Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Madam O'Malley
  Madam O'Malley

  One Liter Of Tears: Bir litre göz yaşı

  Sign in to follow this  

  Gerçek bir hikayeye dayanan  ve oldukça duygu dolu sevilesi bir diziden söz edeceğiz bu gün. Birazcık eski ama hala izlenecek kadar güzel.  

  0e496366c15e080dd50b0cbd9b81770c.jpg

  Dizinin Künyesi: 

  Tam adı:  1 Litre no Namida ,"1 Litre of Tears"

  Tür: Romatizm, Trajedi , Aile

  Yönetmen:  Satoko Kashikawa

  Oyuncular :

  Erika Sawajiri - Aya Ikeuchi (Başrol)

  Ryō Nishikido - Haruto Asō (Başrol)

  Naohito Fujiki - Hiroshi Mizuno (Doktor)

  Hiroko Yakushimaru - Ikeuchi Shioka

  Takanori Jinnai - Ikeuchi Mizuo

  Riko Narumi - Ikeuchi Ako

  İlk bölüm yayın tarihi: 11 Ekim 2005

  Son bölüm yayın tarihi: 20 Aralık 2005

  Uyarlandığı eser: Bin Damla Gözyaşı: Bir Genç Kızın Yaşam Savaşı

  Bölüm sayısı: 11 (140 dakikalık özel bölümü bulunmaktadır ayrıca.)

  Konusu: Aya 15 yaşında bir lise öğrencisidir. Sınava yetişmeye çalıştığı  zaman tanıştığı Haruto ise onunla on dört yaşında yaşında tanışmış aynı liseye ve aynı sınıfa düşmüştür. Aya basketbol oynamayı seven oldukça spora düşkün bir kızdır. annesi eski bir hemşiredir. Evlerinin yanındaki ailesinin dükkanında çalışarak boş zamanlarını geçiren sıradan bir kızdır.  Bir gün çok sert düşer ve hastaneye gider. Ancak orada annesinin dikkati ve hemşirelik geçmişi ile dengesinde sorunlar olduğunu fark ederler. Ve omur ilik zedelenmesi yaşadığını, omuriliğinin yavaş yavaş öldüğünü zaman içinde konuşmayacak, yürüyemeyecek ve hareket edemeyecek olduğunu öğrenir.  Bunun üzerine hayat küskünlüğü ile baş etme çabası içinde ailesinin ve Haruto'nun büyük desteğini görmeye başlar.  Aya da bu hastalığa yakalandığında öncelikle "bu hastalık, bu yaşta neden seçti" diye sitemde bulunur ama sonra sitemde bulunmanın hiçbir faydası olmadığını kabullenerek güçlü olmaya çalışır. Hastalığına rağmen çevreye gülücüklerini bir güneş gibi saçar. bu güneşin gitgide solmasını göstermektedir dizi. 

  Aya'nın günlüğünde yazanlar üzerinden işleyen dizi oldukça akıcı ve ağlatan bir havaya sahip. İzlemenizi tavsiye ederim. 

  dp20411.jpg

  "Daha önce başka blog yazarı tarafından tanıtımı yapılmış fakat künye eksikliği nedeni ile yazı silinip,  güncellenmiştir."

  ...

  • Like 1
  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...