Jump to content
  • Mod

Hokagemiz Sasuke Olsun :D

xRuPeRs

Recommended Posts

Şimdi Herkes bana kızıcak biliyorum ama mantıklı olarak düşündüğümüzde objecktif baktığımız hokageliği en güzel bir şekilde yapıcak olan kişi narutodan çok sasukedir.Zeka bakımından çok güçlü ve itachinin ona mirası olan gücüylü gerçekten hokageliği çok iyi yapıcak bir beyni olduğunu düşünüyorum görüşlerinizi bekliyorum argo vs kullanmadan tartışalım lütfen :)

Güzel düşünceydi ama sasuke intikamını aldı ve abisinin o sözlerinden çok etkileip sadece kendini köyü kormaya adadığını düşünüyorum abisinin yapmak istediği köyü kormayı onunda en az abisi itachi kadar istediğine inanarak böyle bir konu açtım dostum :)

Peki Köyü için herşeyini Adamış Ki Baba meslegi :D olan naruto varken Neden Sasuke Ki Sasukeye bakarsak diyer köylerin kageleri gözünde Kaçak Hain Görülmekte Ama naruto Bi Hokagenin ayni zamanda oglu. ve itachinin geçmişine bakicak olursak AKATSUKİ gibi bir karanlik grub mensubu

Dostum dar görüşlü olma sırf baba mesleği diye narutonun hokage olması bence saçma olurdu :) ayrıca sasukenin görüş bakımından zeikilik bakımından narutodan çok ileri seviyede olduğunu görüyoruz her seferinde ayrıca Sasuke belki herkese göre ukala,intikamcı vb görülsede onun kişiliğinde sevgi olduğunu biliyorum ve bu sevgi,gücü,zekası ve inancıyla konagakurenin en güçlü hokagesi olucana inanıyorum :)

Dostum yeri geldiginde Amacı için kendi takım arkadaşini öldüren biri kim bilir kendi idolijileri için köyünü nasıl kullanır zamanında onun için herşeyi yapan karin e neler yaptigini unutmadik Madarininda dedigi gibi ;

O DÜNYAYA İNTİKAM İÇİN GELEN BİR ŞEYTAN >:D

Dostum Sasukenin geçmişi onu şuanki hali gibi yapmaz eğer animede güncel ve manga okuyorsan demek istediğimi anlaman gerekiyor Sasuke büyük bir lider amacının intikam olduğunda gözünün hiç bir şeyi görmemesi nasıl sasukenin kararlılığını gösteriyorsa amacı sevgi olduğunda nasıl bir şey ortaya çıkıcanı bence düşünmelisin :)

Dostum dar görüşlü olma sırf baba mesleği diye narutonun hokage olması bence saçma olurdu :) ayrıca sasukenin görüş bakımından zeikilik bakımından narutodan çok ileri seviyede olduğunu görüyoruz her seferinde ayrıca Sasuke belki herkese göre ukala,intikamcı vb görülsede onun kişiliğinde sevgi olduğunu biliyorum ve bu sevgi,gücü,zekası ve inancıyla konagakurenin en güçlü hokagesi olucana inanıyorum :)

Sana katılmıyorum . Tamam haklısın Sasuke teknik ve stratejik konuda Naruto'dan üstün gibi görünse de Sasuke Naruto'nun sahip olduğu hırs , vatan ve insan sevgisinden :)  yoksun birisi . Sen ne kadar içinde sevgi olduğunu söylesen de daha bu sevgiyi gösterebilmiş değil .

Peki Dostum o zaman Güzelce açıklayayaim Bir Liderde bulunmasi gereken özellikler şunlardir ;

1. Birincisi ve en önemlisi iyi bir lider, yöneticiden farklı olduğunu bilen kişidir. Yönetici, liderin çizmiş olduğu vizyona ulaşabilmek için konmuş olan prensipleri ve kuralları uygular, lider ise vizyon çizer…

2. İletişime, fikirlere ve değişime açıktır.

