Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • libero1i
  libero1i

  Naruto Klanlar Listesi

  Sign in to follow this  

  Naruto Klanlar Listesi

   NZ1PbN.jpg

  Aburame Klanı -

  Yer: Konoha Köyü
  Üyeleri: Aburame Shino, Abruame Shibi
  Bilgi: En bilinen özellikleri böceklerle olan ilişkileridir.Bunu kullanan üye, böceklerin kendi chakrasını kullanmasına izin verir, karşılığında böcekler dövüşte kendisine yardım ederler.

  Akimichi Klanı -

  Yer: Konoha Köyü
  Üyeler: Akimichi Choji, Akimichi Chouza
  Bilgi: Bu klan serideki iki obez ninjayı içerir.Bu klan bazı tekniklerde ustalaşmıştır ve savaş sırasında beden güçlerini katlamak için ve avantaj elde etmek için hap alırlar.

  Fuuma Klanı -

  Yer: Pirinç Tarlası Ülkesi
  Üyeler: Fuuma Arashi, Fuuma Hanzaki, Fuuma Sasame, Fuuma Jigumo, Fuuma Kagerou, Fuuma Kamakiri
  Bilgi: Bu kaln daha önce katıldığı bir savaşta üyelerinin büyük bir bölümünü kaybetmişti.Yeni bir zafer kazanmak umuduyla üyelerin çoğu, Orochimaru’nun ordusuna katılırlar.

  Haku’nun Klanı -

  Yer: Sis Köyü
  Üyeler: Haku, Haku'nun annesi
  Bilgi: Bu klan, Sis köyünde oluşur.Haklarında fazla bilgi yoktur.Bilinen en büyük özel saldırıları, suyu manipüle (çoğaltma) edebilmeleridir.

  Hyuuga Klanı -

  Yer: Konoha Köyü
  Üyeler: Hyuuga Hanabi, Hyuuga Hiashi, Hyuuga Hinata, Hyuuga Hizashi, Hyuuga Neji
  Bilgi: Bloodline’larından dolayı en bilindik klan: Byakugan.Hyuuga klanı serideki en uzun mesafe koşucularıdır, diğerlerinden farklı bir tarzda koşarlar.Klanda iki aile vardır, ana ve yan aile.Bu ikisi arasında hafif bir acılık/burukluk vardır.Diğer aile ana ailenin bir nevi köleleri gibidir.Korumak ve gerektiğinde kendilerini ana aile için kurban etmek için yaşarlar.Yan ailenin üyeleri dörde ulaştığında, alınlarına oyulan bir mühüre sahip olurlar, bu mühürle ana aile herhangi bir isyan çıkmadan rahatça onları öldürebilir.

  Inuzuka Klanı -

  Yer: Konoha Köyü
  Üyeler: Inuzuka Kiba, Inuzuka Tsume, Inuzuka Hana
  Bilgi: Bu klanın köpeklere derin bir bağları vardır, bu neden köpek gibi dövüştüklerini açıklar.Kaln üyelerinin gerçek bir köpeği çoğaltmak (klonlamak) gibi bir sürü saldırıları ve yetenekleri vardır.

  Kaguya Klanı -

  Yer: Sis Köyü
  Üyeler: Kaguya Kimimaro
  Bilgi: Bu klanın en bilinen yönü kemiklerini yeniden inşa edebilme yetenekleridir.Bu kemiklerle vücutlarını çelik kadar kuvvetli hale dönüştürebilirler.Üyelerinin büyük bir çoğunluğunu savaş sırasında kaybetmişlerdir.

  Kamizuri Klanı -

  Yer: Kaya Köyü
  Üyeler: Kamizuru Jibachi, Kamizuru Kurobachi, Kamizuru Suzumebachi
  Bilgi: Aburame Klanıyla karşılaştırıldığında bir çok benzer yeteneklere sahiptirler.Yalnız böcekleri kontrol etmek yerine arıları kontrol ederler.Konoha ya saldırana ve Aburame Klanı tarafından durdurulana kadar büyük bir statü elde etmişlerdi.

  Nara Klanı -

  Yer: Konoha Köyü
  Üyeler: Nara Shikamaru, Nara Shikaku, Nara Yoshino
  Bilgi: Gölgelerle ilgili özel yetenekleri vardır.Gölgelerine şekil değiştip karşısındakini takip ettirir ve bedenini kontrol ederler, böylece ne yaparlarsa karşıdakine de aynısını yaptırabilirler.

  Sakon ve Ukon Klanı -

  Yer: Ses Köyü
  Üyeler: Sakon, Ukon
  Bilgi: Sakon ve Ukon ses dörtlüsünün bir parçasıdır.(Sasuke’yi Orochimaru’ya yetiştirmeye çalışanlar).Kendi vücutlarındaki molekülleri değiştirebilirler.Ukon çoğunlukla Sakon’un içinde saklanır ve istediği zaman açığa çıkabilir.Okun aynı zamanda başkalarının vücutlarına yerleşebilir ve yerleştiği kişiyi öldürebilir.(Mesela kendini bıçaklamak)

  Uchiha Klanı -

  Yer: Konoha Köyü
  Üyeler: Uchiha Itachi, Uchiha Sasuke, Uchiha Obito, Uchiha Madara, Uchiha Ugaku, Uchiha Mikoto, Uchiha Shisui
  Bilgi: Tüm klanların içinde en fazla korkulan klandır.Uchiha Itachi tarafından tamamen yok edilmişlerdir.Geride sadece kendisi ve küçük erkek kardeşi Sasuke kalır. Üyelerin sıra dışı bir bloodlineları vardır: Sharingan.Bu bloodline saldırıları kopyalamaya olanak sağlar.

  -  Yamanaka Klanı -
  Yer: Konoha Köyü
  Üyeler: Yamanaka Ino, Yamanaka Inoichi
  Bilgi: Bu kanlın üyeleri bir çiçekçi dükkanı işletir, ve rakiplerinin akıllarını kontrol etme yetenekleri vardır.Bundan başka klan hakkında bilinen bir şey yoktur.Yamanaka nın anlamı “dağın ortası” dır.

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...