Jump to content

Recommended Posts

 • Administrators

Arslan Senki (Spring 2015)

 1. R-17+
 2. 25 episodes
 3. 24 minutes
 4. TV

Details

 1. Rating
  7.6/159K
 2. Source
  Manga
 3. Aired
  Apr 5, 2015 - Sep 27, 2015
 4. Status
  Finished Airing
 5. Studio
   • SANZIGEN
   • LIDENFILMS
 6. Producer
  • Dentsu
  • Mainichi Broadcasting System
  • (and 5 more)
   • Dentsu
   • Mainichi Broadcasting System
   • Kodansha
   • Magic Capsule
   • Ultra Super Pictures
   • Graphinica
   • NBCUniversal Entertainment Japan
 7. Licensor
   • Funimation
 8. Genres

The year is 320. Under the rule of the belligerent King Andragoras III, the Kingdom of Pars is at war with the neighboring empire, Lusitania. Though different from his father in many aspects, Arslan, the young prince, sets out to prove his valor on the battlefield for the very first time. However, when the king is betrayed by one of his most trusted officials, the Parsian army is decimated and the capital city of Ecbatana is sieged. With the army in shambles and the Lusitanians out for his head, Arslan is forced to go on the run. With a respected general by his side, Daryun, Arslan soon sets off on a journey in search of allies that will help him take back his home.

However, the enemies that the prince faces are far from limited to just those occupying his kingdom. Armies of other kingdoms stand ready to conquer Ecbatana. Moreover, the mastermind behind Lusitania's victory, an enigmatic man hiding behind a silver mask, poses a dangerous threat to Arslan and his company as he possesses a secret that could jeopardize Arslan's right to succession.

With the odds stacked against him, Arslan must find the strength and courage to overcome these obstacles, and allies who will help him fight in the journey that will help prepare him for the day he becomes king. written by https://myanimelist.net/
 1. #1168 rank
 2. #556 popularity
 3. 353K members
 4. 2K favorites
Updated
 • All Names
 • English The Heroic Legend of Arslan
 • Original アルスラーン戦記

 

Çevirmen: anchan07 & aksakai & Radwell

Düzenleme: Deat H Note.

Karaoke: Deat H Note.

Encoder: S.Erturk

 

KLASÖR LİNKİ

Hidden Content

  Reply to this topic to see the hidden content.
 

Hidden Content

  Reply to this topic to see the hidden content.
 

Hidden Content

  Reply to this topic to see the hidden content.
 

Hidden Content

  Reply to this topic to see the hidden content.
  :multi:

 

 • Like 1
 • Doki 1
Link to comment

Tarihi olmasına rağmen benim ilgimi çok çekti ve bayılarak izliyorum Arslancığımın minik karizmazsı bile yeter izlemeye. Çevirisi normal serilere göre biraz daha sıkıntılı olmalı ama bekliyorum buradan. Kolay gelsin Radwell umarım çabuk çıkar fırından :P

Link to comment

Tarihi olmasına rağmen benim ilgimi çok çekti ve bayılarak izliyorum Arslancığımın minik karizmazsı bile yeter izlemeye. Çevirisi normal serilere göre biraz daha sıkıntılı olmalı ama bekliyorum buradan. Kolay gelsin Radwell umarım çabuk çıkar fırından :P

Ben de sıfırdan başlıyorum şimdi, güncele yetişirim yakında ayıpsın :D Bende izlediğim için aldım zaten, çok kaliteli bir anime, konu ve animasyon olarak da.

