Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • libero1i
  libero1i

  Japonya'da Bir Kalenin Altında Roma ve Osmanlı Sikkeleri Bulundu

  Sign in to follow this  

  Arkeologlar, Japonya’daki bir kalenin kalıntılarına gömülü halde Roma ve Osmanlı imparatorluklarına ait sikkeler bulundu.

   

  Japonya'da Bir Kalenin Altında Roma ve Osmanlı Sikkeleri Bulundu

  Okinawa Adası’ndaki Katsuren Kalesi’nin altındaki toprakta bulunan dört bakır sikke, orijinallikleri kanıtlanana kadar bir şaka olarak görülüyordu. Zaman içerisinde aşınan sikkelerin tasarımını belirlemek zor olsa da, x-ray analizi İmparator I. Konstantin’in figürüne dair pek çok izin bulunmasını sağladı.

  Araştırmacılar 17. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’na ait olması muhtemel altı sikkeye daha rastladı

   

  Araştırmacılar 17. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’na ait olması muhtemel altı sikkeye daha rastladı

  2013 yılından beri devam eden kazıda araştırmacılar aynı zamanda 17. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’na ait olması muhtemel altı sikkeye daha rastladı. Roma sikkelerinin ise çok daha eski, milattan sonra 400 yılına ait olduğu tahmin ediliyor.

  Japon kenti Uruma’daki eğitim kurulu, keşfi açıkladı ve sikkelerin Japonya’ya geliş öyküsünün hala muğlak olduğunu belirtti. Katsuren Kalesi’nin Çin ve diğer Asya ülkeleri arasındaki ticari ortaklıklar açısından önemli bir nokta olduğu bilinse de Avrupa ile bağlantılarına dair bir ize şimdiye kadar rastlanmamıştı.

  Sikkeler Kasım ayının sonuna kadar Uruma kent müzesinde sergilenecek

   

  Sikkeler Kasım ayının sonuna kadar Uruma kent müzesinde sergilenecek

  CNN’e konuşan kurul sözcüsü Masaki Yokou, “Tuhaf ve ilginç bir buluş. Roma İmparatorluğu ve Katsuren Kalesi arasında idrek bir bağlantı olduğunu düşünmesek de bu keşif bu bölgesinin Asya’nın geri kalanıyla nasıl ticari ilişkiler kurduğunu tasdikliyor” dedi.

  Sikkeler incelenecek ve ardından Kasım ayının sonuna kadar Uruma kent müzesinde sergilenecek.

  Kaynak: onedio

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...