Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • libero1i
  libero1i

  Adventure Time Çizgi Filmi Karakterleri ve Tanıtımı

  Sign in to follow this  

  Konu:

  Adventure Time[2], Cartoon Network için Pendleton Ward tarafından yapılmış olan bir Amerikan çizgi dizisidir. Frederator Studios tarafından Cartoon Network için yapılmıştır. İlk olarak 2008 yılında Nickelodeon'un Random! Cartoons adlı programında yayınlanmıştır, daha sonra Cartoon Network tarafından alınıp, 5 Nisan 2010'da yayınlanmaya başlamıştır. Adventure Time, Türkiye'de ilk kez TNT kanalında 2 Temmuz 2011'de çıkmış, daha sonra da 1 Ağustos 2011'de Cartoon Network tarafından yayınlanmaya başlanmıştır. Seride Finn, bir insan çocuk ve onun en iyi arkadaşı ve üvey kardeşi olan Jake, esneyerek büyüyebilme ve değişebilme gibi sihirli güçleri olan köpeğin maceralarını anlatmaktadır.

  Adventure Time, maceracı bir çocuk olan İnsan Finn ve onun en iyi dostu ve üvey kardeşi olup istediği gibi boyunu ve şeklini değiştirme gibi sihirli güçlere sahip olan Köpek Jake'i anlatır. Serinin yaratıcısı Pendleton Ward Finn karakterini büyük derslerle atılgan küçük bir çocuk olarak, Jake'i Meatballs filmindeki Bill Murray'in karakteri Tripper Harrison'dan esinlenerek tanımlar.[3]Finn ve Jake Ooo Ülkesi'nde yaşarlar. Yol boyunca, dizinin diğer ana karakterleri onlarla etkileşim halindedirler; Prenses Ciklet, Buz Kralı, Vampir Kraliçesi Marceline bunlara örnektir.


  Ana karakterler:

  z3WzP9.png

  Finn: Finn Mertens en son 16 yaşında bir çocuktur. (Gizemli Tren adlı bölüme kadar 12 yaşındadır, 4-5 sezonlarında 14 yaşındadır, Dünya & Su bölümünden Vay Canına bölümüne kadar 15 yaşındadır, Vay Canına bölümünde 16 yaşında olduğunu söylemiştir) En iyi arkadaşı Jake'dir. Sırtında yeşil bir çanta taşır ve üzerinde mavi bir kıyafeti, beyaz şapkası, mavi şortu ve siyah ayakkabıları vardır. Saçları uzun ve altın rengindedir. Bebekken ormana bırakılmıştır ve bir köpek çifti tarafından bulunup büyütülmüştür. Hayatını kötüler ile savaşmaya ve insanlara yardım etmeye adamıştır. Çok çalışkan, cesur ve zeki bir çocuktur.Prenses Ciklet'e aşık olduğunu hiç belli ettirmemeye çalışır.(fakat 4.sezonda ateş prensesi'ne aşık olur) To Cut a Woman's Hair adlı bölümde şapkasını çıkarmıştır ve saçlarının uzun ve sarı renginde olduğu bilinmektedir.Farmworld'E göre annesi Mrs.Mertens'tır ve ufak bir erkek kardeşi vardır.


  BrVBVG.jpg

  Jake: 34 yaşında (eskiden 28 yaşındaydı) sarı renkte Bulldog türü bir köpektir. Finn'in en iyi arkadaşıdır. Vücudunu her türlü şekle getirebilme gücü vardır. Stretchy Güçleri'ne sahiptir. İstediğinde şekil ve boyut değiştirir. Korece konuşabilir. Gökkuşağı Atı ile Baba Jake bölümünde çocukları olur. Gökkuşağı Atı ile evlidir ve 6 çocuğu vardır. Bazen tembeldir ve işlerini esneme gücüyle halleder.


