Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • libero1i
  libero1i

  Japonya Farkı: Yolda Oluşan Devasa Çukuru 48 Saatte Onardılar

  Sign in to follow this  

  Japonya'nın güneybatısındaki Fukuoka kentinde geçtiğimiz günlerde çöken ve 30 metre genişlikte delik açılan otoyol, kısa süre içinde yeniden açıldı. Altyapı ile ilgili gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından çukur, suya dayanıklı özel bir çimento formülü sayesinde 48 saatte dolduruldu. Çalışma nedeniyle bölge sakinlerinden özür dileyen belediye başkanı yolun artık eskisinden 30 kat daha sağlam olduğunu söyledi. Onarılan yol son olarak bağımsız mühendislerce test edilecek...

   

  Japonya Farkı: Yolda Oluşan Devasa Çukuru 48 Saatte Onardılar

  8 Kasım sabah saat 05:00 civarında meydana gelen ve su sızıntısından kaynaklandığı düşünülen olayda, otoyolun ortasında bir anda açılan 7-8 metrelik delikler toplu hâlde çökerek 30 metre genişliğinde, 15 metre derinliğinde bir çukur oluşturmuştu.

  Şans eseri kimsenin yaralanmadığı olayda kanalizasyon şebekesi hasar görmüş, kentte 800 haneye su ve doğalgaz verilememişti.

  Belediye acilen onarım çalışmalarına başladı

   

  Belediye acilen onarım çalışmalarına başladı

  9 Kasım akşamı, delik yerden 3 metre derinliğe kadar özel çimento karışımıyla dolduruldu ve işçiler, bu platform üzerinde kanalizasyon borularını onardı.

  15 Kasım Salı sabahı ise tüm çalışmalar sonlandırılıp yol trafiğe açıldı.

  Belediye Başkanı özür diledi

  Yolun artık eskisinden 30 kat daha sağlam olduğunu söyleyen Fukuoka Belediye Başkanı Soiçiro Takaşima, "Çok sayıda insana rahatsızlık veren bu olaydan ötürü özür dilerim" dedi.

  Bağımsız mühendislerce de test edilecek

   

  Bağımsız mühendislerce de test edilecek

  Belediye başkanı, Ulaştırma Bakanlığı'nın müfettişlerini beklediklerini ve ardından bağımsız bir mühendislik kuruluşunun da yolu test edeceğini ekledi.

  Yol onarım çalışmaları NHK haber kanalının internet sitesinde bir hafta boyunca canlı yayınlandı.

  Japan Times

  Kaynak: onedio

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...