Jump to content
Deat H Note.

Güney Kore Dizi Seçimi


Öne Çıkarılan Mesaj

Admin

n5vvy.png

 

:a64:

Selam Millet!

 

Arkadaşımın sayfasında paylaşmak için ve o sayfayı da daha çok canlandırmak için Güney Kore severler için yapacağımız dizi oylamalarında seçilcek olan ilk 2 diziyi paylaşıma sunmaya karar verdik :)

Sizlerden yardım istiyoruz oylama süresi 1-2 hafta olacak, oylarınızı bekliyoruz.

Konu ve Trailler'ı okuyarak ve izleyerek oylarınızı bekliyoruz :)

:a29:

 

Konular

 

Flower Boy Next Door

 

jloiu445.jpg

 

Adı: Flower Boy Next Door

Diğer Bilinen Adı: My Flower Boy Neighbor/ Neighbor Hottie

Korece Adı: 이웃집 꽃미남 / Yiutjib Ggotminam

Yönetmen: Jung Jung-Hwa

Senarist: Yoo Hyun-Sook , Kim Eun-Jung

Yayın Kanalı: tvN

Bölüm: 16

Yayın Tarihi: Ocak 7, 2013

Yayın Zamanı: Pazartesi & Salı 23:00

Tür: Romantik, Komedi

 

Oyuncular:

Park Shin-Hye - Ko Dok-Mi

Yoon Si Yoon - Enrique Keum

Kim Ji Hoon - Oh Jin Rok

Park Soo Jin - Cha Do Hwi

Kim Yoon Hye - Enrique'in İlk Aşkı

Go Kyung Pyo - Oh Dong Hoon

Kim Jung San - Han Tae Joon

Mizuta Kouki - Watanabe

 

Konusu:

Ko Dok-Mi (Park Shin-Hye) yalnız yaşayan dışarı çıkmayı pek sevmeyen biridir. Enrique Keum (Yoon Si-Yoon), onun komşusudur. Enrique, onu kendisini izlerken bulur ve ona yaklaşmaya çalışır. Ko Dok-Mi'nin dünyasına bir yolculuk başlar.

 

Notlar:

-Çekimlerin Kasım ayının ortasında başlaması planlanıyor.

-Ülkede ki drama üreticilerine göre; dizimizin konusu ve türü itibarı ile farklı,heyecan verici bir dram ve taze bir bakış açısı olarak yorumluyorlarmış.

-Dizimizin senaritsleri diziyi yazmaya başladıkları ilk günden başrollerde oynamalarını istedikleri ilk isimler PARK SHİN HYE ve YOON Sİ YOON muş.

-Senarisleriyle,oyuncularıyla ve ilginç hikayesiyle 2013 ün en iddialı dizi olarak görülüyormuş.

 

49 Days

49days2.jpg

 

Konusu:

Konu kısaca; Ji Hyun aslında ölmemesi gereken biridir fakat bir intihar girişimi sonucu zincirleme bir trafik kazası olur ve Ji Hyun bitkisel komaya girer fakat beyin ölümü gerçekleşmiştir.Ji Hyun'a bir ruh bekçisi görünür ve 2 şık verir ve seçmesini ister ya Ji Hyun ölümünü kabullenecek ve öbür dünyaya göçecektir yada 49 gün içinde 3 damla saf gözyaşı toplayacaktır.Ji Hyun tabi ki de 2.şıkkı seçer.49 gün içinde 3 damla içten,saf gözyaşı toplayacaktır.Bu görevi başarabilmesi için Yi Kyung'un bedenine girecektir.Tesadüfe bak ki Yi Kyung intihar girişiminde bulunan kişidir.Ji Hyun'un bir nişanlısı onu içten seven arkadaşları vardır fakat 3 damlayı toplayabilmek onun  için kolay olacak mıdır?.Tabi aileden gelen göz yaşları kabul edilmeyecektir yani Ji Hyun'un işi zordur.Gerçek sevgi nedir,Herkesin sizi için ağlaması mı?

