Jump to content

Sık Sorulan Sorular

  1. Cinsellik içeren paylaşımlarda bulunmak yasaktır.
  2. Siyaset içeren konulardan söz edilmesi yasaktır.
  3. Açılan konularda, konu ile alakası olmayan iletiler, silinecektir.
  4. İzinsiz her hangi bir kuruluşun, sitenin reklam konularını açmak yasaktır.
  5. Kendinize ait olmayan paylaşımlarınızın kaynağını belirtmediğiniz takdirde konu silinecektir
  6. Sizin kendi Fansub Grubunuza, sitenize ait olmayan konuları paylaşırken, emektar sayfası ile birlikte paylaşınız.
  7. AniSekai Fansub'ın veya diğer fansubların emek harcadığı hiç bir projeye saygısızlık yapılmamalıdır. Cezası süresiz bandır.

  1. Mega üzerinden üye girişi yaparak indirme limitinizi arttırabilirsiniz.
  2. Sınırsız hız ve kota için MEGA Downloader adlı programı kurabilirsiniz.  İndirme linki. https://megadownloader.tr.softonic.com/

 1. 12 Şubat 2012 tarihinde (FiReHoZeO_o) Ozan abimiz/babamız, canımız ciğerimiz tarafından kurulmuştur. Şu an kendisi torun sevmektedir.

 2. İletişim formumuzu kullanabilirsiniz: https://radyo.anisekai.com/iletisim/

 3. Tıklayınız: https://radyo.anisekai.com/anisekai-ekip-basvuru-formu/

  1. Argo ve küfür içerikli alınan nickler hesaplarınızı aktif etseniz dahi hesabınız kalıcı olarak askıya alınır veyahut silinir.
  2.  "Random harfler yazmak", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak ve herhangi birinin yorumunu kopyalayıp göndermek uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.

  Notlar; 

  • Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz. 
  • Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

 4. Sitemize kayıt olduğunuz mail ile gravatar sitesine üye olunuz ve profil resminizi yükleyiniz. Böylelikle gravatar sitesine kayıtlı olduğunuz maili kullandığınız her sitede profil resminiz otomatik belirlenecektir.

  Gravatara üye olma;

   

  1. Gravatar ‘a girilmesi
  Şu linkten  https://tr.gravatar.com/  kullanacağınız eposta adresinizi girerek kayıt olun. Daha sonra kullanıcı adı ve parolanızı girip Sign Up butonuna basın.

  2. Epostanızı onaylayın.
  Eğer başarılı bir şekilde üye olduysanız eposta adresinize doğrulama linki gelecektir. Hesabınıza girip gelen maildeki Activate Account butonuna basarak gravatarı kullanmaya başlayabilirsiniz.

  V9m7Ay.png

   

  3- Gravatar’a giriş yapın.
  Epostayı doğruladıktan sonra artık bilgilerinizi girerek gravatar’a giriş yapmalısınız. Sign in to Gravatar butonuna basarak giriş yapabilirsiniz.

  v6rDdr.png

   

  4. Resim ekleyin.
  Üye girişi yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencereyle karşılaşacaksınız. Daha sonra Add a new image linkine tıklıyoruz.

  JZmGdn.png

   

  5. Resim seçin ve tamamlayın.
  Resminizi bilgisayardan, url‘den veya webcam‘den yükleyebilirsiniz. İstediğiniz seçeneği seçin ve yüklemenizi tamamlayın. Ben Upload new seçeneğini seçip bilgisayarımdan fotoğraf yüklemeyi tercih ettim. Yüklenen resimde gerekli kırpmayı yaptıktan sonra Crop and Finish butonuna tıklayarak yükleme işini bitirebilirsiniz.

  dvmJnr.png

   

  6. Resminizi derecelendirin.
  Gravatar resimleri sınıflandırmak için derecelendirme yapmanızı istiyor. Eğer sakıncalı bir içerik yoksa (sakıncalı içerikli hesaplar bloke edilir) G ‘yi seçip devam edebilirsiniz.

  G: Herkes için uygun içerik.
  PG: Ebeveyn kontrollü bakılabilecek içerik (Çocuklar için sakıncalı)
  R: 17 yaşının altındakiler için sakıncalı içerik
  X: 18 yaşının altındakiler için sakıncalı içerik

  mMmaY0.png

  Not : Gravatar’a birden fazla mail adresi ekleyebilirsiniz.
  Bunları yaptıysanız artık bu maili kullanarak sitede yorum yapar veya üye olursanız avatarınız otomatik olarak görünecektir. Dikkat edilmesi gereken bir nokta resim yükledikten sonra hemen aktif olmayabilir. Kısa bir süre sonra aktif olacaktır. 

