Jump to content
 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Karikatür Tarzı Videolar İle Sanatçıları Tanıyalım!

  Geçmişten bu günlere kadar sanat doğmuş büyümüş ve gelişmiştir. Doğup büyüyüp gelişirken de, aynı zamanda sanatçılar doğurmuş, büyütmüş ve geliştirmiştir. Çok eski tarihlerden beri insanlar sanata ilgi duymuşlar ve sanatı düşüncelerinin yansıması olarak ortaya eserleriyle birlikte çıkartmışlardır. Bunun sonucu olarak; dünya tarihinde çeşitli sanatçılar, çeşitli sanat şekilleri oluşturmuş, insanları etkilemiş ve yeni sanat akımlarının ortaya çıkmasını sağlamıştır.  Bu sanat akımları da, insanların kendilerini ifade ediş şekillerini çeşitlendirmiş,  farklı düşüncelerdeki insanları birleştirip;  farklı farklı gurupların ortaya çıkmasını sağlamış ve bu çeşitlenmeler ile sanat tarihine yeni renkler katılmıştır. Biz de bu sanat tarihine yön vermiş ve renklendirmiş bazı isimleri, karikatürlü videolarla birlikte tanıyalım:

  Itırla Pıtır Picasso İle:

   

  Picasso çok yetenekli önemli bir ressamdır. 1881 de İspanya'da Balaga şehrinde doğdu. Babası da ressam ve öğretmendi. Picasso, çok küçük yaşta resim ile ilgilenmeye başlamıştır ve çok ünlü sanatçı olmuştur. Çok sayıda resim, baskı resim, seramik ve  heykel yapmıştır. Aynı zamanda ilk kübist resmi yapmıştır. (Kübist resimler; resimde geometrik şekillerin kullanılmasıdır. Bu resimlerde biçimlerin ayrıntıları, görünmez. Resimlerdeki şekiller, geometrik şekiller oluşturacak şekilde basiitleştirilmiştir. Diğer bir özelliği ise, resme bakarken farklı yönlerden bakılmış gibi gözükmesidir.) Resim tarihinde ilk kez, dikdörtgen bir masanın yamuk görüntüsü ve perspektif açısından gerçek görüntüsü aynı resimde birlikte gösterildi. Picasso,  bu farklı bakış açılarını gösteren ilk ressamdır. Sanat tarihinde Kubizm , Rönesans kadar büyük bir devrimdir.

  Mati ve Dada ile Sanat - Vincent van Gogh:

   

  Mati ve Dada ile Sanat - Jackson Pollock:

   

  Mati ve Dada ile Sanat - Amedeo Amigliani: 

   

  Mati and Dada – Leonardo Da Vinci: 

   

   

 • Yorumlar

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×