Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Kazusa
  Kazusa

  Middle-earth: Shadow of War - Oyun İncelemesi

  2014 yılında Monolith ve Warner Bros'un iş birliğiyle Middle Earth: Shadow of War duyruldu. Bu oyun oynanış bakımından Assassin's Creed'i ve Batman serisini andırsa da yapım kalitesi ile kendini kanıtlamıştı. Orta Dünya'da Talion isimli bir koruyucunun hikayesini anlatıyor. Mordor'u ele geçiren Sauron, Talion ve ailesini oracıkta öldürüyordu. Talion öldüğü zaman ruhu araf da eski bir Elf demircisi olan Celebrimbor ile bir olup. Sauron'u Mordor'da aramaya başlıyordu.

  nbpd8M.jpg

  İlk oyunun sonunda yeni bir yüzük gerektiği söyleniyordu. Celebrimbor ve Talion Mount Doom'da yeni yüzüğü yapıyorlar. Shadow of Mordor'a nazaran araziler kaleler ile donatılmış. Yüzüklerin Efendisi hayranlarına tanıdık gelecek Minas Morgul ve Cirith Ungol gibi pek çok yer bulunmakta. Oyunda yan karakter olan Shelob'dan bahsedelim. Shelob aslında bir örümcek değildir kendisi, annesi Ungoliat gibi örümcek formunu kullanan şeytani bir ruhtur. Gollum ve Witch King ile oyunda yollarımız kesişiyor. Oyunda bu iki karakterin bulunması ilgi çekici. Oyunda büyük bir yere sahip olan iki karakter.

  qAp07d.jpg

  Shadow of War'un oynanış mekanikleri. Dövüş mekanikleri, Shadow of Mordor'un üzerine sadece bir kaç şey katarak önümüze sunuluyor. Oyunun dövüş mekanikleri Mad Max ile benzer. Talion'un hareket kabiliyeti geliştirilmiş ve Celebrimbor'u kullanarak sanki iki kişi dövüşüyormuşsunuz hissi verilmiş. Önceki oyuna nazaran geliştirilen bir çok mekanik var en ilgi çekeni ise Nemesis Sistemi. Bu sistem kendi ordumuzu kurmayı sağlıyna bir sistem haline çevrilmiş. Warchief ve Overlord'u bir yetenek ile ele geçirip kendi tarafımız da savaşmayı sağlıyoruz. Bu ordu kurmanın yanı sıra bir Orc'u başka bir Orc'la savaştıra biliyorsunuz. Orcunuz başarılı olursa daha yüksek bir level'a yükseliyor. Bu da oyunda daha kolay savaş yapmamıza sebep oluyor. Bu ele geçirilen Warchief veya Overlord'u takip eden tüm Orc'lar da bizim tarafımıza geçmiş oluyor. Böylece kendi ordumuzu kurup kale savaşları yapabiliyoruz. Orc'lar Mordor'a yedi farklı kabile şeklinde bulunuyor.

  Oyunda bulunan kabileler

  1-Terror Tribe : Aşırı şiddet yanlısı olan kabile

  2-Machine Tribe : Teknolojik Kabile

  3-Marauder Tribe : Altına ve içkiye düşkün olan kabile

  4-Dark Tribe : Kara büyü ile uğraşan kabile

  5-Mystic Tribe : Büyü ile uğraşan kabile

  6-Feral Tribe : Avcı Kabile

  7-Warmonger Tribe : Militan ve vahşet yanlısı olan kabile

   

  yG1Wbk.jpg

  Eski oyunda 2 adet yaratık bulunmaktaydı ilki Grauglar , ikincisi Caragors'lar oyuna yeni eklenen yaratık ise Drake. Oyunda bulunan yetenek ağacı, Shadow of Mordor'a göre çok daha detaylı ve özel. Oyunda kullandığımız temel yeteneklere farklı geliştirmeler uygulayan bir sistem getiren Monolith, mekanikleri daha eğlenceli hale getirmeyi başarmış. Ayriyeten RPG öğleri daha derin olmuş Talion artık giyilebilir item düşürmekte. Giyilebilir itemler başlıca Kılıç, Hançer, Çekiç, Yay, Yüzük, Zırh ve Miğfer. Efsanevi, Nadir, Epik gibi özelliklere ayrılıyor.

  Sistem gereksinimleri

  •    MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:
  o    64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  o    İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 with Platform Update
  o    İşlemci: AMD FX-4350, 4.2 GHz / Intel Core i5-2300, 2.80 GHz
  o    Bellek: 6 GB RAM
  o    Ekran Kartı: AMD HD 7870, 2 GB / NVIDIA GTX 660, 2 GB
  o    DirectX: Sürüm 11
  o    Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  o    Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
  o    İlave Notlar: X64 required


  •    ÖNERİLEN SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:
  o    64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
  o    İşletim Sistemi: Windows 10 Creators Update
  o    İşlemci: AMD FX-8350, 4.0 GHz / Intel Core i7-3770, 3.4 GHz
  o    Bellek: 12 GB RAM
  o    Ekran Kartı: AMD RX 480, 4 GB or RX580, 4GB / NVIDIA GTX 970, 4GB or GTX1060, 6GB
  o    DirectX: Sürüm 11
  o    Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
  o    Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
  o    İlave Notlar: X64 required

   

   

  Oynanış videosu:

   

  Kabile tanıtımı:

   

   

  ARTILARI:

  + Destansı kale savaşları
  +Harita çok büyük
  +Grafikler
  +Ordu kurmak

  EKSİLERİ:

  -Hikaye
  -Yan karakterlerin basitliği
  -Yükleme Ekranları

  PUAN: 75

   

   

   

  • Like 3 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...