Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • tenar
  tenar

  Gelin Birlikte Xuedaixun'u Tanıyalım!

  "Resme bayılıyorum, ve hep sanatımı ifade ederken geleneksel Çin boyama tekniği 'mürekkep sıçratma' nın etkisindeyim."

   

   

  Bugün sizlerle birlikte çizimleriyle adından çokça bahsettiren bir isim üzerinde duracağız. Kendisi "XUEDAİXUN" ...

   

  Belki bu isme bir yerlerden aşinasınızdır, değilseniz bile resimlerini görmeniz çok daha olası. Genelde hayvanların üzerinden insan çizimlerine atıfta bulunan ve daha çok bu türdeki çizimleri popüler olan bir çizer. Ancak önce biraz kendisinden kısaca bahsetmek istiyorum.

   

  Yazının başında da belirttiğim ve kendisinin de belirttiği gibi çizim tekniği olarak geleneksel Çin sanatı olan "mürekkep sıçratma" tekniğini kullanmayı seviyor. Ayrıca sevdiği diğer bir şeyse yakışıklı erkekler. Ve tabiki bunları yine mürekkep sıçratma tekniğiyle bilgisayar ortamında tasarlıyor. Ek olarak Xuedaixun hissettiklerini birebir olarak resme aktarma konusunda da çok hassas.

   

  61_by_xuedaixun_dccr705-fullview.jpg?tok

   

  Çin'in Henan eyaletinin başkenti olan Zhenzou 'da ikamet eden çizerin henüz cinsiyetini bilmesek de çizimlerinin, illustrasyonlarının sahip olduğu naiflik insan da hoş bir etki bırakıyor diyebilirim. Özellikle renk seçimlerindeki pastel tonların fazlalığı çizim tekniğine oldukça adapte olmuş gibi gözüküyor.

   

  122_by_xuedaixun_dccrpxe-fullview.jpg?to

   

  Daha önce hayvanların insanların üzerindeki izdüşümünü konu ettiği çizimlerinin daha revaçta olduğundan da bahsetmiştik ancak yazarın söylediğine göre aslında hayvanları insan olarak resmetmek değil hedefi onların hareketlerini, davranışlarını ve mimiklerini en doğru şekilde yansıtabilmek diğer bir değişle hayvan doğasını insana yöneltme olarak tanımlıyor yaptığı işi.

   

  5c1ce1c198744-Chinese-artist-creates-hum

   

  Son olarak Xuedaixun'un farkedilmesi zor ama ilginç bir karakter seçiminden bahsetmek istiyorum sizlere. Genel olarak Çin kaynaklı novel,manga,anime gibi mecralarda bulunan eşcinsel temalı karakterleri seçerek kendine göre yorumluyor bu çizer. Daha doğrusu çizdiği karakterler genel olarak eşcinsel tema üzerindeki karakterler.

   

  01_02_by_xuedaixun_dccr6pm-fullview.jpg?

   

   

  hjhjjhj_by_xuedaixun_dbp0wd0-fullview.jp

   

   

  sedf1_by_xuedaixun_dbjqf3l-fullview.jpg?

   

   

  017211_by_xuedaixun_dba6boz-fullview.jpg

   

  Eğer Xuedaixun'un daha fazla çizimine ulaşmak istiyorsanız kendi hesapları için:

  https://www.deviantart.com/xuedaixun/gallery

  https://www.weibo.com/xuedaixun?is_hot=1

   

  Dipnot: Bu yazıya vermiş olduğu fikir ve katkılarından dolayı baş editörümüz olan "creative-miss" e teşekkür ediyorum.

   

  Esen Kalın.

   

   

   

   

  • Mutlu 1 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...