 5. Güncel bilgiler için şu siteyi kullanabilirsiniz: https://myanimelist.net/

 6. Site içi arama motorunu yada Google’u kullanınız. Neden mi? Çünkü biz de aynısını yapıyoruz.

 7. Kaliteli sub, kaliteli video yayınlandığı vakit ve çevirmen arkadaşımız başta olmak üzere, seride diğer görevli arkadaşlar da müsait olduğu vakit elbet yayınlanır.

  1. Her çıkan animeyi çevirmek gibi bir kaidemiz yok. Çevirmen arkadaşlarımız dilediği seriyi alır ve çevirir.
  2. Amerika filmlerinin aksine, Japon filmleri sinema gösteriminden çok daha sonra internet ortamına düştüğü için bir kaç ayı ve hatta bir yılı bile bulabilir.

  • Hayır, zaten paylaşımlarımızı alt yazılı hardsub olarak sunuyoruz. Alt yazı dosyalarını sizlerle rahatça paylaşmak isterdik fakat alt yazılar kendini bilmez bireyler tarafından çalınıp herhangi bir izin alınmadan emektar isimleri değiştirilerek rahatça kullanıldığı için, sadece altyazı dosyası paylaşımı yapmıyor, videoya gömülü yayımlıyoruz. Özellikle prim peşinde koşan veled-i ziyanlar paylaştığımız alt yazıları emektar isimlerini değiştirerek kendi adlarına kullandığını çokça görmüş bulunmaktayız. Bizlerde saatlerimizi ayırdığımız emeğimizi korumak zorundayız ve bu yüzden de ne şimdi ne de ilerleyen zamanlarda kesinlikle alt yazı paylaşımı yapılmayacaktır ve ısrarda etmeyiniz.
  • Seriyi bd indirmiş olabilirsiniz, 1080p de indirmiş olabilirsiniz fakat unutmayın ki biz zaten en kaliteli olacak şekilde videoları encode ediyoruz. Serilerimizden biri bd çıkabilir veyahut 1080p de çıkabilir ve biz bunu beğenmediysek, bu versiyonu encode etme zorunluluğumuz da yok. Ve şunu da rahatça söyleyebilirim ki sizin 1080p sandığınız çoğu video prim peşinde koşan veled-i ziyanlar tarafından 720p’nin convertli hali yani 1080p değil, 720p’dir.

 8. Video kaynağı, kalitesi, kullanılan filtreler v.s. tatmin edici olmadığı için yayınlamıyoruz.

 9. Yayımını yaptığımız animeleri Türkanime.tv ve anlaşmalı olduğumuz belirli siteler dışında paylaşıma açık tutmuyoruz. Her bir anime bölümü için saatler harcandığı halde ne yazık ki bu emekler sitelerin çıkarları uğruna izinsiz ve diyalogsuz bir şekilde yayımlanmakla kalmıyor, şikayette bulunduğumuz taktirde de "babalarından" ahlak eğitimi almadıklarından ötürü hakaret içerikli yanıtlar alıyoruz. Ne yazık ki bu durumun önüne geçemeyiz fakat emektarların rızasıyla paylaşılan bir yer her zaman önceliğimizdir. Ve yine ne yazık ki bu cibilliyeti meçhul kendini bilmez gruplar kendi logolarını emeklerimize koyacak kadar cibilliyetsiz, omurgasız, babası meçhul veled-i ziyanlardır.

  1. Üslup bilmez, hesap sorar gibi yazan, hadsiz maillere kati suretle dönüş yapılmaz.
  2. Mail adresinizi doğru yazmamış olmanız da mümkün.

 10. VK seçeneğinde link kırılmamış olsa dahi, VK sistemi üyelik girişi istiyor. Üyelik girişi yapıp sayfayı yenilediğinizde bölüm ekranı gelecektir. Link kırılmışsa forum konusunda belirtmeniz yeterli olacaktır.

 11. Hayır, planlamıyoruz.

 12. Henüz encode ile düzenleme (dizgi, editör, typesettings) farkını, ayrımını bile idrak edemeyen cahil, araştırmaya aciz grupların/bireylerin aksine " biz encode nedir bildiğimiz için."

  Eğer hala da boyutuna takılan cahil birey varsa tavsiyemiz: Tıp ilerledi, takma bu kadar. ?

 13. 2019 yılında artık bu soruyu duymak inanın bizleri şaşırtıyor; zira videolarda hiç bir sorun bulunmamakta, sadece cihazınızda her pc de olması gereken kodek paketi eksik.

  Tavsiye ettiğimiz kodek: https://www.codecguide.com/download_kl.htm (standard, full veyahut mega)

  Muadili: CCCP (Combined Community Codec Pack), v.s.

 • Reklam

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

.

Bizi Takip Edin.

×
×
 • Create New...
F.A.Q By IPSDev