  GBqj17.png

  Buz Kralı: Serinin önemli karakterlerindendir. (Baş kötü karakter) Uzun ve sivri burunlu, sakallı, mavi renkli, yaşlı bir adamdır. Mavi bir kıyafet giyer ve buz güçlerini veren sihirli tacını takar. Ayakkabı giymez. Genellikle öfkeli olarak görülür. Çok yalnızdır. (Hatta Finn ve Jake ile arkadaş olmayı bile denemiştir.) Bu yüzden evlenmek umuduyla prensesleri kaçırır. Buz, kar, kar canavarı, buz kılıcı, bunun gibi buzdan ve kardan her şeyi yapabilir. Tacı olmadan sihir yapamaz.Adventure Time With Fionna and Cake adlı bölümde yazdığı Fanfiction da Buz Kraliçesinin tacını başkası giyerse onunda sihirli güçler kazandığı gösteriliyor demek ki buz tacını takan kişi sihir güçleri kazanır. Buz üretmek için havadaki nemi kullanır. Buz Kralı'nın tacını başkası giyerse o da sihirli güçler kazanır. Sakalı sayesinde uçar. Taktığı taç sebebiyle insanken sakalları uzayıp bu hale dönüşmüştür. Tacı 1000 yıl önceden bulmuş ve güçleri keşfetmiştir. Bu tacı onun şu anki görüntüsüne benzeyen Evergreen adlı bir büyücü üretmiştir ve takan kişiyle bağ kuracak şekilde tasarlamıştır. Tacı bulmadan önce Simon Patrickov adında bir araştırmacıydı. Marceline ile birlikte sağ kalanlardandı ve hayatta kalmak için yiyecek, su ve güvenli nokta bulabilmek için sürekli hareket ederlerdi. Marceline o zamanlar küçük yaşta bir çocuktu ve onunla arkadaş olup ona bir oyuncak ayı verip onu yol boyunca korumuştur. Finn ve Jake'i sürekli kıskanır ve arkadaş olmaya çalışır. Yanlış hareketler sergilemiş ve sonunda hatasını anlamıştır. Kendi yaptığı Buz Krallığı'nda penguenlerle birlikte yaşar. İnsanken Betty adında bir nişanlısı vardı.


  j8Edjm.png

  Prenses Ciklet (Şeker Prensesi, Şeker Prensesi): Şeker Krallığı'nın prensesi ve hükümdarıdır. Tam adı Prenses Bonnibel (Şeker Kız) Ciklet'tir. Biyolojik olarak 19 yaşındadır. Mortal Recoil adlı bölümde 13 yaşına gelir. Gerçekte 827 yaşındadır. Vücudundaki sakız oranına göre yaşı değişebilir. Kendisi aşırı zeki, cesur ve yeteneklidir. Çok fazla kişiliği vardır. Sürekli diğer insanları gözetler. Genelde pembe bir kıyafet giyer ve üzerinde turkuaz bir mücevher bulunan bir taç takar. Almanca konuşabilir. Marceline çok iyi arkadaşıdır. (İncendium bölümüne kadar)Finn'in hoşlandığı kızdır.


  z3WNr7.png

  Gökkuşağı Atı: En iyi arkadaşı Prenses Ciklet'tir. Prenses Ciklet'e gökkuşağı yapar. Korece konuşmaktadır. Jake'in sevgilisidir. Hakkında az şey bilinir. Işınlama, renk değiştirme gibi birçok sihirli gücü vardır.


  yEykVn.jpg

  Marceline Vampir Prenses: 1003 yaşında bir vampir kızdır. Çılgın, korkusuz ve savaşçı tipli biridir. Bazen duygusal olur. Beslenme ihtiyacını kırmızı renk ile giderir. Gün ışığı cildine zarar verir ve kızdığı zaman dev bir yaratığa dönüşebilir. Eskiden Ash adında bir erkek arkadaşı olmuştur fakat onun oyuncak ayısı Hambo'yu satması sebebiyle ayrılmışlardır. O ve Buz Kralı, Büyük Mantar Savaşı'nda hayatta kalanlardandır. Babası Geceosphere adlı yeraltı dünyasının hükümdarıdır. Müziği çok sever ve vaktinin büyük kısmını müzikle geçirir. Bir sürü şarkısı vardır.


