Jump to content
 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  "Seni Seviyorum" : Violet Evergarden

  Sign in to follow this  

  6415a603e7d7e004756d5c9bc5beb584.gif

  Onu gördüğümde hissettiğim…

  Bu duygu…

  Ne deniyordu?

  Violet  Evergarden sarışın mavi gözlü bir kızdır. Hastaneden yeni taburcu olan Violet, hastanede belli bir süre tedavi görmüştür. Hastaneden yeni taburcu olan Violet ‘i yarbay denen eski tanıdığı Evergarden ailesine götürür. Violet neden Evergarden ailesine gönderildiğini merak etmektedir. Yarbay onu Evergarden ailesine yollayanın Binbaşı olduğunu söyler. Violet, neden Binbaşının onu buraya yolladığını anlayamaz ve eskisi gibi savaşamadığından dolayı olduğunu düşünür. Yarbay Violet’i alır ve kendisinin sahibi olduğu posta şirketine götürür. Burda Violet Otomatik Hafıza Bebekleriyle karşılaşır ve onların yaptığı işe merak salar ve Otomatik Hafıza Bebeği olarak çalışmak ister. Çünkü Binbaşı ona “seni seviyorum” demiştir ve Violet "seni seviyorum" cümlesinin ne anlama geldiğini bilmemektedir. Bunu öğremek için Otomatik Hafıza Bebeği olmak ister.

  dd377c904f03256272d687dd8a82660f.jpg

   

  Bu anime yine aynı ismi taşıyan Kana Akatsuki’nin romanından uyarlanmıştır ve bir Netflix serisidir. Genel hatlarıyla Violet’in “seni seviyorum” cümlesini anlamlandırmaya çalıştığı bir seri diyebiliriz. Hikaye akışı olsun, çizimler olsun, kıyafet tasarımları olsun ve en önemlisi müzikler olsun harika bir şekilde tasarlanmış bir animedir  Violet Evergarden. Ayrıca hislerden yoksun Violet'in bir zaman sonra ağlaması insanın yüreğine dokunmuyor değil. Violet'in şefkatini hissetiğinde seyirci adeta dağılıyor... Gölde yapraklara basarak ilerleyen Violet sahnesi ise insana bir ayrı dokunuyor. Yoğun dram yüklü olan bu anime sadece 13 bölümlük kısa bir süre içinde insanın ruhuna işliyor. Eğer dram seviyorsanız ve gerçekten bir animede sağlam konuya önem veriyorsanız bu animeyi izlemenizi tavsiye ederim. İyi Seyirler.

  • Mutlu 1
  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.


 • Reklam

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

.

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...