Jump to content
 • libero1i
  libero1i

  Japonya Başbakanı Olimpiyatlarda Mario Kıyafetiyle Ortaya Çıktı!

  Rio’daki 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları’nın sona ermesiyle birlikte, bir sonraki yaz oyunları 2020’de Tokyo’da düzenlenecek. Sembolik olan Olimpiyat Bayrağı’nı alabilmek için, Tokyo valisi Yuriko Koike ve başbakan Shinzo Abe birlikte Rio’daydı. Shinzo Abe ayrıca bir Nintendo ürünü olan Süper Mario gibi giyinerek havalı Japon modasını temsil ediyordu.

  9G4kXk.jpg

  Abe’nin yeşil bir borunun içinde Mario olarak, ihtişamlı bir şekilde belirişi Tokyo’nun olimpiyat kenti olarak sunulmasının önemli bir parçasıydı. Tanıtımda ayrıca Kaptan Tsubasa, Doraemon ve Pac-Man’de ön plana çıkarıldı.
  Cosplay hayranlığıyla tanınan ve yeni seçilmiş olan Tokyo Valisi Yuriko Koike ise Olimpiyat Bayrağı’nı teslim aldı.
  Başbakan Abe’nin harika belirişi, Japonya’nın geyşalık ya da samuraylık gibi Dünyaca ünlü geleneksel sembolleri kadar çokça bilinen Mario’nun tanıtımda kullanılması (her ne kadar Tsubasa ve Doraemon’un bilinirliği az olsa da), Japon hükümetinin ileri görüşlülüğü olarak değerlendirilebilir.
  Son olarak haberimizi sizlere şu soruyu sorarak sonlandırmak istiyoruz :
  Uluslararası bir etkinlikte, Türkiye’deki siyasiler tarafından cosplay yapılmasını görmek ister miydiniz?

  Çeviri: kirisaki

 • Yorumlar

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×