3. Çevresine karşı güler yüzlü, saygılı, ciddî ve alabildiğine vakûrdur.

4. Bir ahlâk ve fazilet kahramanıdır.

5. Adâletli olduğu zaman merhametli, merhametle coştuğu zaman da istikâmetlidir.

6. Karizmatik kişiliğiyle etrafındakileri etkileme gücüne sahiptir.

7. Sağlam karakterli ve kararlıdır.

8. Etkileme gücüne sahiptir.

9. İyi bir liderde mücadele ruhu vardır.

10. Harekete geçirme gücüne sahiptir.

11. Çevresini ve olayları farklı görebilir, yaratıcı düşünceye sahiptir.

12.Takım ruhuyla hareket eder.

Sasukede olan özelllikler sadece 8 . madde evet hokage olmak için o yeterli diyorsan olmail dostum bu arada mangayi ve animeyi güncel okiyup izliyorum ve seni animeye başlatan kişi unutma bence ;)

İYİ EGLENCELER.... 

Görüşlerine Katılmıyorum Hokagelik denen bir olayı Naruto gibi sadece sevgiyle yönetilebilicek dostlarını korumak arkadaş sevigisi ile olucak birşey değildir hayat herzaman günlük güneşlik gitmez işlerin zorlaştığı zaman soğuk kanlı olmak gerekir

Bu 3 sebeb yeterlidir bence hokage olmak için 

1.Soğuk kanlı kararlarında kesin tereddütsüz

2.Abisinin mirasını korumak için önüne kim çıksa son damlasına kadar savaşır

3.Zekidir kararlarını herzaman ileri bakarak verir

Fakat Sasuke hokage olmayacak aynı madara gibi oda hokageliği narutoya bırakıcak çünkü hokage olmayı köyü korumayı nekadar çok istesede narutoya kendinden daha fazla güvenicek ve sonuç olarak Sasuke abisinin mirası olan köyü belkide tek arkadaşı kadim dostu onun için herşeyi yapan sevgili narutoya bırakıcanı inanıyorum :)

Dostum Naruto gibi sevgisiyle yönetilmicek diyorsun sonra sasuke hokageliyi sevdigi ve güvendigi için narutaya bırakıcak diyorsun Önce içindeki ikilemi çözmelisin  ama sen kendini kabullendirdiysen sasuke hokage olucak diye tamam oyle olsun Sen haklisin :D ama unutma Atatürk kurtuluş savaşinda dostlarina ve ordusuna güvendigi için savaşı kazandı Tamam :) Uzatmaya gerek yok :P

Uzatılabilicek bi konu ama çok kısa bilgi vereyim aklımda ikilem yok sasuke narutodan daha iyi bir hokage olur fikrim değişmeyecektir ama sasukenin kendisini bildiğim için hokageliği en sevdiği dostuna ona güvendiği için bırakıcak bence burda tartışmamızı bitirelim :)

Arkadaşım iyi demişsin hoş demişsin ama Sasuke Konohadan çok klanı Uchiha yı önemsemekte ayrıca Hokagelik yada sadece kagelik diyelim akılla karizmayla olmuyor bak raikage ye adam vurdumu oturtuyor ayrıca Sasukenin Honoo no Ishi  Ateşin iradesi olayını yansıtmayacağını düşünüyorum bu tam olarak hokage imajının tersidir fikrine saygı  duyuyorum ama Naruto olmalı hokage  iradeyi daha iyi yansıtıyor o dahi sayılmaz ama iyi ninjadır iyi akaşamlar. :25:

Dostum görüşüne saygı duyuyorum ne biliyim hoş olurdu diye düşündüm ama ilerde ne olur bilmiyoruz tabi :) ama narutonun ileride hokageliği sasukeye önericeni düşünüyorum bu benim görüşüm :D

Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir.