Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Starking99
  Starking99

  Ryuuou no Oshigoto! Eleştiri

  Bugün  2018 yapımı olan komedi ve oyun temalı olan bir anime eleştirisi ile karşınızdayım. Bu oyun teması Rpg tarzı bir oyun oynamak ve ya o oyunun içine girmekle alakalı değil. Bu seferki oyun teması shogi. Shogi'yi bilmeyenler için Japon satrancı diyebiliriz. Satranca çok benzeyen bir oyun. Sadece bazı taşların ilerleme şekli ve oyunun bazı kuralları farklı. Neyse Shogi'yi gözünüzde hayal edebildiyseniz anime'yi anlatmaya geri dönüyorum. Anime cidden benim için çok eğlendiğim bir anime olmuştur. Cidden çok güldüğüm anlar olmuştu ve sıkıldığım anlar yok denecek kadar azdır. Bu anime'de baştan söyleyeyim çoğu kız karakter küçük kızlardır. Ana karakterimizde ufak loliconluk var diyebiliriz. Ben bir anime izlerken genelde en eğlendiğim anlar kız karakterlerin erkek karakteri kıskanmaları ve sonrasında yaptığı komik hareketlerdir. Bu anime'de bunun bolca olması beni cidden çok eğlendirmişti. Bu anime cidden bir efsane olmasa bile bence eğlenmek ve kafa dağıtmak için kesinlikle izlenmesi gereken bir anime. Konusu efsane olan bir seri değil zaten buna çok önemde vermiyor. Genel amacı eğlendirmek olan bir anime. Seslendirmen kadrosundan bahsedelim biraz. Bu anime'de Sora Ginko karakterini seslendiren Kanemoto Hisako, diğer animelerde Shokugeki no Souma'dan Erina, Gate serisinden Tuka'yı seslendirmektedir. Bu anime'de Hinatsuru Ai karakterini seslendiren bir diğer seslendirmen olan Hidaka Rina, diğer animeler'de Tate no Yuusha no Nariagari animesin'de Filo,  Black Bullet animesin'den Aihara Enju karakterlerini seslendirmektedir. Bu anime bence ortalama bir animedir ve herkese tavsiye ederim.

  ryuuou_no_oshigoto%2521_anime_edebiyat%2

  Konu:

  Bir gün bir Shogi oyuncusu olan liseli Kuzuryuu Yaichi girdiği Shogi turnuvasını kazanır ve bir usta olur. O gün bu maçı izleyenlerden biri olan Hinatsuru Ai, Yaichi'ye hayran olur. Maçtan sonra Yaichi evine döner ve aniden evinin kapısını açar. Açtığında evinin önünde küçük bir kız görür ve bu kız Yaichi'ye öğrencisi olmak istediğini söyler. Bu kız Ai'den başkası değildir. Sonrasında Yaichi bu isteiği kabul etmek zorunda kalır ve onu öğrencisi olarak alır. Bu hikayenin devamında başlarına komik olayların geleceği hareketli günler başlar. 

   

  59173BF7D8069A7C9236F65072282C8888CD0183

  PUANLAMA

  Konu: 6

  Müzik: 7

  Karakter tasarımı: 8

  Karakterler arası ilişki ve gelişimi: 8

  Konu anlatımı: 7

  Mal puanı: 7.05

  Benim puanım: 7.50

  Zayıf yönleri: Ortalama bir anime ve konuya fazla önem vermeyen bir anime olduğundan bence zayıf bir yönü yok. Asıl amacı güldürmek olan bu seri bu işi başarılı bir şekilde yaptığından bana göre zayıf bir tarafı yok.

  Ben yeni bir yazarım o yüzden beni tanıyan pek fazla insan yok ama benim yazılarımı okudukça beni daha fazla tanıyacağınızı umut ediyorum. Benim için anime'ye verilen puanlar o kadar önemli değildir. Bunu bir çok anime izlediğimden tecrübe ettim.  Bazen düşük puanlı seriler yüksek puanlı serilerden daha eğlenceli ve daha iyi olabiliyor. Benim önerim bazı düşük puanlı serilere bir şans verilmesi. Bundan sonraki eleştirimde bir farklılık olsun diye Mal listesinde puanı en düşük animelerden birin izleyip sonraki serimde onun eleştirisini yazacağım. Eğer yazımda bir hatam olduysa affedin. Herkese iyi günler dilerim.

  • Like 1 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...