Jump to content
 • Reklam

 • AzurveAziz
  AzurveAziz

  Özet: Bir Geyşanın Anıları

  Sign in to follow this  

  Merhabalar,

  Bugün çok uzun zaman önce bitirmiş olduğum bir kitabın filmiyle karşılaştım ve bunun hakkında post hazırlamak istedim. Bu konu daha önce duyduğunuz bir kavram olduğunu umduğum, geyşa olan bir kızın hayatını anlatan bir hikaye. İlk önce belirtmek isterim ki gerçekten normalde kitap uyarlamalarına dayanabilen insan değilim (çok büyük bir çoğunluğu kitapları rezil etmekten öteye gidemiyor). Ama bu film gerçekten kitabın hakkını aynı şekilde vermiş ve gerçekten harika bir seyir sunmuş izleyicilere. Ve bu yüzden emeği geçen her bireye teşekkürlerimi sunuyorum.

  Asıl konumuza geçersek bu uyarlama filmimiz, konusunu küçük bir kasabada balıkçılık yaparak yaşıyan bir adamın kızı olan küçük bir kızdan alıyor. Bu kız, kardeşiyle beraber babası tarafından geyşa evlerine satılır. Geyşa evlerine satıldıktan sonra kardeşiyle en ünlü geyşa evleri olan bir yerleşke'ye götürülür ve bu yerleşkeye sadece başrol kızımız alınır ve kardeşi başka yere gönderilir ( daha sonra kardeşiyle kaçma planları yaparlar ama kızımız kaçmaya çalışırken çatıdan düşer ve kardeşiyle sözleştiği buluşma yerine gidemez). Ve bu evde yaşayan ve aynı zamanda çok ünlü bir geyşa olan, Matsumato'nun nefretini üzerinde olan bu kız hayatta kalmak için elinden geleni yapacaktır. Ama Matsumato'nun kurnazlıkları yüzünden, geyşa eğitimi alan öğrenci statüsünden köle statüsüne düşen kız, bir gün dolaşırken bir adama rastlar.

  c3c2f024fdf4c2314dc716162232b169.jpg

  182b71ec2763e62185246c95e0d1a136.jpg

  Bu adam kızımıza dondurma ısmarlar. Ve orada kurdukları diyaloglar ve dondurma sayesinde başka bir hayat başlar bu kız için ve kız bu amaç uğruna tapınakta dua eder. Daha sonra kız başka bir kişi tarafından kölelikten kurtarılıp, yeniden geyşa eğtimi almaya başlar.Geyşa eğitimi aldıktan sonra, bulunduğu bölgenin en iyi ve en yüksek fiyata bakireliğini veren geyşa olur. Ama bu demek değildir ki hayatı güllük gülistanlık gidecek. Filmin sonuna kadar, çeşitli zorluklar yaşıyacaktır.

  Son olarak söylemek isterim ki, film boyunca geyşaların güzel bir şey gibi olduğunu gösterildiği zannedilebilir ama film geyşalık durumunun gerçekten ne kadar kötü derecede, kadınların itibarını zedelediğini göstermektedir. İzlemenizi ve ana karekterin aşağıdaki karedeki sözlerine dikkat etmenizi, tavsiye ederim.

  b4fe95927e7be59dbc62afc250505a17.jpg

  d09b97dd317e19d5541036b12d6a0b73.jpg

   

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.


 • Reklam

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...