Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Aisaka Taiga
  Aisaka Taiga

  DC Comics Evreninin En Güçlü Kadın Karekterleri

  Sign in to follow this  

  Düzenlendi
  Düzenleyen: Creative-miss
  Düzenlenme tarihi: 25.10.2019

   

  Hepimizin bildiği gibi çizgi roman dünyasında en çok duyulan 2 şirket var, biri DC, diğeri de Marvel. Bizde burada çizgi roman evreninin en güçlü DC kızlarını sizlere tanıtıyoruz. Kiminin hikayesini yazmış olsakta bazı çizgi romanlarda farklı bir hikaye ile karşımıza çıkabileceğinin altını çizelim. 


  1-CATWOMAN

  kOX6MJ.jpg

  İlk sıraya Kedi Kadını koymamamız bu evrene haksızlık olurdu. Catwoman'ın asıl ismi Selina Kyle.
  Kendisi sekreterken patronu onu camdan atıyor ve bu olay bu inanılmaz karakterin yaratılışını sağlıyor.(Patronu buradan tebrik ediyorum.) Unutmadan kendileri Batman'in müstakbel karısıdır. Özel gücü ise aletlerini kullanması, birinci sırada kırbacı olmak üzere.


  2-HARLEY QUINN

  1JGE75.jpg

  Hepimizin hakkında bir şeyler bildiği dünyanın en güzel kötüsünü ikinci sırada anlatmasak olmazdı. Gerçek ismi Harleen Frances Quinzel'dir.
  Ayrıca bir psikyatri kliğinde staj yapmaktadır. Kendi isteğiyle Joker'in tedavisini yapmak ister ve bu sırada ona deliler gibi aşık olur hatta onun Asylum'dan kaçmasına yardım eder. Bu olaydan sonra masum kızın yerini gerçek kötü olan Harley Quinn alır ama aşkının karşılığını asla tam anlamıyla alamaz. Hatta Joker'i öldürmeye bile kalkar.


  3-WONDER WOMAN

  0EGzWL.jpg

  Amazon halkının kraliçesiydi. Lois'in yerini alıp Superman'i çalmış olsada çok güzel ve güçlü bir kahramandır.
  Özel gücü olarak uçabilmesini ve zıpladığında Hulk kadar mesafe gidebilmesini konu alabiliriz. Ayrıca Amazon halkına ait özel aletleri de kullanabiliyor. Kılıç ve sürekli doğruları söyleten halatı gibi.


  4-BATWOMAN

  Vr3DRy.jpg

  Kendileri Batman halkının ilk kadın üyesi. Asıl ismi Kate Kane. Batman ailesinin özel güçleri olmadığı gibi Kate'inde yok. Aletlerini kullanıyor.


  5-BATGIRL

  G9yDXN.jpg

  Batman ailesinin en küçük üyesi olmakla beraber asıl ismi Barbara Gordon'dur.
  Babası müfettiş olmasına rağmen bu durumu çok çok sonradan öğrenmiştir. Özel gücü yoktur. Aklını ve aletleri kullanır.


  6-SUPERGIRL

  BLyzgV.jpg

  Gerçek ismi Kara Zor-El'dir.
  Süperman'in biyolojik kuzenidir ve bir çok özelliği Süperman ile aynıdır. Kısaca uçabilir, gözlerinden lazer çıkartabilir, X-ray görüşü vardır. Buz nefesi, süper işitme, insanüstü hız gibi özel güçlere sahiptir.ilk olarak Action Comics'in 252. Sayısında (Mayıs 1959) “Kriptonlu Supergirl” (“Supergirl from Krypton”) adıyla görüldü.


  7-KILLER FROST

  Z9O3ak.jpg

  Başlangıçta STAR Laboratuvarlarında çalışan bir bilim kadınıdır. Asıl ismi Caitln Snow'dur.
  Birazdan bahsedeceğimiz Ice gibi güçleri buzla ilgilidir ancak suyu da kontrol edebilir. Güçlerini ne kadar kötüye kullansa da çok çok güçlüdür.


  8-ICE

  W7GDyN.jpg

  İsminden de anlaşıldığı gibi güçleri buzla ilgilidir ancak suyu kontrol edemez sadece buza dönüştürebilir. Güçlerini iyiye kullanır.


  9-POISON IVY

  YgO6yj.jpg

  Bir çok romanda farklı farklı isimleri olsada en yaygın olarak kullanılan adı Pamela'dır.
  ;Özel gücü bitkileri kontrol edebilmesidir. İnsanları öpücüğünde bulunan bir çeşit feromon tozu ile etkiler. Robinle bir ilişki halindedir ama Robin'i sevmez, sadece Batman'i tuzağına düşürmek ister.


  10-KATANA

  oO6V5q.jpg

  Ustası öldürülmüş ve bunun sebebi konuşup ustasının sakladığı gücü ifşa etmesidir. Bu yüzden sessizlik yemini etmiş bir kahramandır. Ancak rivayette ve zaman çizelgesinde hikayesi değişebilir. DC'nin tek asyalı kahramanıdır.


  11-HUNTRESS

  D7yDby.jpg

  Kendisi Batman ve Catwoman'ın kızıdır. Asıl ismi Helena Wayne'dir. Batman ailesinde tek silah kullanabilen kişidir,Nightwing ile bir ilişkisi vardır.


  12-MERA

  JQODbE.jpg

  Çoğu zaman karşımıza Poseidon kızı olarak çıkar. Kendisi denizlerin kraliçesidir. Aquaman'in karısıdır. Özel gücü su dışındaki titreşimidir.


  13-WONDERGIRL

  9mDNP9.jpg

  Prenses Diana yani Wonder Woman'ın varisidir. Wonder Woman ile aynı güçleri paylaşır ancak onun kadar güçlü değildir.


  14-ZATANNA

  5DGy1M.jpg

  Asıl ismi Zatanna Zatara olan bu güzelin özel gücü yoktur. Kendisi sihirbazdır. Nightwing ile ilişki içindedir ve Batman ailesi ile çalışır.


  15-FIRE

  5DGyBq.jpg

  Kesin olarak bilinmese de Ice ile kardeşlik bağlarının olabileceği düşünülüyor. Genelde Ice ile beraber savaşıyorlar. Özel gücü ise ateştir.


  16-KISMET

  p6Gn1m.jpg

  Dc Universe 'in ölümsüz tanrılarından biri olan Kismet, evrenin yegane koruyucusudur.
  Biz onu Superman'in hayatındaki önemli anlarında görürüz, ona yardım eder ve o zamanlardan beri karşımıza çıkmaz. Gücü bilinmez.


  17-ZAMARONS

  rOJ1rN.jpg

  Zamaronlar aslında Maltusians adlı yarıştaki kadın üyelerdir.

  Devrimci bir bilim adamı olan Krona, tüm evrende korkunç etkilere sahip bir yasak deney gerçekleştirdiğinde, Oans'lar durumla nasıl başa çıkılacağı konusunda tartıştı.Bu tartışmadan sonra bir grup Oans, ebedi varlıklarını kötülükleri içine almaya karar verdi; onlar Evrenin Koruyucuları oldu. Bununla birlikte kadınlar kendilerini bu gruba dahil etmeye ihtiyaç duymadıklarını ve Oans'ların ölümsüz olup çoğaltılmaya ihtiyaç duymadıkları için arkadaşlarını terk edip Zamaron olarak tanındılar.

  • Like 1
  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...