Jump to content
Deat H Note.

-Death Note Efsanesi-

Öne Çıkarılan Mesaj

Admin

Bilindiği gibi Death Note animesi nin hikayesi baya önceden sona erdi.Ben bu animeyi çok sevdiğim için konuyu tekrar açıyorum, ve sizlere okumanız için güzel metinler sunacağım.

di-YICP.jpg

caption-561342-20090601101749.jpg

Efsanenin/Hikayenin Adı: Death Note

Yazar:Deat H Note.

Tür:Action,Dedektif,Gerilim,Strateji

NOT:Office programını yüklemediğimden ötürü metin belgesini kullandım.Umarım sorun çıkmaz, eğer sorun çıkarsa lütfen iletiniz...

KONU

Kıra yani Yagami Light, öldükten sonra Ölüm Meleği sebest kalmıştır.Artık o Meliğin defterini kullanacak kimse yoktu.

Bunun için Ölüm Melekleri'nin yani benim taktığım isime göre Ölüm Yadigarları'nın olduğu yere gitti.

Oraya gittikten sonra oranın, en üst seviyesinde ki Ölüm Melekleri'nin lideri, büyük Patron Shouncri

Ölüm Yadigarları'nın bulunduğu, en üst seviye de bir toplantı yaşandı.Bu toplantı da Ryuk'un dünyada kalışı çok uzun olduğu için cezasının ne olacağı karalanacaktı. Bu cezayı uygulamadan önce Ryuk bir dilek dileyecek ve bunu Yadigarlar adasının lideri yerine getirecek.

Cezaya gelicek olursak, bu ceza Ölüm Melekleri kanununa göre dünya da uzun durmanın cezası, ÖLÜMDÜR!!!!

BÖLÜMLER

Gizli İçerik

Linkleri görebilmek için teşekkür etmeniz (yorum atmanız) gerekmektedir. Detaylar yorum kutusunun üstünde.

Ölüm Meleği Ryuk'un Ölümü ve Dileği

Gizli İçerik

Linkleri görebilmek için teşekkür etmeniz (yorum atmanız) gerekmektedir. Detaylar yorum kutusunun üstünde.

Yagami Light'o nun Ebediyetten Dünyaya, Sonsuz Dönüşü!

Gizli İçerik

Mutlak Çarpışmanın İlk Adımı Atılıyor!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Death Note Yorumum:

-Benim en sevdiğim animelerden birisi.Narutodan önce geliyor hatta.

Bu animeye tutkun olduğumdan size, bir Efsane Anime'nin devamını getirmek istedim.

Efsane'nin diğer bölümüne gelecek olursak:

-Diğer Bölüm Çok Hareketli olacak. Ryuk Dilediği dilekten sonra öldü.Bakalım Dileği Gerçekleşecek mi?

-Gerçekleşirse Yagami Light'oyu Hayatın da neler bekleyecek.

Bir sonraki Bölüm de ....

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

fena değil :a45:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Bölüm 2 eklenmiştir iyi okumalar dilerim...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gelecek bölümde dahilerin kapışmasını görücez herhalde inşallah onu bize de yansıtabilirsin :a19:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öhöm... Şimdi , aslında güzel bir kurgu var. Yalnız olaylar -aşırı- bir hızla anlatılıyor ki bu pek hoş değil. Olayları biraz daha yavaşlatıp , konuşma fontlarını değiştirebilir , önemli ve ya dikkat çekmek istediğin yerleri de italik bir yazı stiliyle yazabilirsin.

Büyük harf kullanımın çok fazla , bağırma anlamı katacaksan ve ya karakter önemli bir şey söyleyecekse sonuna ünlem eklemen yeter diye düşünüyorum. Ama yine de gerekli yerde Büyük harf kullanman güzel durur.

Bazı yerlerde konuşmalar karışıyor. Bu sorunu iki kere enter'a basmakla kökten halledebilirsin :D Konuşmaları da ;

"Böyle böyle , şöyle şöyle." , dedi ve soğuk gözlerle karşısındakini süzdü.

Şeklinde yapabilirsin. Neyse :D Ama yinede güzel , kurgun yontulmamış bir maden diyebilirim , ama ileride bu maden bir pırlanta olabilir bence :) Ellerine sağlık , diğer bölümleri de bekliyorum ^^

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Şu an da zaten, bilgisayarımda

Office programları olmadığı için görsel yükleye miyorum.

Ama yüklediğim de Görselli ve daha güzel bir biçim de okuyunca, bu eleştirilerin hiç biri gelmiyecek, bundan eminim :a11:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

:a11:

bu yüz ifadesini koyduğuna göre emin değilsin  :a15:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

3.Bölüm Yarın eklenecektir ...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eline sağlık Hacı Kira'yı tekrar diriltmene bittim :) Şu anime de Kira' yı benden başka seven de varmış demekki :)

Ama Kira benim tanıdığım Kira' ysa diriltildikten sonra ne ailesine görünür ne başkasına usulca işini halleder. Eline geçebilecek en büyük koz geçmiştir zaten.

