Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Nosferatu Alucard
  Nosferatu Alucard

  Jormungand Tanıtım ve İnceleme

  Sign in to follow this  

  P7Nb4b.jpggPp1zQ.jpg

   

  Sezon Sayısı: 2 
  1.Sezon Bölüm Sayısı: 12
  2.Sezon Bölüm Sayısı: 12
  Mangaka: Keitarou Takahashi

   

   

  Silah tüccarlığı, yaşanan savaşlarının piyasalaşması ve farklı hayatlardan kopup gelen hikayelerin bizlere sunduğu; görüp duymayı pek sevmediğimiz gerçekleri önümüze seren bir seri Jormungand.
  İlk sezonunu 2012'nin yazında; 2. sezonunu ise sohbaharında izlediğimiz bu seri hakkında biraz konuşmak istiyorum açıkçası. Bu yazıda öncelikle konusuna dair bilgilendirme yapıp sonrasında da seriyle alakalı görüşlerimi paylaşacağım. Şimdiden spoiler uyarısı vermek durumdayım. Lütfen yazıya bunu göz önünde bulundurarak devam edin. O zaman başlayalım...

  Silah tüccarlığı demiştim. Seri tam olarak bunun üzerine kurulu. Silah tacirleri ve savaşın arka tarafında halkın farkında olmadığı piyasalaşma. Aslında sevilip de üzerine konuşulmayan seriler arasında sanki Jormungand veyahut üzerine konuşulmak istenmeyen..


  XbNz7O.jpg

  Jonathan (Jonah) Mar

   

  Anne babası öldürülmüş bir çocuk... Savaşların ortasında büyüyen minik askerimiz Jonathan Mar (yazının devamında Jonah olarak bahsedeceğim), silahlardan ve bu silahları temin eden kimselerden nefret ederek hayat yolculuğuna devam etmektedir... Ancak içine doğduğu yaşam koşulları Jonah'ı nefret ettiği bu silahlara mecbur bırakmaktadır. Yaşamak için en çok nefret ettiği şeylere ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç listesine daha sonra özel olarak, ünlü silah tüccarı Koko Hekmatyar'da dahil olmuştur.
   

  5NXOrA.jpg

  Koko Hekmatyar

  Psikopat, yaşını belli etmeyen, güzel ve zeki kadın karakterimiz Koko Hekmatyar. Çizimiyle oldukça ilgi çekici duran bu karakter ünlü bir silah tüccarıdır ve açık konuşmak gerekirse seri ilerledikçe bizleri şaşırtmaktan vazgeçmeyecektir. Silah tüccarlığı piyasasında hâtrı sayılır bir isme sahip olan Koko, aynı şekilde hâtrı sayılır düzeyde de düşmana sahiptir. Dolayısıyla kendisini koruyacak etten duvarlara ihtiyacı vardır.
  Özel korumalarını kendi seçen, delilik ile dehâlık arasında ki ince çizgide adımlayan karakterimiz; Jonah'ıda kendi özel koruması olarak işe aldığında hikayemiz başlamış bulunuyor. Ve evet kendisi Jonah'ın silahlardan ve silah tüccarlarından nefret ettiğini bilerek bunu yapıyor. Zaten seriyi ilginçleştirmeye başlayan esas noktada burası oluyor...
  Bu arada kendisinden daha az sevimli olan bir de ağabeyi mevcut. Kasper Hekmatyar. Ara sıra kendisini de seri içerisinde göreceğiz ve sevmeyeceğiz (nolur sevmeyin).

   

  OrNX23.jpg

  Kasper Hekmatyar

  Koko ile tanışan ve çoğu eski özel askerlerden oluşan 8 kişilik bu koruma ekibine dahil olan Jonah, artık elindeki silahı hayatı pahasına bu ilginç idealleri olan kadın için kullanmak zorunda kalacaktır. 
  HCLI isimli şirket adı altında yasadışı silah satışı yapan Koko Hekmatyar bizleri; orduların, milislerin ve çeşitli yapılanmaların arka tarafına götürerek aslında izleyiciyi belli bir düzeyde rahatsız etmeyi başarıyor. Açık konuşmalıyım ki konuyla alakalı gerçekten sıfır bilgi sahibi bir insan olsaydım izledikten sonra; "Ne için yaşıyorum ki?" gibi bir düşünce az da olsa içimi tırmalayabilirdi. Neyse ki böyle bir durum yaşanmadı.
  Gelin biraz da diğer karakterlere göz atalım...

