışarıdan yardıma muhtaç hale gelir ve bağımsızlığını kaybetme uğruna Birleşmiş Devletlerden yardım ister. Bunun üzerine GHQ denen örgüt Japonya da faaliyete başlar. GHQ salgını bulur ve etkisini azaltmaya başarır ama bu Japonya'nın bağımsızlığının kaybolmasına neden olur. Bunun üzerine seneler sonra Undertaker isimli GHQ'ya karşı bir terorist grubu kurulur. Anime'nin hikayesi 2039'da geçiyor ve liseli ana karakterimiz Ouma Shu'nun Yuzuriha Inori ile tanışıp olaylara karışmasıyla yaşanacakları anlatıyor. Artık bundan sonra Ouma Shu eskisi gibi normal lise hayatına devam edebilecek mi yoksa onu artık ilerde ne gibi zor durumlar bekliyor. 

  guilty-crown-art.jpg

  PUANLAMA

  Konu: 8

  Müzik: 10

  Karakter tasarımı: 8

  Karakterler arası ilişki ve gelişimi: 9

  Konu anlatımı: 7,5 ( İlk bölümlerin bazı kişiler tarafından sıkıcı bulunması. Benimde sıkıldığım 2 bölüm vardı.) 

  Zayıf yönleri: Çok göze çarpan bir zayıf yönü yok sadece dediğim gibi bana göre gereksiz yapılmış bir iki bölüm var. Bu bölümlerde bazen can sıkabiliyor.

  Benim derecelendirme sistemime göre kesin izlenmesi gereken animelerden. 

  • Like 1 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...