Link to comment

İlk bölümü ne zaman verirsiniz desem çok mu acele etmiş olurum o.O İngilizce izledim biraz fakat, dili falan cidden çok ağır gerek savaş gerek tarihi terimler olsun ondan buranın kalitesinde bir altyazıyla izlemek istiyorum ve bekliyorum. Umarım Radwell de iyi bir iş çıkarır, kolay gelsin tekrardan ya :')

Link to comment

Ben elimden geldiğince hızlı çıkarırım madem öyle, kareokesi falan da hızlıca biterse 1-2 güne buraya ekleriz diye umuyorum. Umarım beğenirsin çeviriyi ne diyim :)

Link to comment

Valla ben de her gün gelip bu konuyu kontrol edip çıkıyorum. Nones'in dediği gibi az önce ilk bölümü izledim farklı bir yerden, o kadar kötü idi ki çevirisi. Ekrandaki bazı bilgiler çevrilmemiş, kullandığı Türkçe kelimeler anlaşılmıyor, hatta bazı diyalogları çevirememiş kendisi mi yazmış diye bile şüphelendiğim oldu.  Açıkçası ben de ilk bölümü buradan sabırsızlıkla bekliyorum, yine kolay gelsin baskı yapmış gibi olmayayım da Radwell :D


Mesajlar birleştirilmiştir: [time]1436996457[/time]

Arkadaşlar üst üste mesaj atmış olucam kusura bakmayın da, verilen tarih de geçildi bölümlerde ondan merak ettim. Hani sırf buranın çevirisinden umutluyum diye bekliyorum da diğer hiçbir siteden izlemeden, izlemek de istiyorum artık çoooook :( Çeviri de falan mı sıkıntı ol, kişisel olarak çevirmeni mi taciz edeyim asdlk :D (yanlış anlamayın lütfen)

Link to comment

Ben de üye olmadan ne zamandır takip ediyorum buraları. Özellikle Göktuğ abinin çevirisini bekliyorum kaç gündür daha ilk bölüm bile çıkmadı. İptal falan mı oldu yani, beklemeyelim öyleyse bari haberdar edin de. :/

Link to comment

Heyooooğ :3 Öylesine bakayım siteye uykum kaçtı dedim, bir de ne göreyim Arslaaaaaaaaaaaaaaan 1.bölüm :) Çivirmin bey Radwell çok beklettin bizi, izleyip geri dönücem hemen bak :D

Link to comment

Heyooooğ :3 Öylesine bakayım siteye uykum kaçtı dedim, bir de ne göreyim Arslaaaaaaaaaaaaaaan 1.bölüm :) Çivirmin bey Radwell çok beklettin bizi, izleyip geri dönücem hemen bak :D

Wow bu ne hız ya, daha ben yeni geldim gördüm. :D Hadi bekliyorum bak :P

Link to comment

İzleyip o keyifle uyuya kalmışım pardoon :o Ancak şunu söylemek istiyorum ki, beklentilerimin aşırı üstünde bir çeviri olmuş. Hele çevirmenin yeni olduğunu görünce hep içimde bir şüphe vardı. Radwell cidden bölümü ikinciye seyrettim, bir hatanı bulayım diye sırf akdladf :D Ciddi anlamda çeviri çıtan çok yüksek umarım bozmazsın. ( 2. BÖLÜMÜ VER RADWELL! :P )

Link to comment

İzleyip o keyifle uyuya kalmışım pardoon :o Ancak şunu söylemek istiyorum ki, beklentilerimin aşırı üstünde bir çeviri olmuş. Hele çevirmenin yeni olduğunu görünce hep içimde bir şüphe vardı. Radwell cidden bölümü ikinciye seyrettim, bir hatanı bulayım diye sırf akdladf :D Ciddi anlamda çeviri çıtan çok yüksek umarım bozmazsın. ( 2. BÖLÜMÜ VER RADWELL! :P )

Cidden böyle yorumlar görmek güzel eyvallah. Bölümler konusunda da ben elimden geldiğince hızlı çalışıyorum artık buraya editlenip upload edilmesi sürecinde bekliyorsunuz genel olarak. Çok sıkışık program çünkü şu anlarda ama beklediğine değdiyse ne mutlu. :)

Link to comment
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • ..

×
×
 • Create New...