 

City Hunter

 

43619375.jpg

 

Yönetmen: Jin Hyeok (진혁)

Senaristler: Choi Soo-jin (최수진), Hwang Eun-kyeong (황은경)

 

Oyuncular:

Lee Min-ho 이민호 as Lee Yoon Sung

Park Min-yeong 박민영 as Kim Na Na

Lee Jun Hyuk/이준혁 as Kim Young Joo

Kim Sang Joong/김상중

Kwang Soo (광수)

Goo Hara (구하라) as Choi Da Hye

Lee Hyo-jeong (이효정)

Cheon Ho Jin / 천호진

Hwang Seon-hee (황선희)

Kim Sang-ho (김상호)

Yang Jin-Seong (양진성)

 

Konusu:

daha kundaktayken babasının arkadaşı tarafından kaçırılan Lee Yoon Sung -Lee Min Ho- hayatı boyunca babasının ve onunla birlikte ölen askerlerin intikamını almak için yetiştirilir.. zorlu bir eğitim sürecinden sonra planlarını hayata geçirmek için Kore’ye döner..şte bizim minik Lee Min Ho’muzu kaçırıp intikam için yetiştiren kalpsiz.. dövüp durdu çocuğu.. başlarda iyi bir adam olduğunu düşünsek de sonlara doğru iyice zıvanadan çıktı.. gözünü intikam ateşi bürümüş dedik.. ama çok karizmatikti cuk oturmuştu rolüne..peki City Hunter nasıldı? tam yirmi bölümlük bir dizi.. oyuncu kadrosu geniş.. konu bir odak noktası çerçevesinde büyük bir süreci kapsıyor.. ilk bölüm oldukça heyecan verici, çekimler mükemmel, renkler kusursuz, oyuncular çok daha iyi, her bölümde ayrı bir aksiyon yaşanıyor.. fakat nedeni bilinmez sıkıcı bir hali var.. yani o kadar bölüm izledik falan ama biraz ite kaka ilerliyor.. hadi izleyelim de bitsin havasında izledik diyebilirim.. yani o koskoca yirmi bölümü izlenebilir kılan tek şey belki de Lee Min Ho.. şirinlikte ve karizma da BOF’u çok çok geride bıraktığı açıkça belli..Park Min Young’da benim nadiren güzel bulabildiğim aktrislerden biri.. sanırım cümle biraz devrik oldu.. nadir güzellerden demek istemiştim :) google’da “Lee Min Ho sevgilisi” diyerek arama yapanların varacağı yer belli oldu sonunda..baş çiftimizin aşkının dışında dizinin önemli bölümünü kaplayan bir de savcımız ve olsa da olur olmasa da olur, gibi duran eski karısı var.. aslında oldukça güzel bir çift olmalarına rağmen dizide ilişkileri üzerine pek eğilmemişler.. bu kısma biraz daha öncelik verselerdi belki dizi biraz daha ele gelir bir hal alabilirdi.. hani tat katardı diye düşünüyorum ben..savcı demişken aşkı ile ne kadar ilgimizi pek çekmese de işine olan bağlılığı ve karakteri ile yüksek bir reyting oranına sahip aslında.. belki de en az bir Lee Min Ho o artık bizim evde.. -yok biraz abarttım ama yakın :)-dizi bir japon mangasından uyarlama bir çok diğer Kore dizisi gibi.. sanırım orijinalde komedi öğeleri çok daha ön planda.. Lee Min Ho’nun karakteri biraz daha şapşal falan.. dizide ise komedi rengi tam benim istediğim gibi olmasına rağmen biraz geri plana atılmış.. açıkçası ben biraz daha fazla gülebilmek isterdim..öyle ya da böyle bir şekilde geldik sonuna fakat “o son neydi öyle?” dedik ne yazık ki yine.. sonu izleyicin ya da okuyucunun hayal gücüne bırakılmış dizi, film ya da kitaplardan hoşlanmıyorum.. /b]

 

Dream High

dh00731.jpg

 

Adı: 드림하이 2 / Dream High 2

Tür: okul, müzik, romantik

Bölüm: 16

Yayınlandığı kanal: KBS2

 

 

~ Konusu ~

İkinci sezonda Kirin sanat okulu akademideki, en popüler sanatçılarının durumu tehlikeye giriyor ve korkunç maddi sıkıntı yaşamaya başlıyorlar.

Bu sezon da eski mezunların ardından yeni grup öğrencileri meydana geliyor.

