Jump to content
 • Reklam

 • Aisaka Taiga
  Aisaka Taiga

  DC Comics Evreninin En Güçlü Kızları

  Sign in to follow this  

  Hepimizin bildiği gibi çizgiroman dünyasında en çok duyulan 2 şirket var, biri DC, diğeri de Marvel. Bizde burada çizgiroman evreninin en güçlü DC kızlarını sizlere tanıtıyoruz.


  1-CATWOMAN

  kOX6MJ.jpgİlk sıraya Kedi Kadını koymamamız bu evrene haksızlık olurdu. Catwoman'ın asıl ismi Selina Kyle.

  Kendisi sekreterken patronu onu camdan atıyor ve bu olay bu inanılmaz karakterin yaratılışını sağlıyor.(Patronu buradan tebrik ediyorum.) Unutmadan kendileri Batman'in müstakbel karısıdır. Özel gücü ise aletlerini kullanması, birinci sırada kırbacı olmak üzere.


  2-HARLEY QUINN

  1JGE75.jpgHepimizin hakkında bir şeyler bildiği dünyanın en güzel kötüsünü ikinci sırada anlatmasak olmazdı. Gerçek ismi Harleen Frances Quinzel'dir.

  Ayrıca bir psikyatri kliğinde staj yapmaktadır. Kendi isteğiyle Joker'in tedavisini yapmak ister ve bu sırada ona deliler gibi aşık olur hatta onun Asylum'dan kaçmasına yardım eder. Bu olaydan sonra masum kızın yerini gerçek kötü olan Harley Quinn alır ama aşkının karşılığını asla tam anlamıyla alamaz. Hatta Joker'i öldürmeye bile kalkar.


  3-WONDER WOMAN

  0EGzWL.jpgAmazon halkının kraliçesiydi. Lois'in yerini alıp Superman'i çalmış olsada çok güzel ve güçlü bir kahramandır.

  Özel gücü olarak uçabilmesini ve zıpladığında Hulk kadar mesafe gidebilmesini konu alabiliriz. Ayrıca Amazon halkına ait özel aletleride kullanabiliyor. Kılıç ve sürekli doğruları söyleten halatı gibi.


  4-BATWOMAN

  Vr3DRy.jpgKendileri Batman halkının ilk kadın üyesi. Asıl ismi Kate Kane. Batman ailesinin özel güçleri olmadığı gibi Kate'inde yok. Aletlerini kullanıyor.


  5-BATGIRL

  G9yDXN.jpgBatman ailesinin en küçük üyesi olmakla beraber asıl ismi Barbara Gordon'dur.

  Babası müfettiş olmasına rağmen bu durumu çok çok sonradan öğrenmiştir. Özel gücü yoktur. Aklını ve aletleri kullanır.


  6-SUPERGIRL

  BLyzgV.jpgGerçek ismi Kara Zor-El'dir.

  Süperman'in biyolojik kuzenidir ve bir çok özelliği Süperman ile aynıdır. Kısaca uçabilir, gözlerinden lazer çıkartabilir, X-ray görüşü vardır. Buz nefesi, süper işitme, insanüstü hız gibi özel güçlere sahiptir.


  7-KILLER FROST

  Z9O3ak.jpgBaşlangıçta STAR Laboratuvarlarında çalışan bir bilim kadınıdır. Asıl ismi Caitln Snow'dur.

  Birazdan bahsedeceğimiz Ice gibi güçleri buzla ilgilidir ancak suyu da kontrol edebilir. Güçlerini ne kadar kötüye kullansada çok çok güçlüdür.


  8-ICE

  W7GDyN.jpgİsminden de anlaşıldığı gibi güçleri buzla ilgilidir ancak suyu kontrol edemez sadece buza dönüştürebilir. Güçlerini iyiye kullanır.


  9-POISON IVY

  YgO6yj.jpgBir çok romanda farklı farklı isimleri olsada en yaygın olarak kullanılanı Pamela'dır.

  Özel gücü bitkileri kontrol edebilmesidir. İnsanları öpücüğünde bulunan bir çeşit feromon tozu ile etkiler. Robinle bir ilişki halindedir ama Robin'i sevmez, sadece Batman'i tuzağına düşürmek ister.


  10-KATANA

  oO6V5q.jpgKendisi hakkında çok fazla bilgi olmamakla birlikte isminden de anlaşıldığı gibi katana ile kahramanlık yapar. DC'nin tek asyalı kahramanıdır.


  11-HUNTRESS

  D7yDby.jpgKendisi Batman ve Catwoman'ın kızıdır. Asıl ismi Helena Wayne'dir. Batman ailesinde tek silah kullanabilen kişidir,Nightwing ile bir ilişkisi vardır.


  12-MERA

  JQODbE.jpgÇoğu zaman karşımıza Poseidon kızı olarak çıkar. Kendisi denizlerin kraliçesidir. Aquaman'in karısıdır. Özel gücü su dışındaki titreşimidir.


  13-WONDERGIRL

  9mDNP9.jpgPrenses Diana yani Wonder Woman'ın varisidir. Wonder Woman ile aynı güçleri paylaşır ancak onun kadar güçlü değildir.


  14-ZATANNA

  5DGy1M.jpgAsıl ismi Zatanna Zatara olan bu güzelin özel gücü yoktur. Kendisi sihirbazdır. Nightwing ile ilişki içindedir ve Batman ailesi ile çalışır.


  15-FIRE

  5DGyBq.jpgKesin olarak bilinmese de Ice ile kardeşlik bağlarının olabileceği düşünülüyor. Genelde Ice ile beraber savaşıyorlar. Özel gücü ise ateştir.


  16-KISMET

  p6Gn1m.jpgDc Universe'ün ölümsüz tanrılarından biri olan Kismet, evrenin yegane koruyucusudur.

  Biz onu Superman'in hayatındaki önemli anlarında görürüz, ona yardım eder ve o zamanlardan beri karşımıza çıkmaz. Gücü bilinmez.


  17-ZAMARONS

  rOJ1rN.jpgZamaronlar aslında Maltusians adlı yarıştaki kadın üyelerdir.

  Devrimci bir bilim adamı olan Krona, tüm evrende korkunç etkilere sahip bir yasak deney gerçekleştirdiğinde, Oans'lar durumla nasıl başa çıkılacağı konusunda tartıştı.Bu tartışmadan sonra bir grup Oans, ebedi varlıklarını kötülükleri içine almaya karar verdi; onlar Evrenin Koruyucuları oldu. Bununla birlikta kadınlar kendilerini bu gruba dahil etmeye ihtiyaç duymadıklarını ve Oans'ların ölümsüz olup çoğaltılmaya ihtiyaç duymadıklarından arkadaşlarını terk edip Zamaron olarak tanındılar.

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.


 • Reklam

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...