Jump to content
 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Japonya Anime ACİLİNDE

   


  Manga ve Anime korsancılığı anime üreticileri için büyük bir problem ve Japon hükümeti yardım için “Acil Tedbir”’i  yasallaştırıyor. 


  Japonya ciddi bir anime krizi içinde ve hükümet bu durumu kurtarabilmek için adımlar atıyor. Japonya’daki Bakanlar Kurulu Ofisinin entelektüel Mülkiyet Strateji Karargahı cuma günü mali çöküşte olan zanaat’ı, anime ve manga korsancılığından kurtarabilmek için “Acil Tedbir” duyurusunu yaptı.    


  Bu acil tedbirde, “Gönül Esaslı” olarak tanıtılan korsan anime ve manga sağlayıcılarının websitelerine girişleri sınırlandı. Tedbirlerin asıl hedefi olan 3 sitenin isimleri ise:  Mangamura, Anitube ve Miomio.  


  Japonya’nın en popüler sitelerinden birisi olan Mangamura.org, duyuruyu dikkate aldığından dolayı şuan çevrimdışı, fakat bunun bu sebepten dolayı veya alakasız bir olaydan dolayı mı olduğu belirsiz. Japon Times, bu sitenin Mart ayında 174 milyondan fazla ziyaretçiye sahip olduğunu açıkladı. Bu da siteyi ülkedeki en yoğun 25. site yapıyor.  Haziran 2016’da, Japon Ticaret Ekonomi Sanayi (METI) Bakanı insan desteği kiraladı.  2014 METI’nin yayınlanan basımına göre, büyük şehirlerde, anime ve manga korsancılığı her yıl için  560 trilyon Japon Yenine (yaklaşık olarak $ 5.6 trilyon) zarar veriyor.  
   
  Eğer, hoş manga okul çocuğu veya büyük göğüslü anime savaşçısı hayranıysan, korsancılık yerine manga yaratıcılarına ödeme yapmayı tercih edebilirsin.

   

  Kaynak: www.motherboard.com

  • Beğen 1
 • Yorumlar

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×