Okulu Oz eğlence ajansı devralıyor, yasalar da saat 22.00'dan sonra yaşı tutmayan kişilerin performans sergilemesini yasaklıyor. Yaşı tutmayan sanatçılar yasalar gereği sahneye çıkamıyor ve bu sıkıntıdan korunmak için de okul bitiminde onların transfer ettiği popüler sanatçılar sahneye çıkıyor. Oz'dan yeni transfer olan İdoller ve Kirin öğrencileri arasında kıyasıya bir çekişme ve rekabet meydana geliyor.

 

Bu dizi sizleri, farklı deneyimlere sahip olan kişilerin el ele verip birlikte, başarıya erişmelerinin, meydan okumalarının nasıl olduğunu göstermek için davet ediyor.

 

 

Heartstrings

 

1314458824.jpg

 

Yönetmen: Min-soo Pyo

Yapım Yılı: 2011

Dil: Korece

Ülke: Güney Kore

Tür: Romantik | Müzik

Senaryo: Myeong-suk Lee

Nam-ı Diğer: Neon Naege Banhaesseo

Bölüm sayısı: 15

 

OYUNCULAR VE KAREKTERLERİ:

Park Shin Hye, oynadığı karakter Lee Kyu Won (21)

Jung Yong Hwa, oynadığı karakter Lee Shin (21)

Song Chang Ui, oynadığı karakter Kim Suk Hyun(32)

So Yi Hyun, oynadığı karakter Jung Yoon Soo(32)

Woo Ri, oynadığı karakter Han Hee Joo

Kang Min Hyuk, oynadığı karakter Yeo Joon

Lee Hyun Jin, oynadığı karakter Hyun Ki Young

Im Se Mi, oynadığı karakter Cha Bo Woon

 

KONUSU:

Lee Shin üniversitede çağdaş müzik eğitimi almaktadır. Ayrıca "The Stupid" isimli grubun solisti ve gitaristidir. Shin müziğe olan tutkusu ve yakışıklılığıyla ün salmıştır. Ancak gerçek hayatta müzikle alakası olmayan her şeye karşı alakasız, gelecekle ilgili hiçbir planı ve hayali olmayan soğuk birisidir.

Lee Kyu Won prestijli bir ailede doğmuş, cana yakın ve zeki bir kızdır. Dedesi Lee Dong Gun, kendi zamanının 3 büyük müzisyeninden birisidir ve en büyük hayali torununun da geleneksel müzik üzerinde uzmanlaştığını görmektir. Kyu Won da dedesinin beklentilerini karşılamak için Geleneksel Kore Müziği Bölümüne girer. Lee Shin'in grubu "The Stupid"in hayranları olan arkadaşları bir gün Kyu Won'u zorla grubun konserine götürür ve Kyu Won, Shin'i sahnede gördüğü an ondan etkilenir.

 

 

Love Rain

 

31107617592820583356213.jpg

 

İlk Adı : Love Rain

Dizinin sonradan karar verilen asıl adı:''LOVE RIDES THE RAIN''

Tür : Romantik, melodram

Bölüm Sayısı : 20

Başlama tarihi: 26 Mart 2012

Yönetmen :Yoon Seok-Ho(윤석호)

Senarist :Oh Soo-yeon (오수연)

 

Oyuncular :

 

Jang Geun Suk - 장근석

Im Yoon Ah - 임윤아

Kim Shi Hoo - 김시후

Son Eun Seo - 손은서

Hwang Bo Ra - 황보라

 

Konu : Love Rain melodram kurgulu, 1970'lerden günümüze iki farklı aşkı işleyen drama. JGS ve Yoona 70'li yıllarda birbirine aşık iki üniversite öğrencisi. Ne yazık ki ikisi sonsuza dek mutlu olamayacaktır. zaman hızla ileri sarılır ve günümüzde, Seo In Ha'nın oğlu ( jgs aynı zamanda hem babayı hem oğulu canlandıracaktır) ve yoon hee'nin kızı ( yoona hem anneyi hem kızı oynayacaktır) karşılaşırlar ve aşık olurlar.

yönetmen iki dönem arasındaki aşk anlayışının ne kadar değiştiğini gözler önüne sermek istediğini söylemiş. Jgs günümüzde canlandıracağı karakterde bir fotoğrafçıyı canlandırırken, serbest bir yaşam tarzını benimsemekte. 70'li yıllarda canlandırdığı karakterde ise sanat eğitimi alan bir öğrenci olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Secret Garden

