Jump to content

S.S.S.

Sık Sorulan Sorular

  A: Argo ve küfür içerikli alınan nickler hesaplarınızı aktif etseniz dahi hesabınız kalıcı olarak askıya alınır veyahut silinir.

  B:  "Random harfler yazmak", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak ve herhangi birinin yorumunu kopyalayıp göndermek uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.

  Notlar; 

  • Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz. 
  • Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

  Sitemize kayıt olduğunuz mail ile gravatar sitesine üye olunuz ve profil resminizi yükleyiniz. Böylelikle gravatar sitesine kayıtlı olduğunuz maili kullandığınız her sitede profil resminiz otomatik belirlenecektir.

  İletişim formumuzu kullanabilirsiniz: İletişim | Radyo AniSekai

  Güncel bilgiler için şu siteyi kullanabilirsiniz: MyAnimeList.net - Anime and Manga Database and Community

  Site içi arama motorunu yada Google’u kullanınız. Neden mi? Çünkü biz de aynısını yapıyoruz.

  Kaliteli sub, kaliteli video yayınlandığı vakit ve çevirmen arkadaşımız başta olmak üzere, seride diğer görevli arkadaşlar da müsait olduğu vakit elbet yayınlanır.

  – 1. Her çıkan animeyi çevirmek gibi bir kaidemiz yok. Çevirmen arkadaşlarımız dilediği seriyi alır ve çevirir.

  – 2. Amerika filmlerinin aksine, Japon filmleri sinema gösteriminden çok daha sonra internet ortamına düştüğü için bir kaç ayı ve hatta bir yılı bile bulabilir.

  • Hayır, zaten paylaşımlarımızı alt yazılı hardsub olarak sunuyoruz. Alt yazı dosyalarını sizlerle rahatça paylaşmak isterdik fakat alt yazılar kendini bilmez bireyler tarafından çalınıp herhangi bir izin alınmadan emektar isimleri değiştirilerek rahatça kullanıldığı için, sadece altyazı dosyası paylaşımı yapmıyor, videoya gömülü yayımlıyoruz. Özellikle prim peşinde koşan veled-i ziyanlar paylaştığımız alt yazıları emektar isimlerini değiştirerek kendi adlarına kullandığını çokça görmüş bulunmaktayız. Bizlerde saatlerimizi ayırdığımız emeğimizi korumak zorundayız ve bu yüzden de ne şimdi ne de ilerleyen zamanlarda kesinlikle alt yazı paylaşımı yapılmayacaktır ve ısrarda etmeyiniz.
  • Seriyi bd indirmiş olabilirsiniz, 1080p de indirmiş olabilirsiniz fakat unutmayın ki biz zaten en kaliteli olacak şekilde videoları encode ediyoruz. Serilerimizden biri bd çıkabilir veyahut 1080p de çıkabilir ve biz bunu beğenmediysek, bu versiyonu encode etme zorunluluğumuz da yok. Ve şunu da rahatça söyleyebilirim ki sizin 1080p sandığınız çoğu video prim peşinde koşan veled-i ziyanlar tarafından 720p’nin convertli hali yani 1080p değil, 720p’dir.

  Video kaynağı, kalitesi, kullanılan filtreler v.s. tatmin edici olmadığı için yayınlamıyoruz.

  Yayımını yaptığımız animeleri Türkanime.tv ve anlaşmalı olduğumuz belirli siteler dışında paylaşıma açık tutmuyoruz.
  Her bir anime bölümü için saatler harcandığı halde ne yazık ki bu emekler sitelerin çıkarları uğruna izinsiz ve diyalogsuz bir şekilde yayımlanmakla kalmıyor, şikayette bulunduğumuz taktirde de "babalarından" ahlak eğitimi almadıklarından ötürü hakaret içerikli yanıtlar alıyoruz.
  Ne yazık ki bu durumun önüne geçemeyiz fakat emektarların rızasıyla paylaşılan bir yer her zaman önceliğimizdir. Ve yine ne yazık ki bu kendini bilmez gruplar kendi logolarını emeklerimize koyacak kadar cibilliyetsiz, omurgasız, veled-i ziyanlardır.

  Ekipte bulunmayan ve serbest çeviri yapan bireylerle alt yazılarını kullanacağımız zaman iletişim kurmaya özen gösteriyor, kuramadığımız taktirde de bunu konuda ‘Teşekkürler’ şeklinde belirtiyoruz. Aksi taktirde bunu, yapılan emeğe saygısızlık olarak kabul ederiz.

  Evet, bunun sebebi o grupların Türkiye anime dünyasına olan büyük katkılarda bulunmuş olmaları ve örnek teşkil etmeleridir.

  VK seçeneğinde link kırılmamış olsa dahi, VK sistemi üyelik girişi istiyor. Üyelik girişi yapıp sayfayı yenilediğinizde bölüm ekranı gelecektir. Link kırılmışsa forum konusunda belirtmeniz yeterli olacaktır.

  Hayır, planlamıyoruz.

  Evet paylaşıyoruz, fakat bu paylaşımlar site sorumlularıyla görüşülüp belirli hususlar dahilinde anlaşılıp öyle yapılmaktadır. Paylaşılan her dizi konusunda ve bölümlerinde emektar fansub ve bireyler belirtilmektedir.

  Henüz encode ile düzenleme (dizgi, editör, typesettings) farkını, ayrımını bile idrak edemeyen cahil, araştırmaya aciz grupların/bireylerin aksine " biz encode nedir bildiğimiz için."

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×