Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
 • tenar
  tenar

  Yüreğinizi Dağlayacak 7 Dram Anime Movie

  Dram animelerini sever misiniz?

   

  Eğer bu türü seviyorsanız bu listeye bir göz atmanızı öneririm. Zaten biliyoruz ki Japonlar bu işi çok iyi yapıyor. Daha doğrusu bu dram sektöründe oldukça iyi stüdyolar var. Gerek konusu gerekse karakter işleyişi, müzikleri, çizimleri,renklendirme ve efektleriyle bizlere hem görsel şölen sunup hem de hikayeyi güzel işleyen animeleri izlemeye doyamıyor insan. Ben de bu liste de aralarında öyle animelerin de bulunduğu dram movie lerini derledim sizler için...

  İşte en beğendiğim 7 dram moviesinin listesi sizlerle...

   

  7-MOMO E NO TEGAMİ

   

  816773_orig.jpg

   

  Stüdyo: Production I.G

  Yapım yılı:2011

  Yazan: Hiroyuki Okiura

  Miyaura Momo babasının beklenmedik ölümü üzerine Seto İç Denizi'nde eski uzak bir adaya akrabalarının yanına taşınır annnesiyle birikte.Babası ölmeden önce Momo !ya bir mektup bırakmıştır ve de. Mektupta sadece iki kelime yazmaktadır: Sevgili Momo,Bir gün evden garip sesler duan Momo tavan arasına bakar ve orada youkailer ile alakalı eski bir kitap bulur. Ardından gelen 3 youkai ile başı derde gelen Momo'nun mektupla ve youkailerle uğraşmasını konu alır anime.

   

  6-COLORFUL

   

  00000.mkv.007.png

   

  Stüdyo: Ascension

  Yapım yılı:2010

  Yazan:Mori Eto

  Bu hikaye de bir ruh işlediği bir günah sebebiyle reenkarnasyon döngüsünden atılır ancak bir melek ona gelir ve bir şansının daha olduğunu söyler daha doğrusu onu seçmiştir. Bu seçimle birlikte ruh Makoto Kobayashi adında intihar etmiş 14 yaşında bir çocuğun bedenine girer. Ruhun Makoto'nun yaşamına ve ailesine girmesiye işler biraz değişir.

   

  5-HOTARUBİ NO MORİ E

   

  wp2390660.png

   

  Stüdyo: Brain's Base

  Yapım Yılı:2011

  Yazan: Midorikawa Yuki

   Yazlarını amcasının yanında geçiren Hotaru Takegawa Orman gezisine çıktığı bir gün kaybolur. Yardımına gelen bir maskeli orman youkaisi Gin ona yardım eder. Ancak Gin insanlara dokunamaz. Bir şekilde Hotaru'ya yardım eden youkai bir daha ormana gelmemesi konusunda çocuğu uyarır. Ancak yolları bir dahaki yaz tekrar kesişen ikili yakın arkadaşlar olurlar. Hikayenin devamında karmaşıklaşan ilişkileri ve olayları konu alır anime.

   

  4-KOE NO KATACHİ

   

  thumb-1920-738176.png

   

  Stüdyo:Kyoto Animation

  Yapım Yılı:2016

  Yazan: Yoshida Reiko

  Shouya İshida okullarına yeni transfer olmuş işitme engelli Shouka Nishimaya 'ya sınıf arkadaşlarıyla birlikte zorbalık etmeye başlarlar. Acımasız zorbalıklara karşı koyamayan Nishimiya okuldan ayrılmak zorunda kalır. Tüm olanlardan Shouya'yı sorumlu tutan sınıf arkadşlarları onu dışlarlar ve zorbalık ederler.Tüm ilkokul ve ortaokul hayatı böyle geçen Shouya liseye geldiğinde diğer insanlara karşı tamamen ilgisiz bir konumda ve yaptıklarından dolayı pişmanlık duymaktadır.Bir gün tesadüfen Nishimiya'yı görmesi işleri değiştirecek midir?