 

width=550 height=247https://1.bp.blogspot.com/-s20xuQmpmks/UDXGnZgyG6I/AAAAAAAAAfI/5TylZloFMkA/s1600/pelakon+secret+garden.png[/img]

 

Diğer İsmi: Secret Garden

Türü: Melofantazi, Romantik

Bölüm Sayısı: 20

Yönetmen: Sin Wu-Cheol / 신우철

Senarist:Kim Eun Sook / 김은숙

 

Oyuncular:

Hyun Bin ( 현빈) - Kim Joo Won

Ha Ji Won (하지원) - Ra Im

Yoon Sang Hyun / 윤상현 - Oscar ( Joo Won'un kuzeni )

Kim Sa Rang ( 김사랑 ) - Yoon Seul

Lee Philip (이필립)- Im Jong-Soo

 

Konusu:Oyun dünyası ve gerçek arasında geçen bir aşk hikayesi. Kim Joo Hyuk (Hyun Bin) kendi mağazasını yöneten bir caebol'dür. Kibirli kişiliği, Ra Im (Ha Ji Won) adında bir kadınla tanıştıktan sonra değişir.

 

 

Kısaca Trailer :)

 

 

Flower Boy Next Door

 

49Days

 

City Hunter

 

Dream High

https://youtu.be/S9sEQzo5tBc

 

Hearstrıngs

 

Love Rain

 

Secret Garden

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Cenko ruhumuzu satmasak daha iyi olur  :a39: :a39: :a39: :a39: :a39: :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

İzledin mi de konuşuyon bak  :a11: :a11:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

izlemedim ama kore dizisi izleyenlerin hali ortada  :a11:  :a39: :a39: :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dream high ve city hunter dedim

 

Dream high harem tarzı birşey gibi olsa iyi olur :D

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Dream high ve city hunter dedim

 

Dream high harem tarzı birşey gibi olsa iyi olur :D

Tür diye bişi var görmüyon mu kör  :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dream high ve city hunter dedim

 

Dream high harem tarzı birşey gibi olsa iyi olur :D

Tür diye bişi var görmüyon mu kör  :a39:

 

tamam knk okul müzik romantik diyor bunlar varsa eçik ecchide olmalı hiç olmadı harem olamalı yani  :a57: :a57:  :a39: :a39: :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Dream high ve city hunter dedim

 

Dream high harem tarzı birşey gibi olsa iyi olur :D

Tür diye bişi var görmüyon mu kör  :a39:

 

tamam knk okul müzik romantik diyor bunlar varsa eçik ecchide olmalı hiç olmadı harem olamalı yani  :a57: :a57:  :a39: :a39: :a39:

 

 

Çeyrek ecchi var

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

I'm Sorry I Love You dan başka kore dizisi tanımam ben  :a19:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Oylarınızı bekliyoruz....

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anketteki tüm serileri izlemiş biri olarak "Flower boy" diyorum.

 

Ama dram sevenler "Love rain" ve "49 Days" şans versinler

 

Müzik, komedi ve romantizm nasıl işlenir bizimkiler bir öğrensin diyenler "Hearstrings"

 

Geriye kalan "City Hunter" japon mangasından esinlenme ve ne yazik ki G. Koreliler manga esinlenmeleri de biraz başarısızlar.

 

"Dream High" ise ilk sezonu izlenir. Yalnız ikinci sezonu ise ilk sezonun devamından çok tekrarıymış gibi hissetirmişti.

 

"Secret Garden" için söylenecek şey Fantastik- romantizm. Değişik bir tat. İzlemelisiniz bence

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Dream High'ı ilk izlediğimde ağlamıştım bakalım :)

Bende izledim bunların çoğunu arşivimdede var ama şimdi sayfada paylaşacağımız için 2 seri yeterli uygun gördük :)

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

millet bu dizilerin bölümleri 40 dk faln mı yoksa türkler gibi b*kunu çakartıyorlar mı ?

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

millet bu dizilerin bölümleri 40 dk faln mı yoksa türkler gibi b*kunu çakartıyorlar mı ?

