Jump to content
 • libero1i
  libero1i

  Detention Oyun İncelemesi

  Detention

  XE3Yp6.jpg

   

     Detention, ilk kez 12 Ocak 2017'de korku oyunu sever oyuncularımız için piyasaya çıkarılmış Tayvan yapımı bir korku oyunudur. Çıktığı zamandan beri tüm dünyadan fazlasıyla ilgi toplamış, kendini sevdirmiştir. 

      Bilinen korku oyunlarına kıyasla oldukça değişik bir temayla bilgisayar ekranlarımıza gelen Detention, ufak sistem gereksinimlerine karşın bizi yeterince ürkütmeyi başarabiliyor. Oyun içerisi atmosferi gerilime yatkın olmasından dolayı aşırıya kaçan jumpscarelerle karşılaşmıyoruz. Elbette korku oyunlarımızın olmazsa olmazı jumpscarelar yer alıyor ancak, onlardansa ortamın gerginliği sizi daha da korkutacak. 

   

  V3zymB.jpg

   

  Dışarıdan bakıldığında bir mini game gibi gözükse de, oynamaya kalktığınızda çok daha farklı olduğunu göreceksiniz. 1960'lı yılların Tayvan'ında geçen olaylar, bu ürkütücü oyuna konu olmuştur. O yılların Tayvan halkı yeterince korkunç bir dönem geçirmiştir. Oyun daha çok Tayvan'ın geleneklerine bağlı korku temalarına yöneliktir. Bizim küçükken uykularımızı kaçıran o hayallerimizdeki canavarlara benzeyen, batıl inançlarla bağdaştırılmış hayalet tarzı şeyler bulunuyor. Bunlar bizim gibi Tayvan'da yaşayan küçük çocuklara anlatılan hikayeler ki, onların daha da korkmasına sebep oluyor.

   

  OyzdWz.jpg

   

  Oyunun dramatik yapısından etkilenmemek de mümkün değil. İçerisinde bulunduğumuz okuldan kaçmaya, kurtulmaya, hayatta kalmaya çalışırken, aynı zamanda kafamızın içindeki birtakım düşüncelerden de kaçmamız gerekiyor. Belki başlarda diyaloglardan bir miktar sıkılacaksınız. Fakat emin olun ki, oyun ilerledikçe bilgisayarınızın başından kalkamayacaksınız.

   

  rJNmmz.jpg

   

  Oyunun büyük bir kısmında oynadığımız Fang adlı bu kızımızın kırık psikolojisi, kafasında yarattığı düşünceleri içerisinde bulunduğu ortamla birleştirince, gerçekten korku dolu anlar yaşatıyor. İki karakter yönetiyoruz, ancak oyunun büyük bir kısmı Fang ile geçiyor. Eğer korku oyunlarının klasik jumpscarelara dayalı olmasından sıkılmış ve farklı bir tema arıyorsanız, Detention tamamen size göre.

  Konu Sahibi: Winitker

  tarihinde libero1i tarafından düzenlendi

 • Yorumlar

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×