Ve Ryuk' ta o kadar duygusal biri değil aksine bencil. Kendini tatmin etmek amacıyla yani kendi zevkleri için Kira' yı kullanıyordu. Ryuk' un belki de dileyeceği en son şeydir o dilek ama olsun gerçekten çok güzel yazmışsın, eline sağlık, Kira' yı dünyaya döndürmen yeter.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne desem nerden başlasam...

Çok şey var kafanda. Herşey gözünde canlanıyor kafanın içinde bir anime oynatıyorsun. Bunlarıda bizlerle paylaşmak istiyorsun. Bu çok güzel.

Ama çok baştan savma yapıyorsun.

Ryuk'un tavrı çok dikkat çekiyor. Ryuk'tan beklenmeyecek bir tavır. Hemde Kirayı öldürdüğünde ki gözleri, o gözlerin insanda uyandırdığı his. Senin Ryuk'undan çok başka. Anlatım ya kendine özel olmalı, ya bir başkasından alınmalı. İkisini karıştırınca kopukluk oluyor hikaye de.

Light'ın ismini kullanışın çok yanlış. Muhtemelen biliyorsundur ama neden böyle bir yanlış kullanım yaptığını merak ettiğim için söylüyorum; Light Yagami, Yagami Raito isminin ingilizcesidir. Yani Yagami Raito sadece orjinal ismin okunuşu. Sen japonca ismin sonu ile ingilizce ismin başını kullanırsan "Lighto, Light-o" gibi anlamsız şeyler çıkar ortaya :)

Başkanın basın toplantısında yaptığı açıklama. Cinayete teşvikten tutuklanma sebebidir. Desteklese de desteklemese de böyle bir konuda böyle bir şey yaptırman doğru değil :)

Türkçe kullanımında sıkça bozulmalar var. Ayrıca Kekeleme'yi "Ke-Keleme şeklinde yazarsan daha akıcı olur -ki bu benim şahsi düşüncem genel birşey değil-

Anlatımdan anlatıma geçişlerin akıcılığı sık sık durdurmuş.

Önceden altyapısını hazırlamadığın, ve sanki hep oradaymış gibi kullandığın "ölüm meleklerinin neslinin sona ermesi" kuralı, hemen ardından böyle kesin bir kuralın şartlarını meclise tartıştırman hikayenin gitişatını bozmuş.

Daha anlatsam gideri var ama yazdıkça düzeleceğini düşünüyorum. Aşırı eleştirmenin acelesi yok bence :)

Son olarak eleştirilerim ağır gelmesin lütfen hata hatadır. Görmeni sağlarsak düzeltmene imkan tanımış oluruz. Ama ben düzeltebileceğini düşünüyorum. Çünkü başta da dediğim gibi sen anlattıklarını canlandırarak anlatıyorsun. Anlatımın  düzelirse mükemmel hikayeler yazarsın :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Öncelikle Eleştirin için teşekkürler, bu açıklamayı bana yaptırdın:D

Dediklerin şu açıdan doğru, Ryuk'un baştan savma olması kendisin de bir his yarattı.

Ayrıca ileri bölümlerde ki konular, bu konularla ilgili ola bilmesi için ba zen konudan sapma oluyor.

Ayrıca şu eleştirin için teşekkürler, ''metinler de çok yanlışın var'' bu eleştiriyi bekliyordum.

Zaten konunun başın da okuduysan metin belgesi kullanıyorum, demiştim.

Metin belgesin de yazdığım yazılar, nasıl oluyor bilmiyorum ama yerleri değişiyor, bazen de noktalama işaretleri yer değiştiriyor.

Ayrıca, Light'o ismi, Anime'de Japon'ca da, Light olarak geçiyor. Söylendiğinde ise Light'o oluyor. Bu sebeble yazılarım da bunu kullanmayı daha doğru seçtim.

Ayrıca şunu merak etme, Ryuk'un neden o dileği dilediği de diğer bölümler de ortaya çıkacak...

Bir de Türkçe'de ki her kuralı ben de ezbere biliyorum:D sitede de çevirmenlik de yapıyorum :D yeni katıldın aramıza bilmiyor sundur :D

Dediğim gibi kullandığım dosyadan ötürü öyle hatalar oluyor.

Bir de şu an da eminim anlatım şekli sıkıcı oluyordur.

Çün kü;

Olaylarla ilgili resimler bulsam da  Metin belgesi o resimleri silmekle beraber yazıları da siliyor.

Bu sebeble, sıkıcı olabilir. Ama artık sorunum kalmadı programları yükledim...

Eleştirin için tekrar teşekkürler... Bu açıklamayı yaptım ... :a19: 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

3. bölüm eklenmiştir. Görselli olduğundan ötürü yorumlarınızı/eleştirilerinizi bekliyorum ...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

:a19: :a15: :a64: :a8: :a14:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler 4.Bölümü bekliyorum ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

:a19: :a15: :a64: :a8: :a14:

:a46: :a39: :a46:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Admin

Beğendiniz mi bilmiyorum ama takipçi varsa eğer

4.Bölüm Cuma günü çıkacak ...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bekliyorum  :a55:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gercekten muhtesem bir anime en sevdigim anime olur 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• ..

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.