 

Kankaaaaaaaaaa harbi on numara bak önce Dream High'ı izle mutlaka bağımlısı olcan  :a19: bak harbi diyom süper bizim dizilere bin basar

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

millet bu dizilerin bölümleri 40 dk faln mı yoksa türkler gibi b*kunu çakartıyorlar mı ?

 

Kankaaaaaaaaaa harbi on numara bak önce Dream High'ı izle mutlaka bağımlısı olcan  :a19: bak harbi diyom süper bizim dizilere bin basar

 

sen öyle diyosan izlerim ama bollywoodun her yapımı bizim kilerden iyi  :a39: :a39: :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Tabe naaan :a37: :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Oylamaya devam....

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

millet bu dizilerin bölümleri 40 dk faln mı yoksa türkler gibi b*kunu çakartıyorlar mı ?

 

Ortalama bir G.kore dizisi 45 ila 65 dakikalık bölümlerden oluşur.

Eğer reytingler çok ama çok yüksek değilse bir dizi sezonu 12 ila 26 bölüm arasındadır.

 

Bazı  tarihi ve aile temalı dizilerinin bölüm sayıları 55 ila 85 bölümdür. Ama birkaç tane de olsa 100 bölümü aşan vardır. Ama bu demek değildir, bizimkilerle aynı kafa. Tarihi dizilerde bölümler fazla olması sıkıntıdan çok heyecanlı. Tarihi sizi sıktırmadan, araya biraz da romantizm de koyarak zevkle izletiriyorlar. Bu arada dip not, bazı tarihi dizileri  esinlenme kaynaklı olup gerçek tarihten farklı olabiliyor.

Aile temalı dizilerinin uzun olmasının sebebi aile içi ilişkiler, entrikalar, kardeş, anne-gelin kavgası vs vs sebepleri daha iyi anlatabilmek içindir. Bu yüzden aile temalı dizileri izlerken ilk bölümlerde sıkılmanız olasıdır. Ama devam ederseniz herşey rayına oturacak ve o yer sofrasında sizin içinde bir tabak pirinç konduğunu göreceksiniz.

 

Cıvıttıkları çok az oluyor. Çekimlerinden mi yoksa işledikleri konudan mı bilmem her bölümü sinema tadı bırakıyor. Hele bazı dizileri ne kadar Kore dizilerine yabancı da olsanız mutlaka birkaçı tekrar tekrar izlemek isteyeceksiniz. :a39:

 

 

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Love rain hariç  hepsini  izledim ben oylama yapmadan önce arkadaşının kişiliğini de ona göre seçim yapim ben dream high 1 sezonu şarkı ve danslarını sevmiştim heart dersen müzikte favorimdir ama bana bazı luzumsuz insanları hatırlattığı için şarkılarını da dinlemiyorum favori dizilerimden birini  silmek zorunda kaldım cith hunter dersen aslında kızın aptal aptal  bakışları lee min hoo nun karizmatik hali  çok sexy di flower bot next door dersen güldüm çok aynen secret garden da da çok gülmüşümdür

Burdan anlaşılacağı üzreee Cenk  arkadaşının karalterini de ona göre seçim yapm :D

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Veeeeee yine kore diziler her yerde karşıma çıkıyorlar özellikle çevremdeki kızların tamamı bu dizileri hastalık derecesinde izliyorlar ama olsun uzak doğu candır  :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Oylamaya devam :D bu diziler bir harika :a39:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oylamaya devam :D bu diziler bir harika :a39:

SİTE UYUMA BU DİZİLER HARİKA  :a37:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Oylamaya devam :D bu diziler bir harika :a39:

SİTE UYUMA BU DİZİLER HARİKA  :a37:

 

:a50: :a50:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oylamaya devam :D bu diziler bir harika :a39:

SİTE UYUMA BU DİZİLER HARİKA  :a37:

 

:a50: :a50:

:a37: :a37:

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

izlemedim ama kore dizisi izleyenlerin hali ortada  :a11:  :a39: :a39: :a39:

 

.

.

.

 

Cenko ruhumuzu satmasak daha iyi olur  :a39: :a39: :a39: :a39: :a39: :a39:

 

Böyle Demiş.Kore dizisi izleyenlerin hali ortada derken ben hiç izlemedim o bakımdan yani

Kafamda soru işaretleri izlesem mi beyler ?

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • ..

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×