Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Aisaka Taiga
  Aisaka Taiga

  Yeniden Yapıma Değer 10 Anime Serisi

  Sign in to follow this  

  1. Cowboy Bebop

  Z95ELG.jpg

  Animeler arasında mutlaka seyredilmesi gereken, çizim ve müzik kalitesi ile öne çıkan, her bölümü farklı bir hikayeye sahip olan, bir de ana konuya sahip sanat eseridir. Bağımlılık yaratır ama sadece 26 bölümdür. Benim favorilerimden biri ve yeniden yapılsa kesinlikle popüler olabilir.

  2. Trigun

  1JpgkN.jpg

  Trigun serisi, bilinmeyen bir gelecekte geçmektedir. Dünya doğal kaynakları tükendiğinden ve nüfus fazlalığından artık yaşanamaz bir hal almıştır. Bu yüzden bir grup bilim adamı insanlığı kurtaracak bir proje üzerinde çalışır. Amaçları insanları başka bir gezegene taşımaktır. Geliştirdikleri ve adına “plant” (tohum) koydukları enerji kaynakları ve dondurarak yanlarına aldıkları milyonlarca insan ile uzayın derinliklerinde elverişli bir gezegen ararlar. Plantlar insanoğlunun yarattığı en büyük teknolojidir. Öyle ki devasa ampul şeklindeki kürede bir yaşam formu yaşamaktadır ve enerji üretebilmektedir. Fakat yıllar süren yolculuk planlanıldığı gibi gitmez ve uzay gemileri “Gunsmoke” adındaki tamamen çöl olan gezegene düşmeye başlar. Meteor taşı gibi yağmaya başlayan uzay mekiklerinden sadece birkaçı normal iniş yapmayı başarabilir ve sadece birkaç bin insan hayatta kalır. Bu insanlar sağlam kalan plantların etrafında kasabalar (eski western filmlerindekiler gibi) kurmaya başlayarak yaşam mücadelesi vermeye başlarlar.Panik lakaplı, İnsanımsı Tayfun da denilen Vash’ta bu gezegende yaşamaktadır. Üstelik başında da 60.000.000.000 dolarlık bir ödül vardır. Bu ödül başına July adlı şehri yerle bir ettiği için konulmuştur ama şans mıdır mucizemidir bilinmez kimse ölmemiştir. Havaya dikilmiş sarı saçları, uzun kırmızı pardösüsü ve büyük Cold marka bezeri silahı ile her gittiği şehirde bir istemese de bir felaket yaşanmaktadır. Başındaki ödül dolayı Vash’ın başı sürekli derde girer. Ama işin garip yanı Vash silahına asla davranmaz ve kimseye zarar vermek istemez. Hatta onun deyimi “love&peace” yani aşk ve barıştır.Gittiği her yerde büyük maddi hasarlara yol açtığı için bir sigorta şirketi Vash’ın peşine olayları önlemeye çalışmaları açısından Mille ve Meryl’i yollar. İki kız Vash’la ilk karşılaştıklarında önce onun insanımsı tayfun panik Vash olduğuna inanmazlar. Çünkü çok şapşalca davranmaktadır ve söylentilerdeki gibi karizmatik değildir. Fakat en sonunda ikili Vash’ın gerçekten insanımsı tayfun olduğunu anlarlar ve peşini bırakmamaya karar verirler.

  3.Soul Eater

  Md1vy1.jpg

  Hiç şüphe yok ki Soul Eater dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahiptir.

  Eğer Soul Eater bir yenileme alırsa, hayranlar delirecekler!

  4. Yu Yu Hakusho

  LbvnE0.gif

  Alkolik annesi ile yaşayan 14 yaşındaki Yusuke Urameshi herkesle kavga etmekte, okul müdürü dışında tüm öğretmenleri ondan nefret etmektidir. Tek arkadaşı Keiko Yukimura'dır. Civardaki tüm çeteler Yusuke'ye saldırırlar. Bir gün yolda, küçük bir çocuğu hızla gelen arabadan kurtarmak isterken arabanın ona çarpması üzerine hayatını kaybeder. Ölen ruhları ''Ruhlar Alemi''ne(Spirit Realm ya da Reikai) götürmekle görevli Botan, ona vaktinden önce hayatını kaybettiğini söyler. Ruhlar alemi kralının oğlu Koenma, one geri dönmesinin bir yolu olabileceğini söyler ve bir süre hayalet olarak gezdikten sonra tekrar vücuduna kavuşan Yusuke'yi bir görev bekler. Şeytanların boyutundan(Demon Realm ya da Makai) dünyaya gelen yaratıkları durdurma görevi artık onundur. Çünkü o bir Ruh Dedektifi'dir. Bu serinin güncel sürümünü kim izlemek istemez ki?

