Jump to content

Gol D. Roger Karekter Tanıtımı!


Recommended Posts

Young_roger.png

 

Gol D. Roger (Gōru D Rojā), daha çok Gold Roger (Gōrudo Rojā) olarak bilinen ilk ve tek Korsanlar Kralı (Kaizoku-Ō)'dır. Ayrıca efsanevi hazine "One Piece"in de sahibidir. Portgas D. Rouge'un sevgilisi ve Portgas D. Ace'in öz babasıdır.

 

>Görünümü


Roger uzun boylu bir adamdır. İdamına giderken gururla yürümüştür. En belirgin özellikleri kavisli uzun bıyıkları, her zaman sırıtan suratı ve yoğun bakan gözleridir. Ayrıca koyu siyah saçları ve kısa bir boynu vardır.

Birçok korsan kaptanı gibi kırmızı uzun bir paltoya sahiptir. Üzerine mavi bir gömlek giymiş ve beline yaşil bir kuşak bağlamıştır. One Piece Serisi'nde varolan diğer korsanlardan farklı olarak beyaz bir kravat bağlamış ve lacivert renkte pantolonla takılmıştır. Gösterildiği çoğu sahnede ayaklarında siyah deniz botları vardır. Korsanlık yaptığı dönemlerde benekli yaşil bandanasının üzerinde, kendi simgesinin olduğu trikon bir şapka takmıştır. Edd Savaşı'na katıldığında bunlardan farklı olarak koyu mavi bir yelek giymiştir. Roger, kalıplaşmış korsan imajına uygun az sayıda karakterden biridir.

Roger'ın geçmiş görüntülerinde Rayleigh ile ilk tanıştığı sahne gösterilmiştir. Roger'ın o zamanlar hasır şapkanın sahibi olduğu ve tip olarak Luffy'e çok benzediği ortaya çıkmıştır.

 

>Kişiliği


"Kazanma şansının olmadığı devasa düşman orduları karşısında bile dimdik durdu ve geri çekilmedi."

- Monkey D. Garp

 

Roger'ın korkusuz bir adam olduğu söylenir. O gün Roger'ın idamında bulunanlar, onun ölmeden önce kahkahalarla güldüğünü iddia etmiştir. Roger'ı yakinen tanıyan insanlar kişiliğini büyük ölçüde Luffy'e benzetmiştir. Roger'da Luffy gibi düşünmeden iş yapmayı sever. Örneğin, Rayleigh'e tayfasına katılma teklifi sunduğunda, ne başka bir tayfa üyesi, ne de bir gemisi vardı. Beyazsakal, Ace'e kişiliğinin Roger'a benzemediğini söylemiştir. Ace ile babasının paylaştığı ortak yönlerden biri "Savaştan kaçma!"dır. Garp, Roger'ın tayfasını korumak için hiçbir düşmandan kaçmadığını söylemiştir.

Roger, büyük ve gösterişli şeyleri seven bir adamdı ve ölmeden önce Korsanlar Kralı unvanını almıştır. Görünüş itibarı ile pek belli etmesede, kızdığı zaman acımasız bir düşmana dönüşmektedir. Bilinmeyen kişisel sebeplerden dolayı Squardo'nun tüm tayfasını katletmiştir.

Çok çabuk sinirlenen bir adamdır. Öyle ki tayfasından herhangi birine edilmiş en küçük hakareti bile ölüm nedeni olarak görmüştür. Garp, Roger için, şiddet yanlısı, bencil ve asabi biri demiştir. Ancak hareketlerinin çoğunu, çocuksu ve düz mantık yaptığını, pervasız bir mizacı olmasına rağmen şans eseri Korsanlar Kralı olduğunu söylemiştir. Roger'ın pervasız davranışlarını Luffy, çabuk sinirlenmesini ise Ace ile bağdaştırabiliriz.

 

>Yetenek ve Güçleri


Zenginlik, şöhret ve güç.

Bu dünyadaki herşeye sahip olan adam, Korsanlar Kralı, Gold Roger!

- We Are introsunun açılışı.

