Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Aisaka Taiga
  Aisaka Taiga

  Jiraiya Ailesi’nin Sırrı

  Sign in to follow this  

  Naruto'da, geçmişi büyük bir gizem olarak kalmaya devam eden birçok karakter var. Seride bir süre sonra belirli karakterlerin özgeçmişini öğreneceğimiz konusunda çok fazla umut vardı. Ancak, Naruto dizisinin bittiğini bildiğimiz gibi, büyük olasılıkla bu şeyler bir sır olarak kalacağını biliyoruz. Hayranların favorisi olan ama hakkında çok az şey bildiğimiz karakterlerden biri de Jiraiya.

  OD2yyz.jpg

  Jiraiya, Hiruzen Sarutobi'nin himayesinde bulunan Efsane Sanninlerden biridir. Bir ahmak gibi görünmesine rağmen, Jiraiya aslında muhteşem bir shinobi(ninja) idi. Akademiyi çok kolay geçti. Daha sonra Efsane Sannin olarak bilinen üçlünün bir parçası haline geldi. Bir gün eğitim sırasında Jiraiya ters çağrı yaptı ve Myoboku Dağı'nda çağırıldı. Kurbağaların vesayeti altında, Jiraiya doğal enerji ve bilge yöntemini kullanmayı öğrendi. Hayatı boyunca bilge yöntemini mükemmelleştiremedi. Bununla birlikte, onun kusurlu bilge yöntemi, mükemmel bilge yöntemine göre birçok yönden daha iyi oldu.

  pn4GGJ.jpg

  Jiraiya’nın ailesi hakkında neredeyse hiç bilgimiz yok. Kişiliğinden, gezmeyi sevdiğini anlayabiliriz. Jiraiya’nın ebeveynleri de büyük bir gizemdir ancak Jiraiya'nın babası olan Tobirama Senju hakkında çok iyi bir teori var. Seride çok az insanın beyaz saçları var. Jiraiya ve Tobirama'nın ikisi de beyaz saçları vardı.

  DDXyyZ.jpg

  Ayrıca her ikisinin de gözlerinden aşağı kırmızı çizgiler vardı. Hiruzen 18-19 yaşlarındaydı ve Hokage seçildi. Tobirama öldüğünde 40 yaşından büyüktü. Jiraiya'nın muhtemelen İkinci Büyük Ninja Savaşı sırasında ya da savaşın başlangıcından önce doğmuş olması mümkündür. Tsunade ve Jiraiya aynı yaştadır. Tsunade, Hashirama Senju'nun torunuydu. Hashirama, 45 yaşından sonra ölmüş gibi görünmedi. Geçmişi gösteren sahnelerde izlediğimiz gibi yeniden canlandırıldı. Hiruzen eski haline getirilirken, yani her ikisi de yeniden canlandırıldığında, yaşları değişmedi. Tabii ki, Hashirama'nın evlenme zamanına kadar. Eğer Jiraiya Tobirama'nın oğluysa, takım arkadaşları olmadan önce Tsunade ile etkileşime girerdi.

  g6l9OZ.jpg

  Bu bütün Tobirama olayını ortaya çıkarıyor. Hashirama’nın oğlu Tsunade varken, Tobirama’nın da bir oğlu olduğu tesadüf olamaz. Jiraiya'nın, Tobirama'nın babası olduğunu bilmemesi mümkün olabilirdi. Ancak, bu serinin eski bir dram gibi görünmesini sağlar. Ben Tobirama'nın babası olduğunu düşünmüyorum. Jiraiya büyük olasılıkla Hatake klanı ile ilgilidir.

  Kakashi Hatake’in Annesinin Gerçek Kimliği

  Hayranların sorduğu en büyük sorulardan biri, “Neden hiç kimse babasının Minato olduğunu söylemedi?” Ve bu gerçekten iyi bir soru.  Ancak, Naruto'nun Hidden Leaf tarafından nefret edildiğini biliyoruz, bunu yapmak onu daha fazla riske atacaktır. Ayrıca, Dokuz Kuyrukların jinchriki olduğunu bildiğimiz gibi, birçok köyün onu ele çalışacağını da biliyoruz. Sakura'nın ebeveynlerini mangada hiç görmedik, filmde gösterildiler. Rock Lee ve Tenten gibi karakterlerin ebeveynlerini bile bilmiyoruz. Daha önce de söylediğim gibi, karakterlerin gizemli soyu, hayranların bir karakterin geçmişi hakkında çeşitli teoriler oluşturmasına neden oldu. Kakashi Hatake, Hidden Leaf'in altıncı Hokage'ı.

  Z3NO9g.jpg

  Tsunade mevkisinden vazgeçtiğinde, Dördüncü Büyük Ninja Savaşı'ndan sonra Hokage oldu. Kakashi Hatake, Obito tarafından kendisine verilen Sharingan'a sahipti. Copy Ninja'nın takma adını aldı. Kakashi'nin Yaprak Yeşili, Sakumo Hatake'nin oğlu olduğunu biliyoruz.

  nlPJOR.jpg

  Ama, annesi hakkında hiçbir bilgi yoktur. Ancak, yeni bir teori, Kakashi’nin annesinin aslında Konohagakure’in en ünlü klanlarından birinin olabileceğini öne sürdü. Teori, Kakashi'nin annesinin Inuzuka Klanının bir üyesi olduğunu belirtmektedir. Bunun en kuvvetli kanıtı koku duyusunun Kiba’dan daha iyi olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

  LDPObb.jpg

  Sonuncusu, Kiba'nın Inuzuka Klanının bir üyesi olması nedeniyle özellikle etkileyici. Bence bu teori aslında çok ilginç ve mümkün olabilir. Büyük olasılıkla Kakashi’nin annesi çok gençken öldürülmüştü.

  g6l9Ob.jpg

  • Like 1
  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...