  5. Gantz

  JQVl65.jpg

  Ölümün eşiğine gelmiş bazı insanları garip bir siyah küre(gantz) içine alır ve bir apartman dairesine getirir. Onlara gerçek hayatlarına dönmeleri için şans tanır ancak bir şart koşarlar. Uzaylıları öldürdükleri oyuna katılmaları gerekir. 100 puanı toplayan serbest kalacaktır ama oyunlar gerçek ve ölümcüldür.

  6. Rave Groove Adventure

  A1Ok7q.png

  Karanlık güçlerin hükmettiği taş ''Darkbring'' ve aydınlık güçlerin hükmettiği taş 'Rave', bir savaşta karşı karşıya geldiği an büyük bir patlama gerçekleşir. ''Overdrive'' sonucunda dünyanın 1/10u harap olur.  Bu olaydan sonra ''Dark Bring'', ''Demon Card'' adlı bir örgüt tarafından hayata geri getirilir. Çünkü onları kullanarak dünyaya hakim olmak isterler. ''Dark Bring''in gücüne karşı durabilecek tek şey ''Rave''dir. Haru Glory, okyanustan çıkardığı ''Plue'' adındaki bir yaratık, ''Rave'' ve ''10 Commandments'' ile yollara düşer. Maceraları esnasında gruba yeni arkadaşlar alarak ilerlerken kendi geçmişleriyle yüzleşmek zorunda kalırlar. ''Dark Bring'' gücüne son verilmeli.

  7. City Hunter

  YgdNrk.jpg

  City Hunter, Tokyo'da korumalık ve dedektiflik işleri yapan bir firmayı anlatıyor. City Hunter olarak da bilinen Ryo Saeba, attığını vuran, güvenilir ve karizmatik bir ''süpürücü''dür. Ryo, eski ortağının üvey kardeşi olan Kaori Makimura ile birlikte XYZ kod adını kullanarak -genellikle güzel kadınlardan oluşan- müşterilerin korumalık ve özel dedektiflik işlerini yapmaktadır. Ryo silahını kullanarak, Kaori ise City Hunter'ın müşterilerle ilişkilerini sağlayarak City Hunter takımını oluşturmaktadırlar.

  Ryo'nun tek ir kusuru vardır: Güzel kadınlara karşı olan arzusu.. Ryo'nun ''mokkori'' çabaları, kafasına inen Kaori'nin balyozuyla son buluyor. Kesinlikle güncellenmeye ihtiyaç duyuyor.

  8. Captain Tsubasa

  YgdNkE.jpg

  Kaptan Tsubasa, muhtemelen dünyanın dört bir yanındaki en etkili spor animesidir. Japon medyanın yaptığı son araştırmada Kaptan Tsubasa da en çok yeniden yaratılmasını istedikleri 80'li ya da 90'lı yıllardan gelen shounen anime olarak seçildi. Hâlâ rüyasını kovalamayı isteyenler için bu anime, hiç eskimemiş. Kaptan Tsubasa, yalnızca anime ait olan gençlerin değil, aynı zamanda günümüzde dünya çapında bir takım futbolcuların genç belirlenen hayallerini yorumluyor.

  9. Slam Dunk

  BLOAPQ.jpg

  Slam Dunk'a bir yeniden yapım vermek 80'li ve 90'lı yıllardaki herhangi bir anime fanının hayalini gerçekleştirecektir. Çoğu insanın Slam Dunk'ı yeniden şekillendirmek açısından isteyeceği en önemli konu, özellikle anime'de gösterilmemiş Inter lise turnuvasıyla serinin devam etmesi. Seriyi kaldığı yerden devam ettirebilirler veya tamamen yeniden oluşturmayı seçebilirler. Seriyi daha eğlenceli hale getirmek için hikaye OVA'lardan birkaçını çıkarabilirler.

  10. Runouni Kenshin

  qGAWBq.gif

  Rurouni Kenshin'in aksiyon filmlerinin başarısı, dizinin tekrar yapılması için bir işaret olmalı. Kırmızı saçlı japon samurayı. Aslında kılıcı kanlı bir katil ama bir kıza aşık olup aniden iyilerin tarafına geçiyor.

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...