Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • Aisaka Taiga
  Aisaka Taiga

  Pokémon Video Oyunundaki En İyi 5 Karakter

  Sign in to follow this  

  Bu listede en iyi 5 Pokemon karakterine bakacağız. Ama bu listede 2 kuralımız var :

  1. Karakterimiz insan olmalı.

  2. Sadece ana video oyundaki karakterler değerlendirilecek.

  Not: Brendan ve May gibi oyuncu karakterleri bu listeden çıkarılacak.

  Aslında, anime karakterlerini de dahil edecektim. Ancak animedeki çok sayıda karakter (ve izlemeyi bir kaç yıl önce bıraktığım gerçeği) göz önüne alındığında, bu listenin bir anime versiyonunu yapmak çok uzun sürecekti.

  Oku ve nostalji şeridinde yolculuğun tadını çıkar.

  1.) N Harmonia (Takım Plazma Kralı) 

  Sahneye İlk Çıkışı: Pokémon Black & White (2011)

  “Bu farklı fikirleri reddederek değil, dünyanın kimyasal bir reaksiyon yarattığını farklı fikirleri kabul ederek olabilir. Bu gerçekten dünyayı değiştirmenin formülü.”

  jy0VVj.gif

  Genç bir ormanda terk edilmiş olan N (tam adı Natural Harmonia Gropius) Pokémon tarafından, onların dillerini anlayabilmek için yetiştirilir. Babası olduğunu iddia eden Ghetsis adında bir adam tarafından bulunur ve Ghetsis onu Takım Plazması kralı olarak yetiştirir. O, büyüdüğü zaman, Ghetsis sadece N'nin insanlara zarar veren Pokémon'la etkileşime girmesine izin verecek, ve böylece N, tüm Pokémon'un insanlardan ayrılması gerektiği izlenimiyle büyüyecek. Black & White boyunca, Team Plazma'nın nihai hedefine doğru ilerlerken N ile birkaç kez karşılaşırsınız.

  2.) Blue (Kanto Rival)

  Sahneye İlk Çıkışı: Pokémon Red & Blue (1998)

  ''Sonra görüşürüz!''

  Rnmo9a.jpg

  Bana göre en iyi rakip, kimsenin olmadığı ve olamayacağı kadar iyi. Profesör Oak'ın torunu Mavi, sizin tarzınıza göre menfaat sağlayan, yol boyunca gerginlik ve sıkıntı yaratarak sizi oyuna başlatan bir kişidir. Zaman geçtikçe, Blue sinirlenir çünkü siz onu dövmeye devam edersiniz ve o şanssızlığı ya da onun yetenek ve ilgisizliklerinden ziyade Pokémon'u suçlar. Bu kadar reddeden ve ufak tefek işlerle uğraşan bir karakteri unutmak zor, görmezden gelmek daha da zor.

  3.) Silver (Johto Rival)

  Sahneye İlk Çıkışı: Pokémon Gold & Silver (2000)

  “Seni anlamak istemiyorum! Asla senin gibi biri olmayacağım. Güçlü olacağım! Tek başıma daha güçlü bir adam olacağım! Tek başıma! ”

  dOQkZr.jpg

  Girişinden yaklaşık 15 yıl sonra hala Gümüş kadar kötü olan bir rakip olmadı. O Giovanni'nin oğlu. Dokuz yaşındayken Silver, Red & Blue olayları sırasında yenilgisinden sonra saklandığı sırada Giovanni tarafından terk edildi. Bunu bir zayıflık hareketi olarak gören Silver, herhangi bir maliyetle güçlü olmaya karar verdi ve Team Rocket'i sileceğine söz verdi. Bu karakter özellikleri, hikayenin çoğunda Silver'ın mevcut Pokémon Ligi Şampiyonu olan Lance ile buluşmasına kadar devam ediyor. Bir savaşta kendini ona teslim ettikten sonra Silver, hareketlerini ve güdülerini yeniden düşünmeye başlar ve onunla birkaç kez karşılaştıktan sonra, tamamen iyileşir.

  4.) Wally (Hoenn Rival) 

  Sahneye İlk Çıkışı: Pokémon Ruby & Sapphire (2003)

  “O zaman geri dönüp söz veriyoruz... ...Sonunu tuttuğun için teşekkür ederim. Bu kadar ileri gidebilmem senin sayende.”

  769MXP.jpg

  Wally benim için Pokemon serisindeki en dehşet verici, şaşırtıcı ve şirin karakter. İlk karşılaştığımızda zayıf, utangaç ve aşırı derecede hastaydı, Wally, ilk kez bir Pokémon olan Ralts'i yakalamasına yardım ederken bizi karşıladı. Oyunun geri kalanı için, her ne zaman gözlerini parladığında(ara sıra) savaş verir.

  5.) Steven Stone (Hoenn Champion)

  Sahneye İlk Çıkışı: Pokémon Ruby & Sapphire (2003)

  “Ah… Evet… Sanırım seni evime kabul etmeliyim. Lütfen oldukça seyrek dekoru affet…”

  VrovvP.png

   Belki de, ORAS oyunlarındaki hemen hemen her karakter, öncekinden daha da iyiyi kılan inanılmaz derecede ilginç bir yükseltmeyi kazanmıştır. Ancak hiçbir yerde Steven Stone'un, Hoenn Pokémon Ligi'nin şampiyonu olcağından daha bariz bir karakter olmadı. Steven, Mega Evolution hakkında ipuçları, Pokémon'la nasıl ilgileneceğiniz, Pokémon dostluğu ve epik Pokémon karakterlerinin size verdiği diğer bilgiler hakkında size yardımcı oluyor. Arkadaş, coşku, keşif ve bilim sevgisi olan; havalı, zarif ve karizma oldu bir beyefendi. Aynı zamanda bilgin.

  Sign in to follow this   • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...