Jump to content
bidda

Birth Tanıtma [AnimeGen TR]

Öne Çıkarılan Mesaj

716-kapakresmi.jpg

 

Anime'nin Adı: Birth

Diğer Adları: バース, Planet Busters, World of the Talisman

Kategori: OAV

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera, Fantastik

Gönderen: Blue

Resmi Sitesi: [www]

Bölüm Sayısı: 1

Yayım Tarihi: 21/7/1984

Firma/Stüdyo: Kaname Production, Idol, Victor Entertainment

Türkiye'de: Yayımlanmadı

Linkler: [ANIDB] [ANN] [NFO]

Genel Puan: 7.17

 

Yapımcılar/Sanatçılar:

Yönetmen: Shinya SADAMITSU

Animasyon: Yoshinori KANADA, Mahiro MAEDA, Hideaki ANNO, Hirotoshi SANO, Atsuko ISHIDA, Hajime KAMEGAKI

Müzik: Joe HISAISHI

Dizayn: Yoshinori KANADA, Makoto KOBAYASHI

 

Tanıtım:

Uzaydan gelen bir cisim, Aqualoid gezegenine düşmüştür. Düştüğü yerin yakınlarında olan Namu, düşen şeyin yanına gittiğinde bunun bir kılıç olduğunu görür. Kılıca doğru yaklaşırken bir kadın belirir. Namu, kadını bir hayalet zannetse de kadın adının Arlia olduğunu söyler ve kaybolur. Bu esnada robot şeklinde bir "İnorganik", Namu'ya saldırır. Namu, kendini savunmak için kılıcı kullanmak istese de kılıcı yerinden çıkartamaz. Namu'yu aramaya giden Rasa'nın peşine de üç tane motorsikletli "İnorganik" takılmıştır. Robota karşı bişey yapamayan Namu, sonunda kılıcı çıkarır ama bu sefer de etkili kullanamaz ve uçurumdan aşağı düşer.

Namu'nun düştüğünü gören Rasa, uçan aracı ile Bao'yu kurtarmaya gider. Rasa, Namu ve Rasa'nın garip hayvanı Mogo'nun yardımına arkadaşları Bao ve Kim yetişir. Uzaydan henüz dönen Bao ve Kim, Namu'nun elindeki kılıcın bir "Shade" olduğunu söylerler.

Bu esnada Arlia tekrar belirir ve onlara şunları söyler; İnsanlar farkında olmasa da evrenin kendisi bir yaşam formudur. "Organik" yaşam formları evreni doldurduğunda evren tekrar doğacak ve bir sonraki aşamasına geçecektir. Ancak ortaya çıkan "İnorganik" yaşam formları bir kanser gibi evreni etkilemektedir. Ancak "İnorganik"leri de yaratan evrenin kendisidir. "Shade"in ise çok büyük yaşam enerjisinin kristalize olmuş şekli olduğunu söyler ve kaybolur.

Kahramanlarımız ellerindeki "Shade" ve "İnorganik"lerin sırlarına yaklaştıkça Aqualoid'i kurtarma ya da kanserli hücreyi yoketme şansını elde ettiklerini de farkederler.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • ..

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×