   

  3-KİMİ NO NA WA

   

  thumb-1920-737463.png

   

  Stüdyo: CoMix Wawe Films

  Yapım yılı:2016

  Yazan: MAL Rewrite

  Oldukça küçük bir kasabada  lise öğrencisi olan Mitsuha Miyamuzu ve Tokyo da bir lise öğrencisi olan Taki Tachibana bir gün birbirlerinin bedenlerini değişmiş olarak uyanırlar. Kendilerine ait olmayan odalar ve bedenlerde uyanan ikili. Birbirinden çok farklı yaşam tarzlarına alışmaya çalışırken birbirlerini aramaya başlarlar.Kaderin ve merakın sizi esir tuttuğu bu animeyi seveceksiniz.

   

  2-SAYONARA NO ASA Nİ YAKUSOKU NO HANA WO KAZAROU

   

  Sayonara.no.Asa.ni.Yakusoku.no.Hana.wo.K

   

  Stüdyo: PA Works

  Yapım Yılı:2018

  Yazan: Okada Mari

  Iorph halkı yüzlerce yıl yaşayabilen, huzur içinde dokuma işiyle uğraşan bu halk bir gün Mezartre krallığının açgözlülüğüyle karşılaşır. Hikaye Iorphlu Maquia 'yı konu alır. Maquia dıi dünayaya çılmaktan çor korkar ama bu işgalden sonra hayat onu içine alır. Tahrip edilmiş bir köye kaçan Maquia orada ölü bir annenin yaşayan bebeğini bulur. İnsanlar hakkında bir şey bilmese de bebeği orada bırakamaz. Adını Ariel koyar ve bir şekilde çocuğu büyüterek mücadele etmeye başlar.

   

  1-HOTARU NO HAKA

   

  thumb-1920-781663.jpg

   

  Stüdyo: Studio Ghibli

  Yapım Yılı:1988

  Yazan: Nosaka Akiyuki

  2. Dünya Savaşı sonrası Japonya'da hayatta kalmaya çalışan iki kardeşi konu alır. Setsuko ve ağabeyi Seita umutlarını,evlerini,geleceklerini kaybetmiş bir şekilde hayata tutunmaya çalışırlar. İnsanların acımasız yüzlerini, savaşın getirdiği felaketleri göğüslemeye çalışırlar. Seito yaşı küçük olduğu halde ufak kardeşine göz kulak olmaya çalışır. Açlıkla, hastalıkla, insanlarla, bombardımanlarla bir şekide hayata tutunmaya çalışan bu küçükleri kaderlerinde ne bekliyor. Savaşın acımasızlığını bütün çıplaklığıyla birkez daha gözlerin önüne seren bu anime benim en beğendiğim animelerden birisi sadece konusuyla bile birçok yapımı eskitmiş bu anime. Ancak sizden ricam bu animeyi bir hikayeyi izler gibi değilde gerçek bir bilinçle izlemeniz.

   

  kaynakça:https://myanimelist.net/

   

  Esen Kalın.

   
 • Disqus Yorum

 • Uyarı!

  • İçeriklerimizin "kopyalanması" ve "çoğaltılması" kanunen yasaktır!
  • 1948 yılında yürürlüğe girmiş İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi 27. maddesinde belirtildiği üzere; ‘’Herkesin sahibi bulunduğu (yarattığı) her türlü bilim, edebiyat veya sanat eserinden doğan manevi ve maddi yararlarını korunmasını isteme hakkı vardır.’’
  • Bu bağlamdan mütevellit 1998 yılında Dünya Telif Hakkı Örgütünün de destekleri ile Amerika Birleşik Devletlerinde çıkartılmış olan Digital Millennium Copyright Act (DMCA) adlı bu yasa ile İçeriklerimiz DMCA ile korunmaktadır.

  DMCA.com Protection Status

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
 • Create New...