 

Roger, Korsanlar Kralı olan ilk ve tek kişi olduğundan, neredeyse durdurulamaz bir gücü vardır. Seride Roger ile mücadele edebilecek kapasiteye sahip iki kişi vardır. Bu kişilerden biri teslim olmadan önce, ilerlemiş yaşına rağmen Roger'ı defalarca köşeye sıkıştırmış olan Kor-Amiral Monkey D. Garp, diğeri ise Roger'ın ölümünden sonra "Dünyanın En Güçlü Adamı" unvanı almış ve Gura Gura no Mi'nin eski kullanıcısı olan Beyazsakal Edward Newgate'dir. Ayrıca büyük bir korsan armadasına sahip olan Shiki ile sayısız kez savaşmıştır. Birçok ülkenin ordularını tek başına yenmiştir. Muhtemelen Roger, rakibi Beyazsakal ile birlikte dünyanın en güçlü adamıdır. Roger'ın gücüne başka bir örnekte, ikinci kaptanı Rayleigh'in ilerlemiş yaşına rağmen Amiral Kizaru ile başabaş mücadele etmesidir.

Roger, Poneglyphler'i okuyup yazabilen birisidir. Ancak yazan metinleri doğru bir şekilde deşifre edip edemediği bilinmemektedir. Sağ kolu olan Rayleigh Roger'ın Ohara Bilginleri gibi biri olmadığını belirtmiştir. Roger, Deniz Kralları'nın seslerini duyabilen iki kişiden biridir (diğeri Luffy).

 

>Ek Bilgiler


- Doktor Kureha, Gol D. Roger ismini kullanan ilk kişidir. O zamana kadar Roger'ın adı hep Gold Roger olarak geçmiştir. Zaten Roger'ın kendisi de Gol D. Roger adını tercih etmektedir.

- One Piece serisi içerisinde kişilerin hazine anlayışları (örneğin Luffy'nin şapkası) olduğu için Roger'ın One Piece olarak nitelenen hazinesinin kendisine göre başka birşey olduğunu düşünen takipçiler çoktur.

- Roger, D. sırrını bilen az sayıda kişiden biridir. Bu sırrı Beyazsakal'a anlatmıştır.

- Serinin birçok takipçisi Roger'ın Raftel'e bir hazine bırakmadığına inanmaktadır. O adaya ulaşana kadar Roger'ın elde ettiği şeyleri ulaşan kişininde elde edeceği düşüncesi hakimdir.

- Shanks'ın geçmişinde Roger'ın idamı sırasında fırtına çıktığı görülmüştür. Aynı olay, aynı yerde Buggy, Luffy'i öldürecekken de gerçekleşmiştir.

- Portgas D. Rouge, Ace'i doğurmadan önce 20 ay (Roger ölmeden önce 5, öldükten sonra 15 ay) karnında taşımıştır. Ace'in doğum tarihi olan 1 Ocak'tan yola çıkarak Roger'ın Eylül ya da Ekim ayında idam edilmiş olması kuvvetle muhtemeldir.

- Roger, seride adı geçen ve yüzü görünen ilk karakterdir.

- Roger, 4. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında (Chopperman ve Van Augur ile birlikte) 83. sıradadır.

- Roger, Gold Roger isminden nefret etmektedir. Gerçek adını daha çok sevdiğini belirtmiştir.

- Animenin 85. bölümünde, Hililuk, Chopper'a bir korsanı anlatırken, Roger'ı tarif etmiştir.

- Roger'ın hazine çağrısının Olivier Levasseur'ün kendi hazinesini bıraktığı yeri yazdığı mesajdan esinlenildiği düşünülmektedir. ancak bu mesaj asla bulunamamıştır.

- Roger, şuan da Luffy'nin taktığı hasır şapkanın bilinen ilk sahibidir.

- One Piece Yeşil Veri Kitapçığı'nda yazana göre Roger'da bıyık olarak gördüğümüz şeyler aslında uzamış burun kıllarıdır. (Muhtemelen bu, Oda'nın yaptığı bir şakadır.)

 

>Savaşları (Manga)


- Gol D. Roger vs. Shiki (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)

- Gol D. Roger vs. Edward Newgate (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)

- Gol D. Roger vs. Monkey D. Garp (Gösterilmemişdir.) (Çok sayıda olmuştur.)

- Roger Korsanları vs. Altın Aslan Korsanları (Edd Savaşı) (Yenmiştir.)

- Roger Korsanları vs. Squardo'nun ilk tayfası (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)

 

>Savaşları (Anime)


- Gol D. Roger vs. Katil Dev (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)

- Gol D. Roger vs. "Kral" Eric Dow (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)

- Gol D. Roger vs. Dev adamlar Gowns Kardeşler (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)

- Gol D. Roger vs. Ünlü silahşör Silver-Silver (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)

- Roger Korsanları vs. Naguri Korsanları (Gösterilmemiştir.) (Yenmiştir.)

Link to comment
  • 6 months later...
  • Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • ..

×
×
  • Create New...