Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Andreas-san
  Andreas-san

  Renkli Bir Boş Zaman Aktivitesi: Duvar Boyama

  Sign in to follow this  

   

  Hepimizin bildiği üzere 2020 senesi pandemi gölgesinde pek çok kısıtlamalarla ve zorluklarla karşılaştığımız bir sene oldu. Her ne kadar şu anlık kontrollü bir sosyal hayatın içinde yaşayıp gidiyor olsak da yine de bilinçli bireyler olarak çoğumuz işi olmadığı takdirde evde vakit geçirmeye çalışıyor. E haliyle evde vakit geçirdiğimiz süre artınca alan dar gelmeye, yapacak yeni aktiviteler aramaya başladık. Kimimiz yeni yemek tarifleri denemeye başladı, bu yemeklerle karnını tıka basa doyurup göbek yapan kimimiz spora başladı, e kimilerimiz de komşulara inat yeni bir enstrüman çalmayı öğrenmeye başladı.

  Benim size boş zamanınızı değerlendirmek için bugünkü önerim ise hafif-orta düzey çizme ve boyama kabiliyeti isteyen bir aktivite olan duvar boyama. Yetenek falan deyip abarttığıma bakmayın itiraf etmeliyim resimle pek alakası olmayan bendeniz için bile oldukça eğlenceli bir aktivite oldu. Önce gözünüze duvarınızdan bir yer seçin, boyalarınızı fırçalarınızı alın yanınıza çayınızı kahvenizi kapıp işe başlayın. Arkadan da güzel hafif tınılı bir müzik, heh işte tamam! Sevdiğiniz anime ya da manga karakterlerini duvarlarınıza yansıtın. Herkesin seçimi ve favorisi haliyle farklı olacaktır ama ben gözünüzde canlandırmanız ve örnek olması açısından buraya Pinterest'ten kaydettiğim birkaç boyama örneği koyuyorum.

  aUmlzR.jpg

  Yukarıdaki net favorim...

  aClqGA.jpg

  Aslında şöyle bir baktığımız zaman çoğunluğun Ghibli karakterlerini çizip boyamayı tercih etmiş olduğunu görüyoruz. Fakat bu kesinlikle sizin hayal gücünüze ve favorilerinize kalmış bir şey. O sebeple kendinizi kısıtlamaya gerek yok.

  mIOpQH.jpg

  Örneğin yukarıda Naruto resmedilmiş.

  i6FLZF.jpg

  Burada ise manga şeklinde bir çizim görüyoruz. Vayy, bu da gerçek manada orijinal duruyor. 

  Kafanızda bir şeyler canlanması adına birkaç örneğe yer verdikten sonra sizi biraz cesaretlendirmek adına nacizane kendi duvarımı paylaşmak istiyorum. Büyük bir Miyazaki ve Ghibli Stüdyo hayranı olarak ben de tercihimi Ghibli karakterlerinden yana kullandım. Genellikle kitap okuduğum köşeyi gözüme kestirip boyamaya başladım. Gördüğünüz gibi yukarıda verdiğim örneklerin profesyonelliğiyle uzaktan yakından alakası yok ama bana sorarsanız oldukça sevimli bir köşe oldu. Yaşadığınız alanı güzelleştirmek sizin elinizde.

  XkrnI5.jpg

  Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, olur da bir cesaret başlarsanız iyi şanslar...

   

  • Like 1
  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...