Jump to content

Yıllar sonra tekrardan merhaba


Yamon

Recommended Posts

Herkese Merhabalar,

Ben Yağız, 25 yaşındayım.  Adminler dışında beni hatırlayabilecek olan çıkar mı emin değilim. Bu forumu gördüğümde Lise-3e gidiyordum. Şu anda ise üniversiteden mezun olup iş sahibi biriyim.  

İlk anime izlemeye 2012 senesinde youtubeta gördüğüm bir video üzerine arkadaşımla sohbet ederek başladım. Kendisi beni herkesin de bildiği Turkanime sitesine yönlendirdi. Aradan 1-2 ay geçtikten sonra da Anisekai ailesi ile tanıştım. Zaten Turkanime sitesinde sürekli Anisekai fansubun yaptığı çevirilerini izlemekteydim ki çevirilerinin çok kaliteli olduğunu düşünüyordum. Bir süre sonra Turkanimeyi unutup sadece Anisekai üzerinden paylaşılmış videoları izledim. Yaptığım en iyi seçimlerden biriydi bu doğruyu söylemek gerekirse. Burada tanıştığım bir abimin çok iyi ingilizcesi vardı ve bana ingilizceyi sevdirende oydu aslında (nickini görsem hatırlarım ama şu an nickini bilmiyorum, burdan ona selamlar olsun! ). Sıkıcı olsun olmasın onun çevirdiği bütün serileri izlerdim. Animeler konusunda da beni çok yönlendirirdi.

Anisekai üzerinde biriyle tanışmıştım kendisi benden 1-2 yaş büyüktü (nickini hatırlamıyorum maalesef). Her gün chatte sohbet eder, animeler veya hayat hakkında konuşurduk. Ancak günün birinde bu arkadaşın yorum sayısı kastığını gördüm. Her konunun altına aynı yorum "Teşekkürler" (bari copy paste yapma). Aslında bunun yasak olduğunu sanıyordum. Ama onu gördükten sonra bende bi kaç boş yere yorum atabilirim diye düşündüm. Ama boş yorum atmıyordum, gerçekten Konuda neler paylaşılmış neler anlatılmış onları okuyup gerçekten mantıklı yorumlar atıyordum.  Evet ! Saatlerce buna uğraşıyordum, Evet ! İşsizdim. Bunu gören admin arkadaşlar (ki haklılar bir şey diyemiyorum). Benim hesabıma reroll attılar. Yani hesabımı bütün o yorumları yapmadığım zamana geri döndürdüler. Bu normal bir şeydi kızmamıştım aslında. Ama ne zaman ki arkadaşımın hesabına bir şey olmadığını gördüğümde işte orda ipler kopmuştu. Adminlere bu durumu anlattığımda ise "biz öyle bir şey görmedik sadece seni gördük cevabını aldım." Yani bende baya belli etmiş olabilirim, Kabul ediyorum. Neyse Bu da böyle bir hikaye işte, uzatmaya değmez.

Tabi bu olaylardan sonra üstüne bide sevdiğim abimin Anisekai bünyesinden ayrıldığını öğrendiğimde, benim de artık burda durmama gerek yok diye düşündüm ve bir daha da buralara uğramadım bunca senedir.

Uzun bir sürenin ardından Anisekai sitesine tekrardan bakınmaya karar verdim. Bu yıllar içinde anime izlemem eskisi kadar olmasa da hala devam etmektedir. Eskiden yılların ergenliğiyle Ecchi harem gibi türlere ilgim vardı. Ama onların yerini Komedi, Aksiyon (ama sağlamından lütfen), bir de Isekai türlerine ilgim arttı. Peki neden mi bu türler:

Komedi: Biraz daha yaş aldıkça, üniversite iş derken yüzümün her şeye gülmediğini fark ettim. Bunun açığını Komedi türüyle kapatıyorum desem baya acıklı olur.                       

Aksiyon: Hayatın gerçekten beni çok sıktığını fark eder oldum. Her gün aynı rutin. kalk-okul-ev-yat veya kalk-iş-ev-yat. Evet belki bazı aktiviteler yapılabilir boş zamanlarda ama ne kadar yani? Biraz aksiyon sahneleri izlemek tüylerimi diken diken yaptığında hele iyi olabiliyor. 

Isekai: Bu bir çoğumuzun sevdiği türdür aslında, Gitmek istersin bazen başka diyarlara tek başına. Değil mi? işte aynen o sebeple bazen düşlerim bende bu sıkıcı Dünya'dan gidip başka yerlere gitmeyi. Hayal işte...

Not: HunterxHunter2011 (anime dünyasına atılma serim ? ) dışında hiçbir büyük animeyi izlemedim.

Ancak doğruyu söylemek gerekirse yeni serilerde eski heyecanımı göremez oldum. Bazılarını gerçekten izlemiş olmak için izlediğimi bile biliyorum. 

Bu bendeniz 7 sene aradan Anisekai ailesine döndüm. Herkes, her şey aynı mı bilmem bunu zamanla göreceğim. Eğer muhabbet edesiniz veya sorunuz var ise, üstüne bende online isem, bana bir "Hi" demekten çekinmeyiniz...

Saygılarımla,

Yağız

  • Like 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Selam Yağız ben Ekin. Bu sitenin ilk üyelerindenim taa animeindir zamanında kadrodaydım topluca orada anisekaiye geçmiştik heey hey. Mesajlara baktım senle 2013de özel mesajlaşmalarımız bile ölmuş ? Güzel zamanlardı ya encode yapardık volkan(dirty dragon) abinin üzerimde çok emeği vardı çeviri işinde. Buradan tanıştığım arkadaşlarımla görüşürüm halan, hatta şu an mrt180 ile konuşuyom. Bizim zamanımızdan çok farklı bi hale gelmiş site  bizim zamanımızda skypeda konuşulurdu şimdi dc var hey gidi günler.

Link to comment
Dikkat!
- Türkçe imla kurallarına uyarak, ingilizce kelime kullanmadan mesajınızı yazınız.
- Unutmayın ki o kadar emeğe karşın "bir kuru teşekkür serinin emektarlarını mutlu eder." Teşekkür etmek hayattan bir şey kaybettirmez. Maddi ve manevi bir zarara da uğratmaz.
- Bir "Teşekkürler" kelimesini bile yazamayıp, "random harflerle", "hmm", "ok", "tşk", büyük harfllerle" v.b. şekilde yorum atmak, açıklamada bulunan teşekkür yazısını kopyalamak yasaktır ve uyarılmaksızın sistem tarafından hesap kalıcı olarak askıya alınır.
- Yapılan bir işe teşekkür etmek nezakettir, kibarlıktır ve en önemlisi insanlıktır. Aksi davranışta bulunmak ise görgüsüz, cahil cühela ve aile terbiyesi almamış bireylerin eylemidir.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • ..

.

logo.png.c9c7979e5a58750c2eb2f340594d083

AniSekai Fansub | Türkçe Fansub, Türkçe Anime & Manga & Kore & Japon Dizi & Film Çeviri ve İzleme, Anime/J-Pop/k-Pop/Kore Radyo, Uzakdoğu Anime Manga Haberleri ve Oyun Dünyasına Dair Herşey

 . 

Bizi Takip Edin!

×
×
  • Create New...