Jump to content
bidda

Pluto Tanıtım [AnimeGen TR]

Öne Çıkarılan Mesaj

 

411-kapakresmi.jpg

 

Manga'nın Adı: Pluto

Tür: Bilim Kurgu, Dedektiflik

Gönderen: Arda

Resmi Sitesi: [www]

Cilt Sayısı: 3+

Yayım Tarihi: 9/9/2003

Yayınevi/Dergi: Shogakukan, Big Comic Original

Türkiye'de: Yayımlanmadı

Linkler: [ANN] [Wiki] [1]

Genel Puan: Henüz yorum/puanı yok

 

 

Tanıtım:

 

Yakın gelecekte insanlar ve robotlar bir arada sorunsuz bir şekilde yaşamaktadır. İnsanlar ve robotların bir arada geçirdikleri 8 yıl boyunca yalnızca tek bir insan bir robot tarafından öldürülmüştür. Bunun dışında kayıtlara geçen benzer bir cinayet vakasına rastlanmamıştır. Ancak, söz konusu cinayetten 8 yıl sonra tanınmış bir robot hakları savunucusu ölü olarak bulunur. Olay yerini araştırmaya giden dedektifler kurbanın oldukça vahşi bir şekilde katledildiğini gözlemlerler. Ayrıca dedektiflerin ilk incelemesi sonucunda bu vakanın daha önce öldürülen robot kahraman Montblanc dosyası ile benzerlikler taşıdığını farkederler. Bu bilgiler ışığında Europol dedektifi Gesicht katili aramaya başlar.

 

Pluto, Osamu Tezuka'nın ünlü manga serisi Tetsuwan Atom (Atom Boy) üzerine kurgulanmıştır. Orijinal Atom Boy serisinde yer alan olaylar Naoki Urasawa tarafından yeniden ele alınmış ve daha farklı bir üslup ile anlatılmıştır. Naoki Urasawa hikayeyi Atom karakteri yerine orijinal seride yer alan yan karakterlerden birsi olan dedektif Gesicht üzerinden anlatmayı tercih etmiştir. İnsan hakları ve robot hakları gibi kavramlar üzerine pek çok soruya ve soruna değinen manga 2005 yılında Japonya Medya Sanatları Festivalinde Mükemmeliyet Ödülüne layık görülmüştür. Yine aynı sene Osamu Tezuka Kültür Ödüllerinde büyük ödülü kazanmıştır.

 

İlgili Haberler:

11/08/2009 - Yaş Gruplarınca En Çok Okunan Mangalar

22/12/2006 - Amazon Japonya'da 2006'nın En Çok Satan Mangaları

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • ..

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×