Jump to content
 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Mulan'ın Gerçek Hikayesi (Çin Çocuk Hikayeleri)

  • Bir zamanlar, çok uzun zaman önce, Antik Çin'de Mulan olarak adlandırılan bir kız yaşardı. Mulan'ın babası emekli bir komutandı. Komutan eve hasta ve kırılgan olarak gelmişti. Komutan savaşmak için çok yaşlıydı, fakat Mulan'a nasıl at sürüleceğini ve kılıç kullanılacağını öğretemeyecek kadar yaşlı değildi. Kızlar genellikle böyle yetenekleri öğrenmezdi. Fakat Mulan'ın babası kızlar dahil herkesin nasıl savaşıldığını öğrenmesi gerektiğini düşünürdü. 

  Bir gün, hükümetin görevlileri Mulan'ın evine savaşçılar gönderdi. Savaş yaklaşıyordu.Erkeklere savaşta ihtiyaç vardı. Ordunun lideri, köyün meydanında isimlerin bir listesini asmıştı. Her bir isim bir gönüllüyü temsil ediyordu, her aileden bir erkeği. 

  Mulan babasının ismini listede görmüştü. O biliyordu ki babası başka bir savaştan hayatta çıkamazdı. Mulan'ın kardeşi de küçük bir çocuktu. Sadece babasının yerini alabilecek tek Mulan vardı. Fakat ordu şavaşabilen bir erkeğin yerine kızları almazdı. 

  Usulca, bir daha ki sabah, babası bir görevle görevlendirilmeden önce, Mulan  babasının zırhlarını çaldı. Mulan kendini bir erkek olarak gizledi. Kendini görev için önerdi. Savaşçılar onu (erkek olarak) babasının yerine kabul etti. Bu günden sonra, kasabadan şeçilen her bireyle birlikte yürüyüş yapıldı, Mulan yolun kenarında dikilen babasını gördü, şaşkınlıkla başını sallıyordu. Komutan görev için çağrılmıştı, fakat daha sonra ona ihtiyaç olmadığı söylenmişti. Komutana bu hiç anlamlı gelmemişti. Komutan henüz eve geri dönmemişti. Komutan daha Mulan kayıp olduğunu bilmiyordu. 

   

  Mulan yıl boyunca çok dikkatli davrandı. Kimse onun bir kız olduğunu düşünmemişti. Savaş sona erdiğinde, Mulan hükümdardan onun olağanüstü cesaretinden dolayı ödül kazanmıştı. İmparator Mulan'a, at ve çanta dolusu para verdi ve eve güvenli bir şekilde dönmesini diledi. 

  Ailesi onu mutlulukla karşıladı. Onun kardeşi, Mulan'ın ordu kıyafetleri hediyesiyle çok mutlu olmuştu. Hemen o elbiseleri giymişti. Mulan bir daha kız kıyafetleri giymişti. O sabah,  Mulan ve ailesi gün doğumunu seyretmek için bir araya gelmişti. 

   

  İki tane Mulan'la birlikte kalmış adam Mulan'ın evinin önünde durdu, Mulan ve ailesi evin yolundayken. Mulan onlarla bulaşmak için ortaya çıktığında ise, onlar gözlerine inanamadılar. Onlardan bir tanesi " Sen Mulan değilsin bizim arkadaşımıza ne yaptın!" diye bağırdı. 

  Bir sürü anıyı bir bir anlattıktan sonra, onlar Mulan'ın birçok savaşta yanyana savaştıkları adamın kadın olduğuna inandılar. Onlar Mulan'ın hikayesini bütün Çin'e yaydılar. Mulan'ın hikayesi, kılıç kullanmayı ve at sürmeye karar veren birçok kadına ilham kaynağı oldu. 

  Kaynak:http://china.mrdonn.org 

   

 • Yorumlar

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×