Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Kazusa
  Kazusa

  Hollow Knight - Oyun İncelemesi

  Sign in to follow this  

  HİKAYE:
  Hallow Knight Castlevania, Dark Souls ruhunu taşıyan bir oyun. Kısacası böcekler diyarında geçen bir hardcore oyunu diyebiliriz. Oyuna başladığınızda pek çok noktaya ulaşamıyoruz. Oyunda ilerledikçe edindiğiniz özellikler sayesinde geri dönüp bu noktalara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Birbirinden alakasız görünen sayısız lokasyon kısa yollarla ile bir birine bağlanıyor. Başlangıç yerinden iki adım ötede karşımıza final boss'a ulaşabiliyoruz. Hallow Knight hikayesi gizemli bir kasaba da geçiyor. Bu kasabada gidenler bir daha geri dönmüyor. Hallow Knight böcek diyarında geçen ve bir çok farklı gizem barındırıyor. Dirtmouth isimli böcek kasabası, çevresinde bütün halk bu kasabayı terk ediyor. Bizim karakterimizde nedenini bilmediğimiz bir şekilde kendisini bu kasabada bulur ve hikaye başlar.

  zGLNmg.jpg

  HARİTA VE MEKAN:
  İ
  lk etapta birbirinden farklı animasyonlara, tasarımlara ve hatta karakteristik özelliklere sahip böceklerin amaçsızca dolaştığı ortamda kaybolmanız gerekiyor. Böceklerin kendilerine ait karakteristik özellikleri var. Hollow Knight nerede olduğunuzu veya nereye gitmeniz gerektiği hakkında ne bir bilgi veriyor nede bir ipucu. Her bir bölgede bulunan Haritacı Böceği bulmamız gerekiyor bulduktan sonra haritanın göstermesi için oyunda nadir bulunan kayıt noktalarını bulmamız gerekiyor. Harita ortaya çıktı bu sefer haritada nerede bulunduğumuzu göstermesi için pusulaya ihtiyacımız var. Yani oyun bize kaybolmamız için elinden gelen her şeyi yapıyor. Oyunda çok fazla bölge bulunuyor çoğu birbirinden farklı temalar ve özellikte. Haritada ilerledikçe . Çift zıplama, duvardan zıplama ve ileriye sıçrama gibi yetenekler elde edeceğiz. En ilgi çekici atmosferi sunma noktasında bana göre nirvana da. Harita çok büyük olduğu ve eski bölgelere tekrar tekrar gitmeniz gerektiği için tabii ki bir hızlı ulaşım imkanı bulunuyor. Onu da taşıyıcı bir böcek aracılığı ile yapıyor elbette.

  P7Nj5b.jpg

  GRAFİK VE MÜZİK:
  Tamamı el çizimi olan grafikler çok tatlı ve hoş duruyor. İki boyutlu bir dünyayı yansıtabilmek sadece grafiklere bağlı bir şey değil ekrana doğru üçüncü bir düzlemi de tasarlamış olmaları çok güzel bir detay. Oyunun müzikleri, grafikleri kadar mükemmel. Christopher Larkin tarafından bestelenen müziklerin size huzur vereceğini göreceksiniz.

  5NXj8A.jpg

  YETENEKLER:
  Oyunda “charm” adı verilen özellikler taşıyabiliyorsunuz. Vuruş hızınızı artırmaktan, kılıcınızdan sülük fışkırmasına neden olan özelliklere kadar pek çok seçenek mevcut.

  LvNjaz.jpg

  Hollow Knight Sistem Gereksinimleri
  Windows için;

  Minimum Sistem Gereksinimleri:
   - İşletim Sistemi: Windows 7
   - İşlemci: Intel Core 2 Duo E5200
   - Bellek: 4 GB RAM
   - Ekran Kartı: GeForce 9800GTX+ (1GB)
   - DirectX: Sürüm 10
   - Depolama: 9 GB kullanılabilir alan
   - İlave Notlar: 1080p, 16:9 tavsiye edilir

  Önerilen Sistem Gereksinimleri:
   - İşletim Sistemi: Windows 10
   - İşlemci: Intel Core i5
   - Bellek: 8 GB RAM
   - Ekran Kartı: GeForce GTX 560
   - DirectX: Sürüm 11
   - Depolama: 9 GB kullanılabilir alan
   - İlave Notlar: 1080p, 16:9 tavsiye edilir

  OYNANIŞ:

   

  ARTILARI:

  + Harika atmosfer
  + Oynanış Mekanikleri
  + Müzikler

  EKSİLERİ:

  - Bazı bosslar gereksiz zor 

  PUAN
  92

  • Like 1
  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...