Jump to content
 • Reklam

 • libero1i
  libero1i

  Kim Demiş Siyahilerden Cosplayer Olmaz Diye?

  Sign in to follow this  

  Twitter’da #29DaysofBlackCosplay hashtag’i ile paylaşılan cosplay fotoğrafları, siyahilerden de gayet ‘Cosplayer’ çıkacağını açık bir şekilde gösteriyor.

  Bu zamana kadar gördüğümüz hemen hemen tüm Cosplayer’lar ya beyaz tenli, ya sarışın ya da kızıl saçlıydı. Muhakkak siyahilerden de Cosplayer’lar çıkmıştır fakat açıkçası pek karşılaştığımı söyleyemem. Twitter’da #29DaysofBlackCosplay hashtag’iyle paylaşılan fotoğraflar, herkese siyahilerden de bal gibi Cosplayer çıktığını gösteriyor.

  Bu hashtag (#29DaysofBlackCosplay), siyahi insanlar tarafından tam da az önce söylediğim durumu -belki de insanlarda oluşan ön yargıyı- yıkmak için açılmış. Aralarındaki en meşhur Cosplayer’lardan olan Nerd Chaka, kendilerine bu anlamda okunan meydanı kabul ettiklerini ve seslerini daha yüksek duyurabilmek adına tüm siyahileri #29DaysofBlackCosplay hashtag’iyle paylaşım yapmaya davet ettiğini söyledi.

  Cosplayer kavramının beyaz tenliler üzerine yapışmasından dolayı rahatsızlık duyduklarını söyleyen bir başka siyahi Cosplayer KayBear, “Biz de onlar gibi bu kültürün bir parçası olabiliriz ve bunu tüm dünyaya göstermek için elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız” dedi.

  Aşağıda, işin hakkını sonuna kadar verdiğini düşündüğüm bazı Cosplayer'lara ait fotoğraflar göreceksiniz.

  6nD9Ll.jpg

  PM70Zd.jpg

  OMr0PA.jpg

  1dpLX5.jpg

  QMPabG.jpg

  Zd5Z8k.jpg

  goPqdQ.jpg

  WYX0lE.jpg

  nrbRva.jpg

  Kaynak:http://www.webtekno.com/internet/kim-demis-siyahilerden-cosplay-olmaz-diye-h14490.html

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.


 • Reklam

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...