Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • libero1i
  libero1i

  Tüm Zamanların En İyi 15 Spor Animesi!

  Sign in to follow this  

  En iyi spor animeleri sadece topa vurmaktan ya da rakibinden daha hızlı olmaktan ibaret değildir. Aksine, en iyi spor animeleri, arkadaşlık, zorluk, gelişim ve hayallere erişmekle ilgili animelerdir. İşte karşınızda, sizin yarışmacı ruhunuzu kızıştıracak ve içinizdeki gizli spor fanatikliğini uyandıracak olan en iyi 15 spor animesi var.

  9Gv788.jpg

  Sporun cazibesi, insanları koltuklarında hop oturtup hop kaldıracak kadar ilham verici, çekici ve nefes kesici olmasındandır. İnsanların, sporculara ve müsabakalara olan ilgisinin ise bir sonu yok. Şimdi, spor gibi müthiş bir eğlence aracı anime dünyasının parlak görselleriyle birleştirildiğinde ise ortaya gözlerinizi ayırmak istemeyeceğiniz seriler ortaya çıkıyor.
  Olimpiyat oyunları sayesinde herhangi bir spor hakkında heyecanlanıp ilgi duydunuz mu? 15 spor animesinin olduğu listemize göz atıp, bu konudaki ilginizi tatmin edin! Listemiz herhangi bir sıralama içermemektedir. Ayrıca, eğer bizimle hemfikir olmadığınız ya da eklemek istediğiniz başka spor animeleri de varsa bunları yorum kısmında bizlerle paylaşın.

  Slam Dunk

  J3dGpE.jpgMyanimelist Puanı 8.56, Sıralaması #80| 1993 Sonbahar | Yapım: TV Asahi ve Animax
  Ortaokulda tüm zamanların kızlar tarafından en çok reddedilme rekorunu(tam olarak 50 kez) elinde tutan Sakuragi Hanamichi ile tanışın. Ancak, reddedilişinin sebebi herkesin abayı yaktığı Kaede Rukawa yüzündendir. Rukawa’yı yenmek ve yeni aşkının kalbini kazanmak için, Sakuragi okulun basketbol takımına katılır.
  Slam Dunk kuşkusuz tüm zamanların en iyi spor animelerinden. Aslında, bu anime o kadar popülerdi ki, basketbolun Japonya’daki popülerliğini arttırdı.

  Haikyuu!! Second Season

  vZYDEO.jpg

  Myanimelist Puanı 8.94, Sıralaması #12 | 2015 Sonbahar | Yapım: TOHO animation
  Karasuno Lisesi Japonya’nın en iyi voleybol takımı olmayı amaçlamaktadır. Ancak, önlerinde yetenek ve arkadaşlıklarını test edecek bir sürü engel olacak. Önlerindeki uzun duvarları yıkıp geçebilecekler mi?
  Haikyuu!! İkinci Sezon üst sınıf bir spor animesi… Her karakterin baş döndürücü yetenek ve hareketleri sizlere de voleybol konusunda ilham kaynağı olacaktır.

  Hajime No Ippo

  lEBDrk.jpgMyanimelist Puanı 8.84, Sıralaması #19 | 2000 Sonbahar | Yapım: VAP
  İppo Makunouchi nazik, sessiz ve genellikle zorbalığa uğrayan bir lise öğrencisidir. Daha iyi bir insan ve uğradığı zorbalıkla mücadele edebilmek istemektedir. Ancak, dövüşme konusunda iyi değildir ta ki kendisini zorbalıktan kurtaran ve kendisini boksun zalim dünyasıyla tanıştıran Takamuro Mamoru ile karşılaşana kadar. Daha güçlü olmak için antrenman yapmak… Ippo hedeflerine ulaşmak için birçok zorluğu aşacaktır.
  Hajime no Ippo gelişimin, cesaret ve heyecan verici aksiyonun yaşandığı bir anime. Sizi nakavt edip nefesinizi kesebilir!

  Eyeshield 21

  lEBDvk.png

  Myanimelist Puanı 8.08, Sıralaması #430 | 2005 İlkbahar | Yapım: Tokyo TV ve ortakları
  Sena Kobayakawa, sadece sıradan bir chibi karakteri değil. Bir grup zorbadan kaça kaça geliştirdiği göze çarpan koşu yeteneği okulunun Amerikan Futbol Klubü kaptanının dikkatini çeker. Sena sonunda ortamını bulmuştu. Ayrıca, acayip ve sadistik bir tip olan Kaptan Hiruma ile çalışmak zorundadır, eğer Christmas Bowl’u (Ulusal turnuvayı) kazanmak istiyorsa.
  Eyeshield 21 komedi ve heyecan uyandıran karakterlerle dolu bir anime. Bu yüzden, ün kazanma yolunda olan takımla birlikte koşmaya hazır olun!

