Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Andreas-san
  Andreas-san

  Anime Açılış ve Kapanış Şarkılarında Adına Sıkça Rastladığımız 5 Kadın Vokal

  Sign in to follow this  

  Animeleri tamamlayan olmazsa olmaz şeylerden biri de açılış ve kapanış şarkılarıdır. Hatta çoğu dinleyen, yetenekli vokalleri ve müzik gruplarını anime şarkıları ile keşfetmiş J-pop ya da J-rock dinlemeye bu şekilde başlamıştır. J-pop müzik severler arasında popülerleşmeye başlamışken ben de bugün sizlere anime açılış-kapanış şarkılarından  sesine aşina ve bir o kadar da hayran olduğumuz kadın vokallerden bahsetmek istiyorum. Eğer daha önceden bu sesleri dinlemediyseniz kesinlikle bir şans vermelisiniz. Şimdiden iyi dinlemeler.

  1. AİMER

  Seriye benim favorim olan Aimer ile başlamak istiyorum. “Aimer” kelimesi Fransızca kökenli bir kelime ve “sevgi” anlamına geliyor. Zaten müzisyen bir aileden gelen Aimer, müziğe piyano çalarak başlamış. Ben Aimer’i ilk defa Bleach’in bir kapanış şarkısıyla keşfetmiştim ondan sonra da nerdeyse tüm şarkılarını zevkle dinler oldum. Bleach haricinde Mobile Suit Gundam, Fate/stay night: Unlimited Blade Works, Kabaneri Of The Iron Fortress, Natsume Yuujinchou Go gibi animelerde de şarkılarına rastlıyoruz. Gerçekten de değişik bir ses rengine sahip olan Aimer’i dinlerken bambaşka yerlere gidiyorsunuz. Sesinde garip bir güzellik olduğunu söyleyebilirim… 

   

   Bleach kapanış: Re:Pray

   

   Natsume Yuujinchou Go kapanış: Akane Sasu

   

  Fate/stay night Movie: Heaven's Feel kapanış: Hana No Uta 

   

  2. LİSA

  ‘Lisa’ sahne adıyla bilinen Oribe Risa, güçlü ve popüler vokallerden. Müzik kariyerine küçük bir indie müzik grubunda vokallik yaparak başlayan Lisa, çıkışını Angel Beats! adlı animede söylediği şarkı ile yapmıştır. Angel Beats! dışında, Sword Art Online, denildiği zaman akla gelen isimlerden biri Lisa’dır. Fate/Zero, My Hero Academia ve geçen senenin popüler animesi Kimetsu No Yaiba’ya da açılış ve kapanış şarkılarıyla eşlik etmiştir. Hatta Kimetsu No Yaiba animesinin açılış şarkısı ‘Gurenge’ ile ‘Japan Gold Disc Award’ı kazanmıştır.

   

  Demon Slayer açılış: Gurenge

   

  Sword Art Online:Alicization açılış

   

  3. YUİ

  Yui’nin sesini ilk keşfetmem Bleach izlediğim zamanlara dayanıyor. ‘Rolling star’ isimli açılış şarkısı gerçekten çok iyiydi. Yine, açılış ya da kapanış şarkısını beğendiğim animelere başlama gibi bir huyum olduğu için Fullmetal Alchemist’e başlama sebeplerimden biri Yui’nin seslendirdiği ‘Again’ adlı açılış şarkısıdır.

  Bleach açılış: Rolling Star

   

  Fullmetal Alchemist açılış: Again

   

  4. EİR AOİ

  İzleyip izleyebileceğiniz her animede karşınıza çıkma ihtimali olan Eir Aoi de oldukça güçlü kadın vokallerden biri. Tabi benim aklıma Aoi denildiği zaman Lisa gibi Sword Art Online geliyor fakat bunun dışında Fate/Zero, Mobile Suit Gundam, Arslan Senki, Inuyasha gibi animelere de eşlik etmiştir.

   

  Sword Art Online açılış: Ignite

   

  Fate/Zero kapanış: Memoria

   

  5. MİNAMİ

  Minami’yi aslında herhangi bir anime şarkısından keşfetmedim. Rastgele önüme çıkıp sesini çok beğendiklerimden biri. Fakat herhangi bir anime de şarkısında yer almış mı diye araştırdığımda Domestic Girlfriend adlı animenin açılış şarkısının Minami’ye ait olduğunu gördüm. Anime hakkında bir fikrim yok ama şarkıyı oldukça beğendiğimi söyleyebilirim. Bence Minami ileride anime şarkılarında oldukça sık duyacağımız isimlerden biri gibi duruyor.

   

  Domestic Girlfriend açılış: Kawaki No Ameku

   

  Minami: Hollowness

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...