   

  RgN5yo.jpg

  Binbaşı Sophia Valmer 
   

  Seriden aşinâ olduğumuz adıyla Valmet. Güney Afrika'da görevde olduğu sıralarda kendi ekibine düzenlenen saldırı sonnucunda bir tek kendisi hayatta kalmış ve bu olay Valmet'in askeri düşüşünü hazırlamıştır. Bir asker olarak ailesinin izinden giden Valmet için hayat artık sonlanmıştır. Yaşanan ölümlerin faturasını kendisine kesmiştir. Tam da yaşanan bu vahim olay sonrasında çıkagelen Koko, onu kendi takım arkadaşı yaparak kendisine yeni bir dünya sunmuştur. Valmet yaşanan olayları hiçbir zaman unutamadı ancak Koko sayesinde "hayatta" olan bir birey görüyoruz. 
   

  EON1lD.jpg

  Renato Socci


  Seride duyacağımız lakabıyla R. Eski Bersaglieri istihbarat teğmeni. En azından seri ilerleyene kadar bizler ve sevgili Koko'muz bunu böyle bilecek. Aslında bir noktaya kadar da doğru. Dikkatinizi çekerim: Bir noktaya kadar! Beni gerçekten şaşırtan bir karakter olmuştur, gerek aslında bağlı olduğu yerle gerekse yaptığıyla...

  Z5pyNz.jpg

  Lutz

  Eski bir polis memuru, keskin nişancı. Gerçekten de bu adamın yapabildiği en güzel şey keskin nişancılık. Bir de o yumuşak kalbi olmasa Koko'nun takımında olmaya gerek duymadan hayatına devam edebilirdi. Olsun biz onu pamuk kalbiyle de seviyoruz.
   

  nbpqPa.jpg

  Topçu Askeri Mao

  Asya'da savaşların yaşanmadığı bir ülkede topçu askerliği yapan bu karakter, askeri talim sırasında yaşanan kaza sonucunda orduyla ilişiği kesildiği bir noktada Koko Hekmatyar ile tanışmıştır. Ekibin içerisinde ailesi olan tek kişidir kendisi. Ailesi elbette kendisinin bir silah tüccarına korumalık yaptığını bilmemektedir.
   

  7BdGmr.jpg

  Akihiko Tojo

  SR Unite olarak bilinen Japonya Savunma Bakanlığına bağlı çalışan gizli bir birimin eski bir üyesidir. Birim kapatılana kadar burada görev almış birim kapatıldıktan sonra ise ilk olarak Kasper Hekmatyar ile çalışmaya başlamıştır. Daha sonra da Koko Hekmatyar'ın ekibine dahil olmuştur. Genelde bilgisayar başında gördüğümüz Tojo, istihbarat toplama konusunda gerçekten de başarılı bir karakter.
   

  lQpgYl.jpg

  Ugo

   Devasa karakterimiz Ugo. Kendisi eski bir İtalyan mafya üyesi. Takıma alınma hikayesi belki de en tuhaf olan karakterlerden. Kendisine yaşama şansı veriliyor ancak bir silah tüccarının ekibinde olması şartıyla. Olayların nasıl geliştiğini izleyince çok eğlenmiştim açıkçası. Şoförlük konusunda epey maharetli bu dev gibi abimiz kendini sevdirmeyi başarıyor açıkçası.

  vaVBzO.jpg

  William Nelson
   

  Eski ABD subayı, seriden bildiğimiz adıyla Wiley. Ve işte kitap kurdumuz! Her boş vakitte bu karakteri kıyıda köşede bi yerde elinde bi kitapla görmek mümkün. Keskin nişancılık ama özellikle de patlayıcılar kesinlikle en keyif aldığı alanlar. Evet özellikle patlayıcılar söz konusu olduğunda gerçekten keyif alan bir tip...
   

  r0pbYB.jpg

  Lehmbrick

  Lehm.Eski bir Delta Force elemanı. Koko'dan önce Kasper'ın korumalığını yapmıştır. Seride insanı kesinlikle en tedirgin eden karakter. Ne yaptığı belli değil. Uzun bir süre bu adama karşı kararsız kalıyor insan izlerken... Koko'nun ekibinin esas ve bir numaralı elemanı diyebiliriz kendisi için.
   

  Serinin içerisinde özellikle haşır neşir olacağımız ekibi az buçuk tanıtmaya çalıştım. Geride pek çok karakter var ancak yaşanan olayları ve diğer karakterleri görmek için seriyi izlemek en iyisi olacaktır. Hâlâ izlemeyenleriniz varsa lütfen bu yazıyı artık usulca kapatın ve seriye başlayın!

   

   

   

   


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  • Like 1
  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...