Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • libero1i
  libero1i

  Süper Kahramanların Arabası Olsaydı

  Sign in to follow this  

  Dünyaca ünlü süper kahramanların birçoğunun kendilerine uygun görülmüş otomobilleri var. Batman Batmobile’e ve Iron Man geniş bir otomobil koleksiyonuna sahip. Peki bu meşhur kahramanlar piyasadaki otomobillerden istediklerini seçebilseler ve bunları kendilerine göre modifiye edebilselerdi ortaya nasıl araçlar çıkardı?

  Bu muhteşem soruyu, Photoshop yardımı ile hazırlanan bu muhteşem tasarım yorumları cevaplıyor. Buyurun galeriye.

  6JnX77.jpg

   

  Superman - Bugatti Chiron

  Superman mavi, kırmızı ve sarı renklere sahip Bugatti Chiron’u ile Lois Lane’i etkilemek için hazır. Aracın ızgarasında yer alan “S” logosu ve kırmızı renkli dört noktalı LED farlar süper kahramanın ruhunu yansıtıyor.

  3EoqB2.jpg

  Wonder Woman - Lamborghini Huracan

  Belki hatırlayanlarınız vardır; Kia üç yıl kadar önce New York Otomobil Fuarı’na Wonder Woman temalı bir Sportage ile katılmıştı. Ancak anlaşılan o ki efsanevi savaşçımız biraz sınıf atlamak istemiş. Ateşli savaşçının kostümünden izler taşıyan dört tekerlekten çekişli Lamborghini Huracan oldukça uygun bir seçim.

  W7YQA2.jpg

  Batman - BMW M2

  Belki Batmobile kadar korkutucu değil ancak oldukça çekici. BMW M2, Batman’in Gotham’daki kötülerle baş edebilmesi için yeterince güçlü. Ön bölümde yer alan yarasa simgesi ve yan bölümlerden uzanan kanatçıklar da aracın kime ait olduğunu gösteriyor.

  76vNEW.jpg

  Iron Man - Chevy Corvette Z06

  Tony Stark artık Acura NSX ya da Audi R8 E-Tron kullanmıyor. Iron Man’in yeni tercihi bir Chevrolet Corvette Z06. Otomobilin gövde renklerinin yanı sıra 6.2 litrelik süperşarjlı V8 motorun yerini alan “Arc Reactor” adlı sonsuz enerji kaynağı tam olarak süper kahramanın imzasını taşıyor.

  NZE165.jpg

  Captain America - Ford Mustang GT350R

  Elbette Captain America’nın ABD ile bağlantılı bir araca sahip olması gerekiyor. Ülkeyi en iyi simgeleyen otomobil de hiç şüphesiz Ford Mustang. Yalnızca pist için üretilen GT350R’ın kaputunun altında 526 beygir gücü üreten V8 motor yatıyor. Kaputun üzerinde ise bir Captain America kalkanı görmek mümkün.

  1Jdgmp.jpg

  The Hulk - Mercedes G63 AMG 6×6

  Hulk için çok fazla düşünmeye gerek yok. Büyük ve yeşil bir şeyler bulmak yeterli. Bizce Mercedes-Benz C63 AMG 6x6 oldukça uygun bir aday. Ayrıca korkutucu süper kahramana uydurmak için üzerinde çok fazla değişiklik yapmaya da gerek yok. Çünkü altı tekerlekli G63 kendi başına yeterince ürkütücü.

  bBbGAd.jpg

  Deadpool - Ford Mondeo/Fusion

  Süper kahramanlar arasında en mütevazı araç ise Deadpool’a ait. Bir Ford Mondeo. Belki tam olarak bir süper kahraman otomobili değil ancak geniş bagajı ve ferah iç kabini ile eğlenceli karakter Deadpool’un kıyafetlerini değiştirmesi için oldukça elverişli.

  A1JkQp.jpg

  Spiderman - Ferrari 488 Spider

  Spiderman, şaşırtıcı olmayan bir şekilde Spider ile geliyor. Üstü açık Ferrari 488 kırmızı, mavi ve siyah renkler ile karşımıza çıkıyor. Kaputun üzerindeki örümceğin ağları otomobilin tüm gövdesine yayılıyor. Aracın tavanının olmaması da süper kahramanın kolayca zıplayıp kötülere karşı koyması için son derece uygun.

  Kaynak: Carwow

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...