Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • libero1i
  libero1i

  Makoto Shinkai’nin Kimi no Na wa. Anime Filmi İki Günde 770 Milyon Yen Hasılat Elde Etti

  Sign in to follow this  

  Makoto Shinkai’nin yeni Kimi no Na wa. Adlı anime filmi yayınlandığı ilk iki gün olan Cuma ve Cumartesi günlerinde yaklaşık olarak 590.000 bilet sattı ve 770.000.000 yen yani yaklaşık olarak 7,5 milyon dolar hasılat elde etti. Hasılatın günlere göre dağılımı ise şöyle oldu: Film yayınlandığı ilk gün olan Cuma gününde 348 milyon yen yani 3.41 milyon dolar, ikinci gün olan Cumartesi ise 422 milyon yen yani 4.13 milyon dolar hasılat elde etti.
  Film, Japonya’da 301 sinema salonunda yayınlanıyor ve TOHO şirketi filmin toplam hasılatının 6 milyar yen yani 58,8 milyon dolar olacağını tahmin ediyor. Ayrıca film, Dünya galasını 3 Temmuz tarihinde Los Angeles’ta düzenlenen Anime Expo etkinliğinde düzenlemişti. Bunlara ek olarak, film Dünya’nın 85 bölge ve ülkesinde yayınlanacak.
  Filmin “aşk ve mucizelerinin hikayesi” Mitsuha ve Taki etrafında dönüyor. Mitsuha, dağların arasındaki bir kırsal kasabada yaşan bir kız lisesi öğrencisidir. Babası belediye başkanıdır ve evde fazla bulunmamaktadır. Mitsuha, ilkokul çağındaki kız kardeşi ve büyükannesi ile birlikte yaşamaktadır. Mitsuha’nın dürüst bir kişiliği vardır, ancak ne ailesinin Shinto Tapınağı’nın gelenek ve göreneklerinden ne de babasının seçim kampanyalarına katılmasından hoşlanmaktadır. Ayrıca Mitsuha, dışarıdan izole kırsal bir kasabada yaşadığına üzülmekte ve Tokyo’da harika bir hayat tarzıyla yaşamayı dilemektedir.
  Taki ise Tokyo’nun merkezinde bir erkek lisesi öğrencisidir. Zamanını arkadaşlarıyla geçirmekte ve part-time(yarı zamanlı) olarak bir İtalyan restoranında çalışmaktadır. Ayrıca, mimari ve güzel sanatlarla da ilgilenmektedir. Bir gün, Mitsuha, rüyasında genç bir adam olduğunu görür. Aynı şekilde Taki de, daha önce hiç bulunmadığı bir dağ kasabasında bir kız lisesi öğrencisi olduğunu rüyasında görür. Bu rüyaların sırrı nedir?
  Makoto Shinkai aynı zamanda filmin senaryosunu da yazdı. Daha önce “Sen to Chihiro no Kamikakushi”, “Omoide no Marnie” ve “Paprika” gibi işlerde yer alan Masashi Ando animasyon yönetmeni olarak görev yapacak. “Anohana”, “Kokoro ga Sakebitagatterunda” ve “Toradora!” gibi projelerde görev yapan Masayoshi Tanaka, karakter tasarımını üstlenecek. CoMix Wave Inc. yapımcı firma olacak. Shinkai, filme kaynaklık eden romanı 18 Temmuz’da yayınlamıştı.

  Çeviri: kirisaki

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...