Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • libero1i
  libero1i

  Japonya Başbakanı Olimpiyatlarda Mario Kıyafetiyle Ortaya Çıktı!

  Sign in to follow this  

  Rio’daki 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın sona ermesiyle birlikte, bir sonraki yaz oyunları 2020’de Tokyo’da düzenlenecek. Sembolik olan Olimpiyat Bayrağı’nı alabilmek için, Tokyo valisi Yuriko Koike ve başbakan Shinzo Abe birlikte Rio’daydı. Shinzo Abe ayrıca bir Nintendo ürünü olan Süper Mario gibi giyinerek havalı Japon modasını temsil ediyordu.

  9G4kXk.jpg

  Abe’nin yeşil bir borunun içinde Mario olarak, ihtişamlı bir şekilde belirişi Tokyo’nun olimpiyat kenti olarak sunulmasının önemli bir parçasıydı. Tanıtımda ayrıca Kaptan Tsubasa, Doraemon ve Pac-Man’de ön plana çıkarıldı.
  Cosplay hayranlığıyla tanınan ve yeni seçilmiş olan Tokyo Valisi Yuriko Koike ise Olimpiyat Bayrağı’nı teslim aldı.
  Başbakan Abe’nin harika belirişi, Japonya’nın geyşalık ya da samuraylık gibi Dünyaca ünlü geleneksel sembolleri kadar çokça bilinen Mario’nun tanıtımda kullanılması (her ne kadar Tsubasa ve Doraemon’un bilinirliği az olsa da), Japon hükümetinin ileri görüşlülüğü olarak değerlendirilebilir.
  Son olarak haberimizi sizlere şu soruyu sorarak sonlandırmak istiyoruz :
  Uluslararası bir etkinlikte, Türkiye’deki siyasiler tarafından cosplay yapılmasını görmek ister miydiniz?

  Çeviri: kirisaki

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...