  Prince of Tennis

  vZYD5R.jpg

  Myanimelist Puanı 8.05, Sıralaması #468 | 2001 Sonbahar | Yapım: Nihon Ad Systems ve Trans Arts
  Ryouma İchizen ve efsanevi bir tenis oyuncusu olan babasını gölgede bırakma arzusunu takip edin. Seigaku Ortaokulu’na başlayan Ryouma, birçok güçlü rakiple karşılaşıp birçok şey öğrenecektir. Sonunda babasını gölgede bırakıp Japonya’nın en iyi tenis oyuncusu olup olamadığını görmek ise sizlerin izleyerek keşfetmesi gereken bir durumdur.
  Prince of Tennis 2000’lerde başlayan en iyi spor animelerinden. Seri bu Dünya’da asla göremeyeceğimiz bazı tenis hareket ve yetenekleri ile dolu. Belki burada izleyeceğiniz teknikleri arkadaşınızla oynayacağınız sıradaki tenis maçında uygulayabilirsiz.

  One Outs

  byQ0bd.jpgMyanimelist Puanı 8.41, Sıralaması #152 | 2008 Sonbahar | Yapım: VAP and Nippon Television Network Corporation
  Beyzbol Japonya’da popüler bir spor, bu yüzden de beyzbol hakkında bir sürü anime görmek şaşırtıcı değil. Bu animelerin en iyilerinden biri de kesinlikle One Outs. Animede, tüm dünyası beyzbol konusundaki yeteneği üzerine kumar oynamak olan bir as atıcı(ace pitcher) olan Toa Tokuchi’nin serüveni anlatılıyor.
  One Outs kısaca heyecan verici… Psikolojik durumları ve büyüleyici sportif aksiyonları birleştirip, sizi daha fazla bölüm için yalvartacak bir anime. Bu animeyi kesinlikle izlenmesi gereken animeler listenize dâhil edin, kesinlikle pişman olmayacaksınız.

  Yowamushi Pedal: Grande Road

  kEZDOq.png

  Myanimelist Puanı 8.30, Sıralama #223 | 2014 Sonbahar | Yapım: TOHO animation
  Sakamichi Onada ve ekibi birinci sezonun kaldığı yerden itibaren devam ediyor. Bu bisiklet sürüş animesi motivasyon, zorluklar, tutku ve kalp sızısı veren türden… Ekip fiziksel, zihinsel ve duygusal yorgunlukla mücadele ediyor. Karşılarında çıkılması gereken bir yokuş var, ancak hiçbiri vazgeçmiyor.

  Cross Game

  rEYD5a.jpgMyanimelist Puanı 8.55, Sıralaması #81 | 2009 İlkbahar | Yapım: Tokyo TV ve Shogakukan Productions
  Kou Kitamura, açık bir şekilde ilgi göstermese de samimi bir şekilde en iyi beyzbol oyuncusu olmayı arzulayan biridir. Harika bir vurucudur. Öte yandan, komşusu Aoba Tsukishima doğuştan bir atış dâhisidir. Kou onun gibi olabilmek için gizlice antrenman yapmaktadır. Ancak, en büyük soru Kou’nun hayallerinin peşinden gitmek için yeterince cesareti olup olmadığıdır.
  Cross game, romantizm, komedi ve dram türlerinin bir birleşimi. Sadece içinizdeki beyzbol sevgisini değil aynı zamanda yaşamdaki ufacık şeylere minnet duymayı öğrenmenize de yardımcı olacak. Kesinlikle izlenmesi gereken bir şaheser…

  Initial D: Final Stage

  J3dGV5.jpg

  Myanimelist Puanı 8.29, Sıralaması #226 | 2014 İlkbahar | Yapım: Avex Entertainment
  Initial D: Final Stage Takumi Fujiwara ve arkadaşlarının yarış dünyasında gelişmelerini ve sonunda hayatlarındaki en önemli, en zor yarışla yüzleşmelerini anlatır. Takumi henüz daha önce hiçbir yarış kaybetmemesine karşın, kendisiyle aynı aracı kullanan rakibiyle mücadelesinde bu rekor değişebilir.
  Initial D: Final Stage sizi koltuğunuzda hop oturup hop kaldıracak. Her bölüm heyecan dolu, öyle ki gözlerinizi ekrandan ayıramayacaksınız.