  r3qG6a.jpg

  Yumrular Prensesi: O bir Yumru PrensesidirMor renkli bir prensestir. Alnındaki yıldız uçmasına yardım eder o sönünce uçamaz. Anavatanı Yumrulu Bölge denilen bir boyuttur. Bir yumrulu canlı başka bir canlıyı ısırırsa onu da yumrulu canlıya dönüştürebilir. Bir bölümde Jake'i yanlışlıkla ısırıp onu bir yumruya çevirmiştir ama sonra panzehir ile kurtulmasına yardım etmiştirErkek gibi konuşur fakat huyları ergen, dedikoducu bir genç kızı andırır. Sürekli davet edilmediği parti ve toplantılara konuk olur. Yumrulu bölgeyi sevmediği için dünyaya taşınmış ve ormanda bir kampta yaşamaya başlamıştır.


  694jyE.gif
  BMO:
  Finn ve Jake ile ağaç evde yaşayan bir oyun konsolu robotudur. Gerçek bir çocuk olmayı ister. İyi huyludur. Her türlü sistem bilgisine ve gerekli yazılımlara sahiptir. MO fabrikasında oranın sahibi olan MO tarafından çocuk bakımı amaçlı üretilmiştir. Bu yüzden rastgele bir çocuğa bakıcılık yapmak için dünyaya salınmıştır. Ardından Finn'i bulup bakıcılık yapmıştır. Japon aksanıyla konuşmaktadır.Gerçek bir çocuk olmayı ister.


  M0zjV2.jpg

  Alev PrensesiAteş Krallığı'nda yaşar. Finn ile, Jake sayesinde tanışmıştır. Uzun süre Finn ile sevgili olmuştur. Kızdığında devasa boyutlara ulaşır fakat saçtığı ateşler sönerse, canı yanar. Çabuk sinirlenir. Buz & Ateş bölümünde Finn ile ayrılmıştır ama sonra Dünya & Su bölümünde tekrar arkadaş olmuşlardır.


  Diğer karakterler

  LyJjGz.png
  Sihir Adam: Sihirbazlık yapar. Bir bölümde Finn'i bir ayağa dönüştürmüştür.


  j8EdpG.jpg

  Tombiş Fil : Finn ve Jake'nin nazik, Teksas aksanıyla konuşan, dişi bir fil arkadaşıdır. Yeşil renkte yaşlı ama çok küçüktür. Elma ağaçları ile çevrili bir ormanda küçük bir evde yaşamaktadır. Boş zamanlarında ve konukları geldiğinde elmalı turtalar yapar. Kristal elmayı yediği bölümde yani Tombiş Fil bölümünden sonra Kristaller Güçlüdür adlı bölümde Kristal Kraliçesi'ne dönüşmüştür ve tüm yakışıklı erkeklerin kendisinin olmasını istemiştir ancak Finn ve Jake onu eski haline döndürmüşlerdir. Daha önce 3 kocası olmuştur. Şu anda Bay Domuz ile evlidir. Finn ve Jake'ten aldıkları çocuğa dönüşmüş Lich'i evlat edinmişlerdir.


  YD1oaz.png

  Snorlock: İlk başlarda bir salyangoz olduğu sanılır ancak aslında bir sümüklü böcektir. Finn ve Jake'den kendisine bir dişi bulmalarını istemiştir. Finn ve Jake'de bulmuştur. Slow Love


  7NmZpr.png

  Frambuaz Prenses: Filmdeki 9 Prensesten biridir. Bir franbuazdır. Yaprağının üstünde küçük bir taç vardır.


  aL47rz.png

  Hayalet Prenses: Bir hayalettir. Filmdeki 9 prensesten biridir.


   

  Zümrüt Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. Uzun bir elbise giyer. Kafasında bir Zümrüt vardır.


   

  Sosis Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. O bir köpektir. Tıpkı bir sosise benzer.


   

  Sümük Prenses: Bir sümüklü bocektir. Ama oldukça tatlıdır. Prenses cikletinkine benzeyen bir taç takar.Filmdeki 9 prensesten biridir.


