Jump to content
 • Sign Up
 • Reklam

 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Romantizm Animelerinden Şeçmeler: Clannad After Story ve My Love Story

  Evet, romantizim animesi: aşırı romantikliğin utandırıcı satırları, gönülsüz aşklar ve bir öpücük için 15 bölüm geçmesi gereken animelerdir. Bu klasik bir tür değildir fakat, yalnız ve benimle ilgilen modunda olduğumuz günlerde, bu animeler yuvamızda gibi hissettirir.

  Clannad/Clannad After Story

  NZnWmP.png

   

  Eğlendirici ve kalp çarpıcı sahneler eşitir Clannad'dır. Tomoya Okozaki, babası eve sarhoş ve içkili gelen ve eve bu şekilde giren, kendine güvenen, alaycı pislikğin tekidir. Hayatlarının kararışı, Okazaki'nin Nagisa Furukawa adında birazcık havai olan bir kızla tanışmasıyla başlar, bu kız hiç oyunculuk deneyimimi olmamasına rağmen oyuncu kulübünde yer almak isteyen bir kızdır. Öteki dört kız, çeşitli muzip karakterleriyle, birden kendilerini Furukawa'nın hayalini gerçekleştirmek için oyuna girmiş halde bulular. Okazaki'nin azıcık mizah dolu hayatı tanıtıldıktan sonra, onun hiççilik (nihilism) anlayışı yok olur ve özgeciliğin ne kadar iyi hissettirdiğini öğrenir.

  Clannad gerçekte, daha sonradan animeye uyarlanan bir aşk buluşması simülatör oyunuydu. Harem animeleri herkezin harcı değildir. Fakat bu kızlar iyi kurgulanmış, ve alışılmış yorucu anime klasiklerinden uzaktadırlar. Clannad vahşi, dalgalı bir hız trenidir. Clannad After Story, tahrip ediciliğinden kötü ün salmış, ağır romantizm bölümlerinin üstesinden hala gelememişizdir.

  My Love Story

  nOQm25.png

   

  Biliyorsunuz insanlar şöyle olduğunda, " Of, romantizim animesi. Onların bir öpüşmesi için bile 20 bölüm geçiyor." My Love Story bu kurala uyan bir animedir. Bunu sorgulamayın.

  My Love Story'in başkahramanı, Takeo Goda, çok değişik bir karakterdir. O görünüşte, canavar gibidir. Kocamandır. Süper güçlü ve patırtılıdır. O, muazzam gücüyle ve çok yoğun ve baskılı özverili tutumundan dolayı diğer çocuklar arasında çok popüler bir insandır, fakat kız onun yerine pejmürde kılıklı ve yakışıklı en iyi arkadaşını sever. Bir gün, Goda  adı Rinko Yamato  olan çok küçük bir kızı  araştırıcıdan kurtarır. Onlar konuşmaya başladığında, Goda kızın inanılmaz pişirme yeteneğine hayran kalır, fakat kızı arkadaş olarak varsayar. Diğer 20 bölümde ise onlar birbirlerinin kişiliklerine yavaştan aşık olmaya başlarlar.

  My Love Story ortalama bir romantizim animesi nasıl ilerlerse o şekilde ilerliyor. Gado ve Yamaton'nun ilişkisi saygıya dayalı bir ilişkidir. Birçok romantizim animesinden farklı olarak, onlar asla birbirlerine karşı ağzı bozuk diyaloglarla sahne almıyorlar. Bu animenin göstermek istediği mesaj ise, kendin olaraktan, seni her halinle nasıl isen kabul edebilecek birini bulabileceğindir.

   

  Kaynak:Kotaku

   

   
 • Reklam

 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...