Jump to content
shiroyasha91

Kiraz Çiçekleri(AnimeFantastica)

Öne Çıkarılan Mesaj

Dünyanın sayılı harikalarından olan Kiraz Çiçekleri...

 

amazing-tree-tunnels-5.jpg

 

 Güneyden kuzeye yol alır, genç bir samurayın ruhunu, güzel bir kadının ihtişamını taşıyan kiraz çiçekleri. Samuraylar daha gençken ölümü tatmış, kiraz çiçekleri de en güzel oldukları vakitte dökülmüşlerdir. İşte böyle geçici işte böyle de güzeldir. Gelişini bekleyen halk, kiraz ağaçlarının meyve vermemesini önemsemez sadece onun pembelikleri altında yürümek, festivaller düzenlemek ve belki de bazıları uçuşan çiçek yaprakları altında evlenmenin hayalini kurarlar.

Mart ayında başlayıp, Mayıs’ın sonlarına kadar süren bahar, Japonlar için Hana-mi yani çiçek seyri anlamına gelmektedir. Kiraz ağaçlarının çiçeklenmesi ve yarattığı güzel manzara bahar mevsimini daha özel kılmıştır. Kültürlerinde de ayrı bir önem, ayrı bir anlam taşımaktadır. Kış için bir veda, bahar için ise görkemli bir başlangıç demektir.

Çiçeklenen ağaçlar güzelliklerini kısa bir süre sunarlar ve çiçeklerini tüm şehir üstüne dökerler. En fazla iki hafta görebiliriz bu harika manzarayı. Bu yüzden Japon halkı çiçeklenme zamanı üstüne fazla hassasiyetli davranır. Bundan dolayı daha dikkatli çalışılır ve çiçeklenme günü halka doğru olarak haber verilir. Güzel bir gün için heyecanla bekleyen halkın beklentilerini boşa çıkarmak üzücü olabilir; çünkü kendilerini çiçeklerin altında gezinmeye,  onları sevdikleriyle izlemeye,  parklara koşmaya hazırlamışlardır.

Bazen şiirlerinde bir Sakura hüznünü bazen de şarkılarında neşesini görebiliriz ama en güzeli gidip kendimiz yaşamak, yanağımızı öpen kiraz çiçekleri altında dalmak isteyebiliriz.

Kiraz çiçeklerinin açışı o kadar güzeldir ki meteoroloji tarafından her şehir için tahminleri önceden yapılır ve insanlar ona göre programlarını ayarlar. 2013’te ön görülen kiraz çiçeklerinin açış zamanları aşağıdaki gibidir:

 

Yer

Tahmini Açma Tarihi

En Güzel Zamanı

Tokyo

25 Mart

1 Nisan – 10 Nisan

Kyoto

25 Mart

1 Nisan – 10 Nisan

Kagoshima

22 Mart

30 Mart – 7 Nisan

Kumamoto

19 Mart

27 Mart – 4 Nisan

Fukuoka

20 Mart

29 Mart – 6 Nisan

Hiroshima

24 Mart

1 Nisan – 9 Nisan

Osaka

25 Mart

1 Nisan – 10 Nisan

Nara

27 Mart

1 Nisan – 9 Nisan

Nagoya

24 Mart

31 Mart – 8 Nisan

Yokohama

25 Mart

1 Nisan – 9 Nisan

Kanazawa

2 Nisan

8 Nisan – 15 Nisan

Nagano

12 Nisan

16 Nisan – 23 Nisan

Fukushima

10 Nisan

15 Nisan – 22 Nisan

Sendai

12 Nisan

17 Nisan – 24 Nisan

Aomori

24 Nisan

29 Nisan – 6 Mayıs

Hakodate

1 Mayıs

5 Mayıs – 12 Mayıs

Sapporo

4 Mayıs

7 Mayıs – 14 Mayıs

 

https://www.animefantastica.com/kiraz-cicekleri

Saygılarımla...

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir; böyle gurursuz, bilinçsiz insanlar hayatları boyunca kimseden asla saygı göremeyeceklerdir.

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • ..

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

Bizi Takip Edin.

×