  Ookiku Furikabutte: Natsu no Taikai-hen (Big Windup! 2)

  Xd2g8D.jpgMyanimelist Puanı 8.22, Sıralama #289 | 2010 İlkbahar | Yapım: Aniplex ve ortakları
  Karşınızda heyecan vermekten ziyade kalplerinizi ısıtacak bir seri olan bir beyzbol animesi. Ookiku Furikabutte: Natsu no Taikai-hen, Ren Mihashi ve takım arkadaşlarının hikâyesini anlatıyor. Birlikte, mücadele edip, efsanevi Hanshin Koushien Stadyumu’nda finalleri kazanmayı amaçlamaktadırlar. Karşılarında ise hedeflerine ulaşma yolunda ne kadar ileri gidebileceklerini ölçecek büyük okulların büyük takımları vardır.

  Air Gear

  pEvDkJ.jpgMyanimelist Puanı 7.70, Sıralama #1051 | 2006 İlkbahar | Yapım: Marvelous Entertainment ve Kodansha
  Itsuki “Ikki” Minami tipik bir sokak dövüşçüsü ergendir. Bir gün, patenin fütüristik bir versiyonu olan Air Trek’i ve Uyuyan Orman adında bir Air Trek çetesinin rozetini bulur. Aniden, yaşamı değişmiş ve Air Trek Sokak yarışlarının heyecanlı ve fırtınalı dünyasının içerisine çekilmiştir.

  Kuroko No Basket İkinci Sezon

  jBzDR9.jpgMyanimelist Puanı 8.61, Sıralaması #61 | 2013 İlkbahar | Yapım: Nihon Ad Systems ve ortakları
  “Sen ışık olacaksın ve ben de senin gölgen olacağım.” Bu, Kuroko Tetsuya’nın Kagami Taiga’ya –ki her ikisi de Seirin basketbol takımı üyesidir- verdiği sözdür. Kagami’nin patlayıcı ve güce dayalı olan basketbol tarzına karşın, Kuroko varlığının zayıflığını ve pas yeteneğini Japonya’nın en iyisi olabilmek için birleştirecektir.

  Major S5

  vZYDGp.jpg

  Myanimelist Puanı 8.59, Sıralaması #67 | 2009 Kış | Yapım: NHK
  Bir sporcu olarak başarılı olmak; azim, rekabetçilik, sabır ve yetenek gerektirir. Gorou Honda görünüşe göre bunların hepsine sahip. Bunlara sahip olmasına rağmen Gorou Honda sayısız kez yolunu kaybetti. Sakatlandı, isteğini kaybetti ve şüphe duydu. Şimdi Beyzbol Dünya Kupası’nda mücadele eden Honda, kazanmak için önünde duran tüm zorlukları aşabilecek mi?

  Free! Eternal Summer

  gXjG0Q.jpgMyanimelist Puanı 7.96, Sıralaması #576 | 2014 Yaz | Yapım: Kyoto Animation ve ortakları
  Yeni okul yılı başlar başlamaz İwatobi Yüzme Klubü ile dalış yaomak… Klüp birçok müsabakada harika işler başarmıştır. Ancak, takım üyelerinden Haruka Nanase, Makoto Tachibana ve Rin Matsuoka gelecekleri için önemli bir karar vermenin eşiğindedirler. Tutkularını yitirmeden karar vermeyi başarabilecekler mi, ya da bu onlar için yolun sonu mu olacak? Free! Eternal Summer kesinlikle izlenmesi gereken bir spor animesi.

  Ping Pong: The Animation

  ZY2qP0.jpgMyanimelist Puanı 8.67, Sıralaması #44 | 2014 İlkbahar | Yapım: Aniplex ve ortakları
  Bir animenin masa tenisini ana konu olarak ele alması nadir bir durum, ancak bu seri tam da bunu yapıyor. Özellikleri ve hikâye anlatım tarzı ile spor türü dışında bile bir hayli alışılmadık olan seri, çocukluk arkadaşı ve masa tenisine ortak bir ilgi duyan Makoto Tsukimoto ve Yutaka Hoshino’nun hikâyesini anlatmaktadır. Bu anime, gelişmenin, zorlukların, ideallerin öyküsüdür. Sakın kaçırmayın!

  Çeviri: kirisaki

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...