   

  Derbeder Prenses: Filmdeki 9 prensesten biridir. Camdan bir taç takar. Bir kukladır. Bir gözü düğmedir ve ayakabı giymez, çoraplarının ikiside farklı renktedir.


  1L9RRj.jpg

  Bay Cupcake: Şeker insanlardan biridir ve bir kektir. Vücudu yapılıdır ve güçlüdür.


  gqNQBO.gif

  Buz Penguenleri: Buz krallığında yaşayan penguenlerdir.


  dP69mD.jpg

  Tarçınlı: Ateş Prensesi ile tanışıp onunla yaşamaya karar verene kadar çok sakar ve aptal biri olarak hayatını geçirmiştir. Çoğu zaman Prenses'in işlerinde yardım etmiştir..Enchiridion adlı bölümde dans etmeye çalışırken kuleye çarpıp çatlattıktan sonra kulenin yıkılmasına sebep olmuştur prenses ciklet düşer ve finn onu kurtarır


  M0zjnM.jpg

  Salyangoz: Birçok bölümde gizli yerlerde saklı kameraya el sallayan küçük bir salyangozdur. Lich onun zihnini ele geçirip onu bir süre kullanmıştır. Ölümsüz Delirir bölümünde "Lich" kaçmak için salyangozun zihnini kontrol eder ve kaçar. Finn onu yenince kaçarak ilk önce Prenses Ciklet'in içine daha sonra da tekrar salyangozun içine girmiştir ama sonra da Lich, Lich bölümünde Billy'nin içine girmiştir.


  brOPnj.gif

  Gunter :Buz Kralı'nın en sevdiği pengueni ve baş yardımcısıdır. Kedi bir çocuğu vardır.Onu buz kralının tahtının altında saklar.Kediyi yumurtlamıştır yani dişidir.(Yapımcılar yarı penguen yarı Buz kralı olmasını istemiş fakat cartoon network tarafından kabul edilmemiştir.). Cam şişeleri kırmayı çok sever. Aslında bir kuyruklu yıldızın gücünü emip dünyayı yok etmeye çalışan Orgalorg adlı bir yaratıktır. Mars Kralı, Grob Gob Glob Grod adlı savaşçısını gönderir ve Orgalorg'u yenir, Orgalorg dünyaya düşer ve orda yaşar.


  kb2loW.jpg

  Billy: Finn ve Jake'in hayran olduğu kahramandır. İlk kez Onun Kahramanı adlı bölümünde görünmüştür. Hayatı boyunca kötülerle savaşmış ancak sonrasında sıkılıp emekliye ayrılmıştır. Lich, Finn'i kandırmak için onu öldürüp bedenine girer. Billy'nin Yapılacaklar Listesi adlı bölümde Finn onun listesini eski sevgilisi Canyon ile tamamlar.


  O0WPQD.png

  Lich (Ölümsüz): Prenses Ciklet tarafından yakalanıp esir edilmiştir. İlk kez Ölümsüz Delirir bölümünde görülmüştür ve kaçmak için Salyangoz'un bedenini ele geçirir. Finn ayıya kitabı verince ayı kitabı Salyangoz'a (Lich'e) götürür ve böylece el yazmasını ele geçirir. Lich bölümünde Billy'in içine girer. El yazmasına hükümdarların taçlarındaki kristalleri koyarak zaman odası boyutuna bir kapı açar ancak orada mahsur kalır.


  Titiz Kaz: Titiz Kaz, hep kafiyeli konuşan alaycı bir kazdır. Finn ve Jake ile dalga geçmeyi çok sever. İşi çok özel ve nadir gelen eşyaları pazarlamaktır.


  8MGjqW.jpg

  Me-Mow :Ahududu Prensesi'ni öldürmeye çalışan casus kedidir.


  R0aqLZ.gif

  Fionna :Finn'in kız halidir. Buz Kralı'nın yazdığı paralel evren kitabının karakteridir.


  yEyXd7.gif

  Cake :Fionna'nın en yakın arkadaşıdır. Jake'in dişi ve kedi halidir.


   

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...